1. Ana Sayfa
  2. Kredi Kartları
  3. Hesap Kesim Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır? Hesap Kesim Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Hesap Kesim Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır? Hesap Kesim Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Hesap Kesim Tarihi

Hesap Kesim Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır? Hangi yöntemler kullanılır? Bankadan bankaya değişiklik gösterir mi? Kredi kartı borcunuzu geciktirmeden ödemek istiyorsanız, elinize para geçtiğinde ya da maaş aldığınızda ödemeniz gerekiyor. Peki bu nasıl olacak? İşte konuyla ilgili tüm detaylar..

Hesap Kesim Tarihi Nedir?

Hesap kesim tarihi, kredi kartlarının kullanımından sonra, borcunun ödenmesi gereken tarih aralığıdır. O ay içinde yapılan tüm harcamalar ve geçmiş dönem borçları da dâhil olmak üzere belirlenen rakamın, hesap kesim tarihi geldiğinde ödenmesi gerekmektedir.

Hesap Kesim Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Müşteriler, gelen zarftaki ekstreden, mail ortamındaki epostadan, sms ile yapılan bilgilendirmeden ya da mobil bankacılık uygulamasından, hesap kesim tarihlerine ulaşırlar ve borçlarının ödeme günlerini bu yollarla görebilirler.

Hesap Kesim Tarihi
Hesap Kesim Tarihi

Hesap Kesim Tarihinden Sonra Harcama Yapılırsa Ne Olur?

Hesap kesim tarihleri; kredi kartınız ile yapılmış olan 30 günlük harcamayı gösterir ve banka ödeme için, hesap kesim tarihinden sonra 10 gün süre verir. Hesap kesim tarihinden sonra harcama yapılan tarih, bankanın ödeme süresi ile doğru orantılıdır. Kaç gün içinde harcama yaparsanız, ödeme süreniz o kadar uzar. Bu nedenle hesap kesim tarihlerine dikkat edip, kesim yapıldıktan sonra harcama yapmalısınız.

Hesap Kesim Ücreti Geri Alınır mı?

 

Hesap Kesim Tarihi Hafta Sonuna Denk Gelirse Ne Olur?

Hesap kesim tarihi, bazı aylarda hafta sonu ya da resmi tatillere denk gelebilir. Bu gibi durumlarda otomatik olarak, hafta başına denk gelen tarihe atılır ve ödeme o tarihte gerçekleşir. Ekstrede zaten gözüken tarih olarak otomatik yazılmaktadır.

Hesap Kesim Tarihi
Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

ATM den Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Her bankanın kredi kartlarında; hesap kesim tarihlerini müşteri hizmetleri, mobil bankacılık ya da şubeye giderek değiştirme işlemi yapıldığı gibi, banka atmleri üzerinden de yapabilmek mümkündür.

Hesap Kesim Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bankaların size verdikleri limit dâhilinde, geri ödemesinin yapılması şartı ile alışveriş yaparsınız. Geri ödeme tarihlerine uyulmadığı takdirde, hukuki işlem başlatılana kadar, banka ödemenizi sağlamak için çeşitli yollara başvuracaktır. Bu nedenle iyi takip yaparak ve borcunuza sadık olarak, kredi kartının avantajlarından, verimli bir şekilde yararlanmak daha sağlıklı bir kullanım sağlayacaktır.

Hesap kesim tarihleri borç ödeme işleminin gerçekleşeceği zaman olacağı için, mutlaka maaş gününüze ya da elinize nakit para geçeceği zamana göre ayarlanmalıdır. Eğer bu tarihlere denk gelmiyorsa, hesap kesim tarihini değiştirme yoluna gidilebilir. Eğer telefon yolu ile değiştirmek isterseniz, kredi kartını almış olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilir ve müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayarak, hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise; internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden ilgili menüyü kullanarak hesap kesim tarihlerinde değişiklik yapmaktır.

Axess Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Akbank kredi kartı olan Axess kullanıcıları, hesap kesim tarihlerini internet sitelerine girerek ya da müşteri hizmetlerini arayarak değiştirip güncelleyebilirler. Akbank Mobil Uygulamasını indirerek, ekstre işlemlerine tıkladıktan sonra periyot kısmından tarih değiştirme işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi, şubeye giderek banka memuru ile birlikte hesap kesim tarihini değiştirmeniz mümkündür. Bir diğer yol ise, Akbank müşteri temsilcisi ile telefon aracılığıyla değiştirmektir.

Adios Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Yapı kredi bankasına ait olan Adios kredi kartının hesap kesim tarihini değiştirmek için, yapı kredi telefon bankacılığını kullanarak, faks yolu ile ya da şubeye giderek yazılı bir bildirim ile işleminizi yapabilirsiniz. Bir diğer yol ise, internet bankacılığına sahipseniz online olarak da hesap kesim tarihini değiştirebilmeniz mümkündür.

Avea Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Kredi kartlarında olduğu gibi faturalı hat kullanıcıları için de, faturalarının yansıdığı bir hesap kesim tarihi bulunur. Belirlenen hesap kesim tarihini avea hat kullanıcıları ilk hat açılışı sırasında belirlerler. Değiştirme işlemi için avea müşteri hizmetlerini arayarak ya da şubeye giderek işlem yapılması gereklidir ve faturanız için düzenlenen son ödeme tarihini, yani hesap kesim tarihini öğrenmek için 5555’e hizmetlerine mesaj atmanız yeterlidir.

Akbank Free Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Akbank free kredi kartına sahip olan kullanıcılar; borçlarını ve hesap kesim tarihlerini, 4555 e mesaj atarak öğrenme imkânına sahiptir. Hesap kesim tarihlerini değiştirmek istediklerinde; Akbank müşteri hizmetlerini arayarak ya da online uygulamasına giriş yaparak, hesap kesim tarihlerini değiştirebilir ve borçlarını ileri bir tarihe öteleyebilirler. Akbank free; kart aidat ücreti ödenmeyen bir banka kartıdır.

Hesap Kesim Tarihi
Hesap Kesim Tarihi

Garanti Avans Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Kredi ihtiyacınızı ve acil nakit ihtiyacınızı karşılayan garanti avans kart, vadesiz hesabınıza bağlı olan karttır. Hesap kesim tarihi değiştirmek için, internet bankacılığını kullanmanız ya da şubeye gitmeniz yeterlidir.

Bonus Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Garanti bankasına ait olan bonus kredi kartının hesap kesim tarihini değiştirme işlemi için müşteri hizmetlerini aramak ya da internet bankacılığına giriş yapmak yeterlidir. Bunun yanında, bankanın bağlı olduğu atm üzerinden, kredi kartı bilgileri menüsünün altında olan hesap kesim tarihi değiştirme sekmesinden de bu işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Ziraat bankasına ait olan kredi kartı için hesap kesim tarihini değiştirmek, bankacılık işlemleri ile ya da şube yolu ile sağlanmaktadır. İnternet bankacılığı kullanan kişiler uygulamaya giriş yaparak, kredi kartlarının hesap kesim tarihlerini değiştirebilir ve ekstrelerine ulaşırlar. 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı telefon ile müşteri hizmetlerine ulaşıp, kartlarının hesap kesim tarihlerini değiştirmeleri mümkündür.

Garanti Bankası Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Garanti bankası kredi kartı hesap kesim işlemleri için; internet şubesine giriş yapıp, kart işlemleri menüsüne giriş yapmalısınız. Bu kısımda yer alan ödeme bilgilerinden, kart hesap kesim tarihinizi değiştirebilmeniz mümkün olup, aynı zamanda müşteri hizmetlerine telefon ile bağlanarak da değiştirebilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Akbank kredi kartı işlemleri için, internet bankacılığı üzerinden Akbank Direct’e giriş yapılması gerekir. Giriş yaptıktan sonra; kredi kartları menüsünden sağ üst köşede yer alan ekstreler kısmından, ekstre detaylarını görerek, periyot yazan sekme ile tarih değiştirme işlemi yapılabilir.

Finansbank Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Finansbank’a ait olan hesaplar için hesap kesim tarihleri 180 günde bir değişebilir. Hesap kesim tarihlerinizi 0850 222 0900 numaralı telefon bankacılığını kullanarak ya da internet şubesini kullanarak değiştirebilirsiniz.

İNG Bank Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

İNG Bankası’nın hesap kesim tarihi değiştirme işlemlerini; internet bankacılığı kullanarak ya da 0850 222 0 600 numaradan telefon bankacılığı işlemi ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca şubeler vasıtasıyla da hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

İş bankası kredi kartı olan İş Bankası Maksimum Kartı’nın hesap kesim tarihini değiştirmek için; internet bankacılığı veya 0850 724 0724 numaradan, telefon bankacılığı kullanmanız gerekmektedir.

Paraf Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Halk bankası ürünü olan paraf kredi kartının hesap kesim tarihini değiştirmek için; halk bank şubelerinden ya da 0850 222 0 400 halk bank diyalogdan hizmet alabilir ve tarihleri değiştirme işlemini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

World Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Yapı kredi bankası ürünü olan World kredi kartının hesap kesim tarihlerini değiştirme işlemleri için hem internet şubesi hem de mobil alanlardan işlem yapabilirsiniz. İnternet şubesinde işlem yapmak için; giriş yapıldıktan sonra kredi kartı menüsü, buradan da tarihler kısmına girerek gerçekleştirilir.

Garanti BBVA Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Garanti BBVA kart için hesap kesim tarihi; internet bankacılığı veya atm’lerden değiştirilmektedir İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartlarım ve hesap tarihleri aracılığı ile kolaylıkla yapabileceğiniz gibi, telefon ile müşteri temsilcisine bağlanarak da yapılabilir. Sesli yanıt sistemine bağlanıp “ Hesap kesim tarihi değiştirme “ diyerek, ilgili menüye giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Genç Kart Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Ziraat bankasına ait olan ziraat genç kartın hesap kesim tarihi değişikliği talebinde bulunmanız çok kolaydır. İnternet şubesine giriş yaparak, hesap bağlama bölümünden, kartınızın hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap