1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Hyundai, Boston Dynamics robotlarını Metaverse’e dijitalleştiriyor

Hyundai, Boston Dynamics robotlarını Metaverse’e dijitalleştiriyor

guncel coin haberleri

TechCrunch, Güney Koreli otomobil devi, sanal gerçeklik meta evrenine Boston Dynamics’in robotlarını tanıtmayı planladığı için Hyundai Motor’un meta evrenin yutturmacasına ayak uydurmak için elinden gelenin en iyisini yaptığını anlıyor.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Pek çok detay açıklanmasa da şirketin VR etkileşimi için gerçek dünya aracısı olarak donanımı kullanmayı umduğu bildiriliyor. Hyundai Motor Group Başkanı Chang Song şunları söyledi:

“Metamobility’nin arkasındaki fikir, uzay, zaman ve mesafenin hepsinin alakasız hale geleceğidir. Robotu Metaverse’e bağlayarak, gerçek dünya ile sanal gerçeklik arasında özgürce hareket edebileceğiz. Sürükleyici “dışarıda” bir adım daha ileri’ Metaverse tarafından sağlanan ajans deneyimiyle robotlar, kendi fiziksel duyularımızın bir uzantısı olacak ve Metamobility aracılığıyla günlük hayatımızı yeniden şekillendirmemize ve zenginleştirmemize olanak tanıyacak.”

ProShares, meta evrene odaklanan bir ETF başlatmayı hedefliyor

Hyundai Motor ayrıca, bir kullanıcının fiziksel evden uzaktayken “meta evrendeki evlerinin dijital ikizini” ziyaret ettiği bir senaryoyu da açıkladı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, avatar robotlarını kullanarak Kore’de evcil hayvanları besleyip kucaklayabilecekler.

Hyundai, “Bu, kullanıcıların VR aracılığıyla gerçek dünya deneyiminin keyfini çıkarmasını sağlayacak.” Dedi.

Geçen yıl Aralık ayında Alibaba, Pekin’de Meta Universe’nin oyun yönlerine odaklanan Yuanjing Shengsheng adlı yeni bir şirket kurdu. Raporlara göre, yeni bölümün kayıtlı sermayesi 1,6 milyon ABD dolarıdır. Yeni bakanlığın ne gibi önlemler alacağı henüz belli değil.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapındaki 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap