İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Ing Sim Kart Bloke Kaldırma

Ing Sim Kart Bloke Kaldırma

Ing Sim Kart Bloke Kaldırma

Ing Sim Kart Bloke Kaldırma

 

Günümüzde her banka, müşterilerinin işlemlerini güvenli bir şekilde yapabilmesi için çeşitli tedbirler uygulamaktadır. Bu güvenlik prosedürlerinin içerisinde vatandaşlık bilgilerimizden sonra en çok cep telefonlarımız önemli rol oynamaktadır. Örneğin Kredi kartı ve banka kartlarımız telefon numaralarımızla entegre durumdadırlar.

Telefon numaralarımıza bankalar çeşitli amaçlarla şifreler gönderir ve bazı işlemlerin doğrulanmasını bu araçlarla sağlar. Hatta telefon numaralarımız, sadece para transferleri için bile yeterli olabiliyor.

Mobil telefon numaralarımızın bankacılık işlemleri için sık kullanılması bir yana sürekli değişen ve güncellenen sistemler içerisinde zamanla daha çok işlevsel hale geldi ve geliyor.

Bu durumda bankalarımız da bankacılık işlemlerinde böyle önemli fonksiyonlara sahip olan telefon numaralarımızın bize ait olduğundan emin olmak isterler. Bunun için ilk olarak banka sözleşmelerinde kişisel verilerimiz içerisinde telefon numaralarımız istenir. Ve bu sözleşmelerin altına imzamızı atarız.

Bu makaleden öğreneceğimiz şey, işte bu numaralarımızla ilgilidir. Yani cep numaralarımızın ait olduğu sim kartlara yapılan değişiklikler sonrası banka nasıl bir yol izleyecektir? Sim kartı bloke olunca bizden neler istenecektir? Banka kullanıcı kodumu bilmem yeterli mi?

Sim kart numaralarının değiştirilmesi, sim kartların 4,5 G’ye taşınarak yenilenmesi gibi değişikliklerden sonra güvenliğiniz amacıyla bankanız güvenlik tedbirleri kapsamında sim kartı için bloke koyar. Ve yeni operatör veya telefon numaranız içi blokeyi kaldırmadığınız sürece size mobil bankacılığa ve internet bankacılığına ait hizmetler verilememektedir. Mobil ve internet bankacılığı ise sadece hesap hareketlerimizi görüntülemek için bile favorimizdir.  İng bank sim kart bloke kaldırma işlemlerini gerçekleştirmek zor bir işlem olmayıp kolay bir şekilde çözüme kavuşturulabilir. Sim kart blokelerini kaldırmanız için yapmanız gereken iki alternatifiniz vardır.

Bunlar, bankanızın müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek ve/veya bankanıza (İng bank şubeleri) veya atm’lere gitmektir.

Ing Sim Kart Bloke Kaldırma
Ing Sim Kart Bloke Kaldırma

Ing Sim Kart Bloke Kaldırma ATM’den

Ing bank tarafından hattınıza konulan blokeyi kaldırmak için banka kartınızla beraber İNG Bank Atm ’sine gidiniz. ATM üzerinden sim blokesini kaldırmak için 5 dakika bile yeterli olacaktır. Banka kartınız bulunmadan atm vasıtasıyla sim blokesinin kaldırılması mümkün değildir. Eğer atm kartınız da yok ise bankanıza ait bir şubeye gitmeniz gerekir.

  1. Banka kartınızı kart yuvasına yerleştirin.
  2. “ING bank işlemleri” menüsüne giriş yapın.
  3. “Sim kart bloke kaldırma” yolunu izleyin.
  4. Devam eden adımlarda sizden istenen kişisel bilgilerinizi tanımlamak suretiyle işleminizi tamamlayın.

Bu adımları izleyerek rahatlıkla yeni hattınızı bankanıza onaylatabilirsiniz.

Ing Sim Kart Bloke Kaldırma
Ing Sim Kart Bloke Kaldırma

Ing Sim Kart Bloke Kaldırma Müşteri Hizmetlerinden

Müşteri hizmetleri bazı bankalar için (özellikle kamusal bankalarda) içinden çıkılmaz bir durum olsa da özel bankalar müşterilerine hızlı çözümler sağlayabilmektedir. ING Bank’ta işte bu özel bankalardan birisi.

  1. ING Bank çağrı merkezini arayın. ING Bank müşterilerinin faydalanacağı çağrı merkezi telefon numarası 0 850 222 0 600 ‘dür.
  2. Bu numarayı aradıktan sonra öncelikle TC Kimlik No’su girilir. Daha sonra sırasıyla “0, 9” tuşları girilir.

İlgili birime (ing banka müşteri hizmetlerine) aktarıldıktan sonra bloke kaldırılması amacıyla müşteri temsilcinize bağlanacaksınız. Bu aşamada müşteri temsilciniz tarafından yönlendirilecek ve işleminiz kısa bir süre içerisinde tamamlanacaktır.(1)

 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap