İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. ING Bank EFT Saatleri

ING Bank EFT Saatleri

ING Bank EFT Saatleri

EFT işlemleri, farklı bankalar arası para transferidir ve yalnızca belirli saatler içinde mümkündür. Bu yazıda ING Bank EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz.


 

ING Bank EFT Saati Başlangıcı: 08:30 – ING Bank EFT Saati Bitişi: 17:15


 

ING Bank Swift Kodu :INGBTRIS – ING Bank EFT Kodu :0099


 

Yukarıdaki saatleri içerisinde EFT işlemlerini gerçekleştirdiğiniz taktirde, para transferiniz karşı hesaba kısa sürede ulaşacaktır. EFT saatleri yalnızca hafta içi geçerlidir. Hafta sonu veya EFT saati dışında yapacağınız para transferleri bir sonraki mesai gününün EFT saatine kadar bekletilir. Para transferlerinizi acil olarak gerçekleştiriyorsanız EFT saatine dikkat etmeniz çok önemli.

ING Bank EFT Saati Kaça Kadar?

ING Bank’a veya ING Bank üzerinden farklı bir bankaya para transferi gerçekleştirebileceğiniz son saat 17:15’tir. Bu saatten sonra yapacağınız para transferleri için bir sonraki EFT saati başlangıcını beklemeniz gerekiyor. Özellikle cuma günü yapacağınız EFT işlemleri için EFT saatlerine dikkat edilmeli. EFT saatinin geçmesi ile birlikte pazartesi günü EFT saati başlangıcına kadar beklemek zorunda kalacaksınız.

ING Bank EFT Saati Kaçta Başlıyor?

EFT işlemleri yalnızca EFT saatinin başlaması ile sonuçlanır. Günün her saati veya haftanın her günü EFT işlemi başlatabilirsiniz ancak transfer ettiğiniz paranın karşı hesaba düşmesi ancak EFT saatinin başlangıcı ile mümkündür. ING Bank’ın EFT saati başlangıcı ise 08:30’dur. Bu saatten sonra yapılacak para transferleri kısa sürede gerçekleştirilir.

ING Bank EFT Saatleri
ING Bank EFT Saatleri

ING Bank EFT Limiti

İşlem Adı
Para Birimi
Alt Limit
Üst Limit
İşlem Saati
EFT
TL
10
1.000.000
Hafta içi 08:30-17:15

 

EFT işlemleri bankalar arası para transferidir. Aynı bankanın farklı şubesine para transferine havale denir. Havale işlemleri günün her saati ve haftanın her günü, anında karşı hesaba ulaşır. EFT saatinin dışında iseniz, karşı taraftan, varsa, sizin bankanıza ait IBAN numarasını alarak para transferini kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Ayrıca EFT işlemleri belirli bir ücret karşılığı yapılırken, bankaların büyük bir kısmı havale işlemleri için ücret talep etmez.

ING Bank EFT saatleri çokça kullanılan bir finansal işlem aracı olan EFT para transferi işlemlerinde zaman adına problemler yaşanmaması nedeni ile bankalar tarafından özel olarak belirlenmektedir. EFT saati belirlemeleri ING Bank hesapları üzerinden farklı bir banka hesabına gerçekleştirilecek para transferlerinin aynı gün içerisinde kısa zamanda gerçekleştirilebilmesi nedeni ile önem taşımaktadır. ING Bank EFT saatleri kaça kadar? Banka tarafından belirlenen EFT saati başlangıcı hafta içleri sabah saat 08:30 ve bitiş saati yine hafta içi akşam saat 17:15 olarak belirtilebilmektedir.

Kişilerin para transferi işlemlerinde sorun yaşamamak için sıkça sordukları bir soru olan bankaları EFT saati kaça kadar sorusu dikkate alınması gereken bir konuyu da oluşturmaktadır. Kişilerin yapacakları para transferi işlemlerinde sorun yaşamamak için banka tarafından belirlenmiş olan EFT saatlerine dikkat etmelidirler.

Aksi takdirde EFT para transferleri için belirlenen süreler içerisinde yapılmayan EFT işlemlerinde gecikmeler yaşanabilir. EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilen işlemler sonucunda para transfer işlemleri aynı gün içerisinde ilgili banka hesabına ulaşırken EFT saatleri dışında yapılan EFT işlemlerinde paranın karşı hesaba geçmesi ertesi tarihlerde ki ilk mesai saati başlangıcına sarkmaktadır.

 ING Bankası Hollanda merkezli olan ve çok uluslu küresel bankalar arasında yer alan özel girişim bankaları arasında yer almaktadır. Türkiye’de de hizmet veren ING Bankası çok uluslu bankacılık şirketi olarak da adlandırılabilmektedir. ING Bankası sigorta, ticari bankacılık, yatırım bankacılığı ve portföy yönetimi gibi alanlarda müşterilerine hizmet vermektedir.

ING Bankası dünya çapında 40 ülkede hizmet vermektedir. ING Bankası oldukça yaygın müşteri portföyüne ulamış olan öncü özel girişim bankaları arasında yer almaktadır. Banka farklı finansal işlem hizmetleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap