1. Ana Sayfa
 2. Kripto Para
 3. Index Cooperative — Topluluğa Ait Varlık Yöneticisi – TokenPost

Index Cooperative — Topluluğa Ait Varlık Yöneticisi – TokenPost

guncel coin haberleri

Index Cooperative — topluluğa ait varlık yöneticisi

Blockchain teknolojisinin ve kripto para endüstrisinin kamu bilinci ve benimsenmesi artıyor. DeFi veya Merkezi Olmayan Finans, bankalara ve diğer eski sistemlere dayanmayan çeşitli karmaşık açık finansal sistemlerin ve araçların büyümesini ve piyasaya sürülmesini kolaylaştırdı.

Her gün başarıyla piyasaya sürülen yeni ürünler/protokoller bu alanın potansiyelini doğruluyor. Ek olarak, son zamanlarda yatırımcılar dijital varlıklarından değer elde etmek için pasif gelir getirici tekniklere yöneldi ve DeFi’nin yavru kedisinde birkaç olumlu teklifi var.

Geleneksel finansal analizin kripto para dünyasındaki uygulaması geniş çapta araştırılıyor. DeFi, perakende yatırımcılara kapılar açarak pasif gelir elde etmek için zengin fırsatlar sunuyor. Son zamanlarda yatırımcıların tek bir tıklamayla yüksek APY kazanmalarını sağlayan birkaç DeFi platformu ortaya çıktı. Bununla birlikte, kripto para birimi ticareti veya göründüğü kadar heyecan verici yatırım yapmak da yeni başlayanlar için son derece yıldırıcı olabilir. Ek olarak, günümüzün pasif servet yaratmaya yönelik geniş fırsatları, ürünün derinlemesine anlaşılmasını ve bir saniyede karar verme becerisini gerektirir. Bu nedenle, fırsat mevcut olsa bile, ondan gerçekten faydalanmak zaman ve çaba gerektirecektir.

Peki, gemiye nasıl atlanır ve kripto para birimi yatırım yolculuğuna nasıl başlanır?

Yukarıdaki soruyu cevaplamak için, geleneksel finans dünyasında, yatırım yolculuğuna çıkmak üzere olan bir yatırımcı için en mantıklı yatırım hamlesinin bir endeks fonu seçmek olduğunu hatırlatmama izin verin. Endeks ürünleri olgun bir ürün kategorisidir ve 5 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. (6.2T AUM), yönetimi altındaki trilyonlarca varlığa sahip dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketidir. “

Endeks fonları, büyüyen ve hızla gelişen DeFi alanına girdi. Ancak kripto para endeksi fonlarına dalmadan önce, geleneksel finanstaki ETF’lere ve endeks ürünlerine bir göz atalım.

Düşük riskli ve ucuz olarak kabul edilen endeks fonları, yatırımcılara nispeten istikrarlı ve uzun vadeli getiriler sunan pasif yatırımın nihai örneğidir. Ama endeks fonu nedir? Endeks fonlarını anlamak için, bir endeksin ne olduğunu anlayalım –

Endeks, bir varlığın veya varlık grubunun performansını izlemek için kullanılan bir araçtır. Belirli pazar bölümlerinin davranışını kopyalamak için ölçümler yapın.

Basitçe söylemek gerekirse, endeks fonları, tek bir varlığa yatırım yaparak tüm sektörlere maruz kalmanın basit bir yolunu sunar. Kurucu hisse senetlerinin sabitlenmesi, bu fonların portföylerini yalnızca anlaşılmasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda daha öngörülebilir kılar. Ek olarak, bu fonlar, pasif yönetimlerine atfedilebilecek aktif yönetim gerektiren fonlardan tipik olarak daha düşük gider oranlarına sahiptir.

Bu nedenle, endeks fonlarıyla ilişkili geniş çeşitlilik, düşük maliyet ve cazip getiriler, onları mükemmel pasif yatırım stratejisi haline getirir.

Endeks fonlarına hızlı bir bakış

 • Aktif olarak yönetilmedikleri için ücretleri düşüktür.
 • Belirli bir endeksin performansını tekrarlamak için tasarlanmıştır ve piyasadan daha iyi performans gösterecek şekilde tasarlanmamıştır.
 • Yatırımcıların portföylerindeki riski yönetmelerine ve dengelemelerine yardımcı olurlar.

bilinmesi gereken şudur:

Endeks fonları büyük getirileri veya optimal getirileri garanti etmez. Öyleyse neden onları seçmelisiniz? Birincisi, insani önyargıların üstesinden gelirler ve ikincisi ve daha da önemlisi, portföyünüzü anında çeşitlendirir ve ilgili riski en aza indirirler. Bu nedenle, altta yatan ürünler hakkında sağlam bir anlayışa sahip portföy yöneticileri/metodologlar tarafından oluşturulan endeks fonları, yatırımcılara risk seviyelerinde daha iyi getiri elde etme fırsatı sunar. Kısacası, yatırımcılar büyük getiriler elde edemeyebilirler, ancak büyük kayıplardan kesinlikle korunurlar.

Endeks fonları, yalnızca verimli değil, aynı zamanda uygun fiyatlı ve izinsiz oldukları, gelişmekte olan kripto para birimleri ve merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasına girdi. Ek olarak, yatırımcıların çeşitli belirteçlerin ekonomisine veya performansına aşina olmaları veya yatırım yapmak için farklı protokollerin inceliklerini anlamaları gerekmez.

Yatırımcıların ETF’leri ve endeks ürünlerini satın alabildiği geleneksel finans dünyasına benzer şekilde, DeFi yatırımcıları bu ürünleri satın almak için Index Coop’a gidebilirler. Şu anda, kripto para endeksi fonu alanında birkaç kuruluş çalışıyor ve Index Coop lider.

Daha önce de belirtildiği gibi, kripto para endeks fonları, konsept olarak geleneksel endeks fonlarına benzer, yalnızca tamamen blok zincirine dayanır. Bu nedenle, bu fonlar merkezi bir varlık yöneticisi tarafından kontrol edilmez veya yönetilmez, bunun yerine kararlar açık kaynaklı yazılım ve merkezi olmayan bir yönetim sistemi veya Index Coop gibi bir DAO tarafından alınır.

Endeks Kooperatifi

Index Coop, perakende yatırımcılar, kurumlar ve yatırım profesyonelleri için zincir üstü kripto para endeksi ürünlerinin oluşturulmasına ve benimsenmesine adanmış, topluluk tarafından yönetilen bir Merkezi Olmayan Otonom Kuruluştur (DAO).

Birlikte piyasadaki en güvenilir kripto para birimi endeksini başlatıyor, geliştiriyor ve sürdürüyoruz.

Index Coop, DeFi varlık yönetimi ilkelerine dayalı kripto para biriminde yerel yapılandırılmış ürünler oluşturmak ve sürdürmek için tasarlanmış bir Merkezi Olmayan Otonom Kuruluştur (DAO). Index Coop, INDEX token sahipleri tarafından yönetilir ve korunur. Oylama ve topluluk sahipliğini kolaylaştırmak için tasarlanan $INDEX, Coop’un yönetim belirtecinin yanı sıra Ekim 2020’de başlatılan Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 belirtecidir. Ayrıca, topluluk üyeleri ve metodoloji uzmanları $INDEX’e katkıda bulundukları için ödüllendirilir.

dizin belirteci

$INDEX, Index Coop’un yönetim belirtecidir. Sahiplerine Coop’un çeşitli teklifleri, gelecekteki ürünleri ve stratejik yönleri ile yatırım yaptığı tüm projeler için oy hakkı verir. $INDEX, Index Coop’un ilerlemesine katkıda bulunanlara dağıtıldığı için bir “İş Kanıtı” simgesi olarak kabul edilmelidir.

Maksimum arz, aşağıdaki şekilde dağıtılan 10 milyon Endeks belirtecidir.

0*jdAlEKe9z8rSizLk.png

Bu jetonları almakla ilgileniyorsanız, bunu aşağıdaki şekillerde yapabilirsiniz.

 1. DEX — Merkezi olmayan bir borsada (DEX) $INDEX satın alabilirsiniz
 2. Likidite Madenciliği Programı – $INDEX kazanmak için Likidite Madenciliği Programına katılabilirsiniz
 3. Index Coop — DAO’ya yapılan katkılar $INDEX ile ödüllendirilecektir.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Endeks Kooperatifi Ürün Listesi

Aşağıda Index Coop’ta bulunan ürünlerin bir listesi bulunmaktadır. Her bir ürünü kısaca anlatacağım.

0 * 8Si0dbbSZAF8oxJr.png

DeFi Darbe Endeksi (DPI)

0*epp2MNwZk-0ttxpd.jpg

$DPI, önde gelen iki kripto para birimi takımı olan Token Set ve DeFi Pulse arasındaki ortaklığın sonucudur. Bu dijital varlık, DeFi belirteçlerinin performansını izlemek için tasarlanmıştır. $DPI Popüler Ethereum tabanlı DeFi belirteçlerini içeren sermaye ağırlıklı bir endeks olarak bir ERC-20 belirteci. Yatırımcılara tek bir belirteçte Ethereum DeFi’ye geniş maruz kalma sağlar.

Metaverse İndeksi (MVI)

0*rxCu_4WqBHEyXB7M.png

MVI, Coop’un bir metodoloji uzmanı olarak harici bir ortak olmaksızın piyasaya sürdüğü ilk endeks ürünüdür. VR, AR, müzik, NFT’ler ve eğlenceden oluşan jetonlardan oluşur ve eğlence, spor ve ticaret trendini sanal ortamlara taşımayı amaçlar.

Esnek Kaldıraç Endeksi (FLI)

0*IFysxsrn1iogk2PA.png

Set protokolüne dayanan FLI, Coop ve DeFi Pulse arasındaki ikinci işbirliğidir. Esnek Kaldıraç Endeksleri, rehinli borcun yönetilmesi ve sürdürülmesiyle ilgili riskleri ve maliyetleri en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Index Coop’un kendi sözleriyle,

Kaldıraç, DeFi’nin öldürücü kullanım durumlarından biridir. Bununla birlikte, geleneksel DeFi destekli iş akışı, kalbin zayıflığı için değildir. Kullanıcılar sağlık oranlarını izlemeli, likidasyon risklerinin farkında olmalı ve cezalardan kaçınmalıdır.

Esnek Kaldıraç Endeksi, bu riskleri ele almak ve kaldıraç kullanımını daha güvenli ve bakımı daha kolay hale getirmek için oluşturulmuştur.

Set Protocol ve Compound’a dayalı yeni bir strateji kullanan FLI, teminatlandırılmış borç yönetimini basit bir endekste özetler – bir ERC-20 belirteci olarak oluşturulur.

 • ETH 2x Esnek Kaldıraç Endeksi – Ethereum Esnek Kaldıraç Endeksi
 • ETH 2x Esnek Kaldıraçlı Endeks (Poligon) – Ethereum Esnek Kaldıraçlı Endeksinin çokgen yerel versiyonu
 • BTC 2x Esnek Kaldıraç Endeksi – Bitcoin Esnek Kaldıraç Endeksi

Not – ETH2x-FLI, Ethereum ana ağındaki orijinal ETH2x ürünüdür, ETH2x-FLI-P ise benzersiz bir Poligon yerel ürünüdür.

Bankasız Endeks (BED)

0 * pHoWXhUYVhikPJ6V.png

Bankless ve Index Coop arasındaki işbirliği, BED on Set protokol altyapısının oluşturulmasına yol açtı. BED’e yatırım yapmak, kullanıcılara bağımsız bankacılığa izin veren varlıklara pasif erişim sağlar.

BED, Bitcoin, Ethereum ve DeFi anlamına gelir. Bunlar, Açık Finans veya Bankasız Devrimin temel bileşenleri olarak kabul edilir. Bu varlıkların her biri, aşağıdaki argümanlara dayalı olarak eşit ağırlıkta üç yatırım kripto para birimi temasının avantajlarını yakalar:

 • Bitcoin – “Dijital Altın” veya Değer Deposu
 • Ethereum – Programlanabilir Para
 • DeFi – Merkezi Olmayan Finans

Veri Ekonomisi Endeksi (VERİ)

0*unbh7H9Sr1wcYYkc.jpg

Veri ekonomisi, veri tabanlı ürün ve hizmetlerden oluşan bir ekosistemi ifade eder. Thomas Hepner ve Kiba Gateaux tarafından oluşturulan Veri Ekonomisi Endeksi ($DATA), yatırımcılara veri ekonomisindeki en önemli yenilikçilerden bazılarına pasif bir şekilde maruz kalma olanağı tanır. Endeks, Filecoin (renFIL), Graph (GRT), Basic Attention Token (BAT), livepeer (LPT), OCEAN, Numeraire (NMR) ve Chainlink (LINK) içerir ve veri merkezli ve zincirden bağımsızdır.

Index Coop ürünlerini nasıl satın alabilirim?

Öncelikle Metamask gibi bir Web 3.0 cüzdanınız olduğunu varsayalım. Bu eğitim, Index Coop ürünlerini doğrudan merkezi olmayan borsalardan satın almaya odaklanacaktır. Uniswap, Sushiswap, Loopring, Matcha gibi birçok DEX mevcuttur. Bu eğitimin amaçları doğrultusunda Sushi ile devam edelim.

Tüm bu ürünler Index Coop uygulamasında mevcuttur ve Ethereum ana ağında Uniswap ve Sushiswap tarafından sunulur. Kullanıcılar DPI, MVI ve DATA için Polygon veya Ethereum kullanmayı seçebilir. BED yalnızca Ethereum ana ağında kullanılabilir.

Sushiswap’ta DPI, MVI, FLI ve Veriler

SushiSwap uygulamasına gidin.

1. Cüzdanınızı Ethereum/Polygon ana ağını kullanarak bağlayın.

0 * GBVueFEt8AQSYcgD.png

2. İstediğiniz ürünü arayın – DPI, MVI ve DATA.

0*V13KpEOw9371QUcR.png

3. Simgeyi seçin ve harcamak istediğiniz tutarı girin. Onayla’yı tıklayın.

0*EXRsLeu1SpOXQP0v.png

4. İşlemi onaylayın.

0*UEygplPd6Mpy7FX5.png

5. İşlemi tekrar onaylamak için Değiştir’e tıklayın.

0*o-IZf2qadjChloI0.png

BED için – Ethereum ana ağını kullanın.

0*RPRSrYLen5nhmDL7.png

Sonuç olarak

Sadelik ve verimlilik en güçlü değer önermeleridir ve endeks fonları kalıcıdır. Tek bir yüksek likit varlığa yatırım yaparak çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturma yeteneği, onları oldukça değerli kılar. Tek bir varlığa yatırım yapmak, DeFi kullanıcılarının çeşitli jetonlara erişim sağlarken birden fazla jeton satın almayla ilişkili çok sayıda gaz ücretinden tasarruf etmelerini sağlar. Kullanıcıların tek tek paraları takip etme, değerli zaman ve emekten tasarruf etme konusunda endişelenmeleri gerekmez. Endeks fonları, DeFi’nin inanılmaz ürünlerini daha geniş bir ana kitleye ulaştırıyor. Çeşitlendirmeye yatırım yaparak yüksek oynaklığın önündeki mevcut engelleri azaltır.

DeFi alanı geliştikçe ve büyüdükçe, bu endeks ürünlerine olan talebin de artacağına inanıyorum. Aslında, bu özel alanda yalnızca sınırlı sayıda oyuncu var ve Index Coop, kapsamlı ürün listesi ve güçlü ortaklıkları ile kesinlikle bir öncü olarak ortaya çıkıyor. Bu yeterli değilse, Index Coop, kendisini doğru yönde yönlendiren önemli kararlardan sorumlu güçlü bir topluluğa sahip bir DAO olarak çalışır.

sosyal iletişim

Alt yığın, Döngü, Torum, Odysee, Twitter, Youtube, Read.cash, Publish0x, Ön Arama, Orta, Noisecash

Cryptocurrency Pipeflare, GlobalHive, GetZen ile ücretsiz kripto para birimi alın

SwapSpace’de Değiştirin

Fiyat güncellemeleri için Coinmarketcap’e bakın veya uygulamayı Apple/Google’dan indirin

Airdroplar, elmaslar, Öğren&Kazanmak için CMC’ye katılın

Telegram(G), Telegram(EN), Twitter, Reddit, Instagram, Facebook’ta

Coinmarketcap’te kripto para izleme listenizi oluşturun veya portföyünüzü takip edin

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile GLOBALCOINRESEARCH’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap