1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Hintliler 2021’de sahte kripto para web sitelerini yaklaşık 10 milyon kez ziyaret edecek – AMBCrypto

Hintliler 2021’de sahte kripto para web sitelerini yaklaşık 10 milyon kez ziyaret edecek – AMBCrypto

guncel coin haberleri

Yakın tarihli bir Chainalysis raporu, Hintlilerin 2021’de kripto para dolandırıcılığına ev sahipliği yapan 9,6 milyon web sitesini ziyaret ettiğini ortaya koydu. Bu aslında 2020’de 17.8 milyondan düştü.

Hindistan’da kripto para piyasası daha popüler hale geldikçe, daha fazla ülke vatandaşı kripto para dolandırıcılığı web sitelerini ziyaret ediyor. Blockchain istihbarat şirketi Chainalysis’in yakın tarihli bir raporuna göre, Hintliler geçen yıl 9,6 milyon kez kripto para dolandırıcılığı web sitelerini ziyaret etti.

Hindistan’daki En İyi 10 Kripto Dolandırıcılığı: Chanalysis

Bununla birlikte, sayı 2020’de 17,8 milyon ziyaretten düştüğü için kripto para dolandırıcılığı hakkında bir miktar farkındalık yayılıyor gibi görünüyor.​ Kripto para birimlerine ilgi son iki yılda arttı ve WazirX ve CoinDCX ile büyümeye devam ediyor.

Kripto para dolandırıcılığı, birçok dolandırıcılık faaliyetinin durdurulmasıyla Hindistan’da yükselişte. Hindistan’ın blok zinciri ve kripto para birimi endüstrisi büyüdükçe, ülkenin yetkilileri dolandırıcılığı önleme çabalarını iki katına çıkardı.

Ülkedeki gençler özellikle kripto para birimleri konusunda hevesli ve bu yaş grubunun varlık sınıfına yatırım yaptığını öne süren birkaç rapor var. Hint bankaları, varlık sınıfı konusunda sert bir duruş sergiledi ve birçok yatırımcı, yatırım yapmamaları konusunda uyaran e-postalar aldı.

Kötü niyetli saldırılar, ülkedeki önde gelen şahsiyetleri de hedef aldı. Hindistan’ın kendi Başbakanı Narendra Modi’nin Twitter hesabı, saldırganların Bitcoin ile ilgili sahte tweetler göndermesiyle saldırıya uğradı. Bu daha önce piyasada oldu – 2020 Twitter hesabının ele geçirilmesi Bitcoin dolandırıcılığını harekete geçirdi ve Barack Obama, Joe Biden, Bill Gates ve birkaç şirketin hesaplarını etkileyen büyük bir olaydı.

Kripto para dolandırıcılığının ardındaki artan düzenleyici incelemenin arkasındaki temel nedenler

Şimdiye kadar, Hindistan kripto para birimi düzenlemesine karar vermedi. Geçmişte kapsamlı bir yasakla ilgili tartışmalar olmasına rağmen, düzenleyici bir çerçeve üzerinde çalışılıyor gibi görünüyor. 2020 yılının son çeyreğinde manşetlerin çıkmasından bu yana konuyla ilgili herhangi bir güncelleme yapılmadı.

Dolandırıcılığın yükselişi, Hintli yetkililerin alacağı önlemlerde büyük rol oynayacak. Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu, kripto para piyasasını düzenleyebilir.

Her durumda, 2022 yılına kadar Hindistan’daki kripto para birimlerinin durumu hakkında bir tür duyuru gelecek. Hindistan’daki tahmini 15 ila 20 milyon kripto para yatırımcısı için, söylentiler yasaktan ziyade düzenlemeye yöneldiği için bu bir rahatlama olmalı.

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Sitemizdeki bilgilerle ilgili olarak okuyucular tarafından yapılacak herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan 0x bilgi ile derlenmiştir, telif hakkı yazara aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme konusundaki farkındalığınızı artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap