1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Intel’den Koduri, Real Metaverse’in bilgi işlem gücünü 1.000 kat artırması gerektiğini belirtti.

Intel’den Koduri, Real Metaverse’in bilgi işlem gücünü 1.000 kat artırması gerektiğini belirtti.

guncel coin haberleri

Metaverse bir sonraki büyük şeyi getirebilse de, bu konsept gerçeklikten uzak. En azından Intel’in baş mimarı ve kıdemli başkan yardımcısı Raja Koduri böyle düşünüyor.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Bir başyazıda Koduri, dijital dünya fikrinin 90’lardaki internet kadar büyük olabileceğini itiraf etti. Bununla birlikte, bu konsepte yönelik mevcut coşku, gerçekliğin çok ötesindedir, çünkü meta-evrenin gerçek anlamda gerçekleştirilmesi, “mevcut en son teknolojiye göre hesaplama verimliliğini 1.000 kat artırmaya ihtiyaç duyar.”

“Metaverse, World Wide Web ve mobilden sonraki bir sonraki büyük bilgi işlem platformu olabilir. […] Gezegendeki herkesin bir milisaniyesinde petabaytlarca bilgi işlem gücü ve petabaytlarca veri sağlama hayalinin ulaşılabilir olduğuna inanıyoruz, ”diye yazdı Koduri.

Hodls Crypto’dan Keanu Reeves, Facebook’un Metaverse’inin yenilik getirdiğinden şüpheleniyor

Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra Metaverse kavramı yeni bir konu haline geldi. Sosyal ağ devi, AR/VR donanım ve yazılımı oluşturmaya odaklanan bir meta-evren şubesi olan Facebook Reality Labs’a yalnızca bu yılın sonuna kadar en az 10 milyar ABD doları yatırım yapmayı planlıyor.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap