İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Instagram'da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır? Instagram’dan para kazanmak için neler yapılmalı? Instagram fenomeni olabilir miyiz? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Instagram’dan nasıl para kazanılır?

Instagram’ı her gün kullanıyorsunuz ve yavaş yavaş ilk takipçilerinizi oluşturuyorsunuz. Instagram kullanarak para kazanmanın o kadar kolay olmadığını söyleyerek işe başlayalım.

Adını duymuş olabileceğiniz etkili insanlar, sosyal medya aracılığıyla para kazanıyorlar (örneğin; giymiş oldukları kıyafetleri veya blog yazarlığı yaptıkları fotoğraflarını yayınlamak için para alan moda blogcuları)

Sana bir tavsiyede bulunacağım ama nasıl para kazanılacağından önce, Instagram’da nasıl fark edileceğini öğrenmelisin. Instagram fenomenlerine para gönderen şirketler, çok ve aktif takipçisi olan kişileri arıyor.

Instagram'da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?
Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Kaliteli içerik yazın

Instagram yaygın olarak kullanılan bir sosyal ağdır ve işletmelerin fark edebilmesi için kalabalığın arasından sıyrılmaya çalışmalısınız. Instagram’da tanınmanıza yardımcı olacak ilk ipucu, düzenli olarak paylaştığınız kaliteli içeriğe yer vermektir. Ayda bir Instagram’a fotoğraf atarsanız fark edilmezsiniz.

Ayrıca, başlamadan önce hedef kitlenizin türünü net bir şekilde tanımlamanız gerekir. Başarınızın kilit unsuru, yayınladığınız içerik hakkında net bir fikre sahip olmaktır. Belirli bir konuda uzmanlaşmak iyi bir fikirdir.

Uzmanlık fikirleri

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bir hobiniz veya tutkunuz var mı veya herhangi bir alanda çalışıyor musunuz?

En iyi yaptığınız şeyi düşünebilir ve Instagram kanalınızda yayınlayabilirsiniz. Bu cevapları bulduğunuzda, Instagram’da ilgi alanlarınızı paylaşan, içeriği araştıran ve kendinizi nasıl farklılaştıracağınızı düşünen başka kullanıcılar olup olmadığını kontrol edin. Kısacası, fikirlerinizi nasıl ileteceğinizi anlamanız, kendinizi farklılaştırmaya çalışmanız gerekir. Instagram hesabınıza kişisel ve orijinal bir ton vermeniz gerekecek. Ne kadar orijinal olursa, şirketlerin dikkatini çekme olasılığı o kadar yüksek olur.

Yeni başlıyorsanız, kaliteli içeriği nasıl yayınlayacağınızı bulmak, sizin için kolay olmayacak ama benim tavsiyem önce bir denemeniz. Göndereceğiniz belirli içerik türlerinden emin değilseniz, hedef kitlenizin tepkisini test etmek için bunları dahil etmeyi deneyin.

Fotoğraflarınızda kendi tekniğinizi yaratın. Bu, fotoğraflarınızın herkes tarafından tanınmasını sağlayacaktır. Mümkün olduğunca yaratıcı olmak için zaman ayırın ve hesabınız aracılığıyla hikayeler anlatın.

Instagram'da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?
Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Filtre kullanın

Yaratıcı bir görüntüyü yeniden oluşturmak için kullanabileceğiniz araçlardan biri filtredir. En basit araç gibi görünebilir. Ancak filtreler Instagram’daki en popüler sosyal ağ aracı haline geldi.

Fotoğraflarınızın benzersiz görünmesini sağlamak için Instagram filtresini kullanın . Bazı araştırmalara göre halkın en çok ilgisini çeken filtreler Earbird, X-Proll, Hefe, Rise, Valencia, Amaro, Brannan, Lomo-fi ve Hudson .

Bir hashtag kullanarak insanlara ulaşın

Filtrelere ek olarak, daha fazla başarı elde etmenize yardımcı olacak ikinci bir Instagram aracı vardır: hashtag’ler.

Hashtag’in (#) ne olduğunu biliyor musunuz ? Bunlar yalnızca paylaşılan fotoğrafları kategorilere ayırmanıza ve ilgili kitleye doğrudan ulaşmanıza olanak tanıyan etiketlerdir.

Aslında bir hashtag’in amacı, öncelikle bir görselin konusunu toplamak olduğundan, bu faktör geniş bir kitleye ulaşacak ve paylaşılan içeriğin görünürlüğünü artıracaktır.

Paylaşılan her içerik için 30’a kadar hashtag ekleyebilirsiniz. Ancak yaygın, fotoğrafla ilgili hashtag’leri kullanarak spesifik olmalısınız. Kısacası görsele eklediğimiz hashtag’ler birbiriyle alakalı olmalıdır. Sadece bir örnek vermek gerekirse, selfie fotoğrafınızı başkalarıyla paylaşmak için ilgili hashtag’leri kullanmanız gerekecek.

Instagram'da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?
Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Popüler hashtag’ler

Son zamanlarda Instagram’ı kullanıyorsunuz ama hangi hashtag’leri kullanacağınızı bilmiyor musunuz? Endişelenme, sana ücretsiz araçlar öğretebilirim. En popüler hashtag’leri aramak için telefonlar ve tabletler için web siteleriniz veya uygulamalarınız var .

En çok kullanılan web sitesi Top Hashtag ve Websta web sitesidir .

Kullandığınız hashtagler İngilizce olursa, çok daha fazla kişiye ulaşabileceğinizi unutmayın. #özçekim yerine #selfie ya da #picoftheday gibi etiketleri tercih edin. Hashtag’ler İngilizce yazılmalıdır ve amaçları yalnızca Instagram kullanan diğer İtalyan kullanıcılara değil, aynı zamanda dünyadaki kullanıcılara da ulaşmaktır.

Halkla ilişkiler

Instagram bir sosyal ağdır, bu nedenle diğer insanlarla etkileşime girdiğinizden emin olun. Küçük bir ipucu: sadece beğenmekle kalmayın. Aynı zamanda yorum yapın. Bir fotoğrafı 5 bin kişi beğenebilir ama sadece birkaç kişi yorum yapar. Haliyle beğenenler değil, yorum yapanlar akılda kalır.

İşte yapmanız gerekenler: Instagram’ı kullanırken halkla iletişiminizi sürdürün. Fotoğraflara yorum bırakırsanız görmezden gelinmeyeceğinizi ve birçok kişinin profilinizi ziyaret edeceğini göreceksiniz.

Instagram’da ünlü olmanın küçük bir şey olmadığını ve zamana ihtiyacın olacağını söylemiştim. Diğer popüler hesaplara yorum yapmak zaman alacak. İçeriğini beğenip yorum yaptığınızda, dikkatlerini çekeceksiniz.

İçerik yayınlama işinizle ilgilenmek için insanlarla bağlantı kurun ve diğer kullanıcılarla etkileşime girin. İlgili tartışmalar oluşturun, sohbetler yapın ve yaratıcı eleştirmenler ve yorumcular olmaya çalışın: kendinizi tanımanız ve takdir etmeniz gerekir.

Instagram'da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?
Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Kitlenizi genişletin

Size verebileceğim en faydalı ipuçlarından biri, Instagram’daki profilinizi Facebook’ta birçok kişiye bağlamaktır . Instagram hesabınızı Facebook’a bağlayarak, Instagram’da paylaştığınız tüm içeriği otomatik olarak Facebook’ta da paylaşacaksınız.

Bunu yapmak için Instagram profilinize gidin ve simgeye tıklayın. Dişliler sağ üstte. Bu bölümde, Ayarlar’a ve Bağlantılı kullanıcı hesabı sekmesine gidin. Ardından sosyal ağlar listesinden Facebook’u seçin.

Instagram hesabınıza bağlanarak ve yayınlama izni vererek, içeriğiniz otomatik olarak Mark Zuckerberg’in sosyal ağında yayınlanacaktır.

Instagram’da para kazanın

Çok sayıda müşteriniz olduğunda, büyük şirketler sizinle iletişime geçebilir ve bağlı kuruluşlarının ürünlerini tanıtarak para kazanabilirsiniz.

Instagram’da genellikle, kıyafet, aksesuar giyen veya fotoğraflarına belirli ürünleri (ör. içecekler) yerleştiren ve bunun karşılığında ürünlerini satan şirketlerden reklam alabilirsiniz.

İçerik sponsorluğu istemekten ürünü gördüğünüz yerin resmini yayınlamaya, markadan bahsetmeye ve markayla ilgili hashtag’ler koymaya kadar.

Instagram'da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?
Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Buraya kadar “Instagram hesabımı nasıl büyütebilirim” sorusuna cevap verdik. Şimdi aşağıdaki sorulara cevap verelim.

  • Instagram kaç takipçi para kazandırır?
  • Instagramda 1k olunca ne olur?
  • Instagram para kazandırıyor mu?
  • Instgram para veriyor mu?
  • 10 bin takipçi ne kadar kazanıyor?

Instagram fenomenlerini hepiniz biliyorsunuz. Takipçi sayılarına baktığınızda 1 milyon takipçi, 5 milyon takipçi, hatta 10 milyon takipçisi olan hesaplar var. Ancak bunların bir çoğu Instagram takipçi çekimi yaptırıyor. Mesela Instagramda 1 milyon takipçisi olan birinin paylaşımlarına bakıyorsunuz 2-3 bin beğenide kalıyor. Buradan anlayabilirsiniz Instagram takipçi satın aldığını.

Instagram takipçi satın alma yapabilirsiniz tabii ki. Ancak size tavsiyem, eğer takipçi satın alıyorsanız, Instagram beğeni de satın almalısınız. Zira hesabınızın şişirme hesap olduğu belli olur.

Instagram’dan para kazanmak için en az 10 bin takipçiniz olmalıdır. Tabii bu 10 bin kişi aktif ve sizinle etkileşim içinde olmalıdır. Aksi halde ne yaparsanız yapın, size reklam teklifi gelmeyecektir. Yukarıda da söylediğimiz gibi, kendinize bir sektör belirleyin ve o sektörde özgün olmaya çalışın. Instagram’da reklam fiyatları, paylaşım başına 5 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Hadi bakalım, Instagram’da 10 bin takipçi olana kadar, yukarıda yazdıklarımızı uygulamaya başlayalım.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap