İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. İki Alman bankası Commerzbank ve Volks, Sparkasse’nin kripto para birimi planına katıldı

İki Alman bankası Commerzbank ve Volks, Sparkasse’nin kripto para birimi planına katıldı

Bundesbank başkanı, CBDC'nin dikkatli bir şekilde geliştirilmesini istiyor

Bundesbank başkanı, CBDC'nin dikkatli bir şekilde geliştirilmesini istiyorCommerzbank ve kooperatif bankası markası Volks- und Raiffeisenbank, kripto para birimi hizmetlerini başlatma planlarını açıkladı. Alman Tasarruf Bankası Birliği, dijital para cüzdanı çıkarma planlarını açıkladıktan kısa bir süre sonra, iki banka haberi duyurdu.

Commerzbank ve Public Bank kripto para birimi hizmetlerini başlattı

Yerel gazete Frankfurter Allgemeine Zeitung’un yayın organı, kamu bankasının planını duyurdu ve grubun kripto para birimi hizmetleri sağlayıp sağlamayacağını belirlemek için ilerlediğini belirtti. Banka ayrıca müşterilere sağlayabileceği farklı kripto para birimi hizmetlerini de inceliyor.

Bu, bankanın dijital varlıklar açısından attığı ilk adım değil. Banka daha önce Deutsche Börse ve Fintech 360x ile ortaklığını duyurmuştu. Ortaklık, sanat ve gayrimenkul ile ilgili nakdi olmayan varlıkların (NFT) yaratılmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Commerzbank sözcüsü şunları söyledi: “Kripto para varlıkları, yani fiziksel olmayan varlıkların muhafazası ve ticareti hakkında derinlemesine araştırma yapıyoruz.”

Duyuru, Sparkasse’nin kripto para birimi planını takip ediyor

Daha önce de belirtildiği gibi, iki bankanın açıklamaları, şimdi müşterilerinin Bitcoin ve diğer önde gelen kripto para birimlerine yatırım yapmasına izin vermeyi planlayan Alman Tasarruf Bankası’ndan benzer bir açıklamanın ardından yayınlandı.

Toplu olarak Sparkasse olarak bilinen Tasarruf Bankası, 2022’de dijital para cüzdanları ve borsaları için bir pilot program başlatmak için çalışıyor. Yerel bir yayın, pilot projenin Sparkasse komitesi tarafından onaylandıktan sonra 2022’nin başlarında başlayacağını belirtti.

Bir Cointelegraph raporu, dernek sözcüsünün şunları söylediğini aktardı: “Giderek daha fazla tüketici kripto para varlıklarıyla ilgileniyor. Alman Tasarruf Bankası’nın on müşterisinden biri, Cryptocurrency varlıklarına sahip olduğunu veya sahip olduğunu belirtti. Beklentileri göz önüne alındığında, Tasarruflar Bank Financial Group ayrıca kripto para varlıklarını da incelemeli.”

Dijital cüzdan, Alman BT hizmet sağlayıcısı S-Payment ile işbirliği içinde piyasaya sürülecek. Pilot aşama, kişisel tasarruf bankası ile başlayacak ve ardından derneğe bağlı 370 banka, kripto para birimi hizmetlerini başlatıp başlatmamaya bağımsız olarak karar verecek.

Sparkasse, Alman finans kurumlarının pazar lideridir ve bu kripto para cüzdanı, Almanya’daki kripto para biriminin benimsenme düzeyi üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır. İki bankanın kripto para birimi işi için Sparkasse’a katılma eylemi, Alman nüfusunun kripto para birimini kullanmasını kolaylaştırabilir ve insanların büyük çoğunluğunun kripto para birimine geçmesini sağlayabilir.

daha fazla oku:

  • kripto para birimi nasıl satın alınır
  • Ethereum nasıl satın alınır

Bilgi kaynağı: INSITEBITCOINS’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Ali Raza’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap