1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. HSBC EFT Saatleri

HSBC EFT Saatleri

HSBC EFT Saatleri

EFT işlemleri yalnızca EFT saatleri içerisinde yapılabilir. Bu yazıda HSBC EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz.


 

HSBC EFT Saati Başlangıcı: 09:00 – HSBC EFT Saati Bitişi: 17:00


 

HSBC Swift Kodu :HSBCTRIX – HSBC EFT Kodu :0123


 

Hafta içi, yukarıda saatler içerisinde HSBC hesaplarına veya HSBC hesaplarından yapılacak EFT işlemleri kısa süre içinde karşı hesaba ulaşacaktır. EFT saatlerini geçirmeniz durumunda, EFT işleminiz EFT saatinin başlamasına kadar bekletilir.

HSBC EFT Saat Kaça Kadar?

HSBC bankasına veya HSBC bankasından farklı bir bankaya EFT gönderimi yapabileceğiniz saat 17:00’dir. Bu saatten sonra yapacağınız EFT işlemleri bekleyecektir. Bir sonraki mesai gününün, EFT saatine kadar EFT işleminiz başlatılmaz. Para transferi işleminiz acil ise, EFT saati bitmeden gönderimi yapmanız gerekiyor. Özellikle cuma günü EFT saati kaçırılırsa, pazartesi gününe kadar beklemeniz gerekiyor.

HSBC EFT Saat Kaçta Açılıyor?

HSBC EFT saati 09:00’da başlar. EFT saatleri dışında da EFT gönderimi yapabilirsiniz. Örneğin gece 02:00’de de EFT işlemi başlatabilirsiniz ancak EFT’nin karşı hesaba ulaşması EFT saatinin başlaması ile mümkün olur.

Not: EFT işlemleri farklı bankalar arası para transferidir. Aynı bankada farklı şubelere para transferi yapacaksanız bu işleme havale denir. Havale işlemlerini günün her saati, haftanın her günü yapabilirsiniz. EFT işlemleri belirli bir ücrete tabiidir. Ancak havale işlemlerinden çoğu banka herhangi bir ücret talep etmez.

HSBC EFT Saatleri
HSBC EFT Saatleri

HSBC EFT Limiti

Müşteri Grubu Günlük EFT Limiti Aylık  EFT Limiti En Fazla
Para Transferleri (TL)
EFT/İleri tarihli EFT Bireysel 50,000 TL 600,000 TL
Advance 75,000 TL 750,000 TL
Premier 200,000 TL 1,200,000 TL
Private Bank*** 200,000 TL 1,600,000 TL

 

HSBC EFT Saatleri yine banka tarafından belirlenen saat dilimlerini kapsamaktadır. HSBC EFT başlangıç saati hafta içler sabah saat 09:00 ve bitiş saati yine hafta içi akşam saat 17:00 olarak belirlenmiştir. EFT saatleri kaça kadar genel olarak merak edilen bir konudur. Bu neden ile bankalar bu işlemler için saat aralıklarını belirleyip müşterileri ile paylaşmaktadırlar. Kişilerin EFT para transferi işlemlerinde sorun yaşamamaları için belirlenen EFT saatlerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kişiler EFT işlemlerinde belirlenen saatlere özen gösterirler ise para transferi işlemlerinde herhangi bir gecikme yaşamazlar. Böylece EFT işlemleri aynı gün içerisinde başka banka alıcı hesabına ulaşmaktadır. Kişilerin EFT saati kaça kadar konusuna dikkat etmeden EFT saatleri dışında gerçekleştirdikleri para transferi işlemleri sonraki ilk gün mesai saatine sarktıktan sonra işlemler sonuçlanmaktadır.

İlk olarak yurt dışında kurulmuş ve sonraları uluslar arası düzeyde yaygınlaşmış olan küresel bir banka olan HSBC Türkiye’de de hizmet veren özel girişim bankaları arasında en önemli bankalardan sayılmaktadır. Bankacılık sektöründe önemli bir noktaya ulaşmış olan banka hem bireysel müşterilerine hem de kurumsal müşterilerine birçok banka ürünü ve finansal işlem seçeneği ile hizmet vermektedir.

Bankaların genel olarak müşterilerine sunduğu ve kişilerin finansal yaşamlarında sıkça kullandığı bir işlem olan EFT para transfer işlemleri de yine HSBC Bankası tarafından müşterilerine sunulan finansal bir hizmet aracıdır. Bankaların müşterilerinin finansal transferlerini kolayca gerçekleştirebilmeleri adına sunmuş oldukları bir hizmet olan EFT işlemleri her banka tarafından müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Çünkü kişilerin finansal işlemlerinde ve ödeme işlemlerinde en çok kullandıkları işlem EFT para transferi işlemleridir. EFT işlemleri bankaların kendi belirledikleri EFT saati farklılıkları nedeni ile değişiklik göstermektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap