1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Hangi kripto para birimi tutulacak ve 2021’de ne için kullanılacak?

Hangi kripto para birimi tutulacak ve 2021’de ne için kullanılacak?

madeni para tutucu

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paraları elinizde tutmak için ihtiyacınız olan her şeyi bu yazımızda anlatacağız.Ayrıca HODL yaparken ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğine dair bir dizi ipucu veya öneri bulacaksınız.

ne tutuyor

Bir veya daha fazla kripto para birimini ve/veya jetonu uzun süre korumaktır.Sadece “x” kripto para birimi/leri satın almayı ve bunları uzun süre saklamayı içerir.

HOLD İngilizce bir terimdir, İspanyolca’ya çevrilmiş “beklemek” anlamına gelir.

Cryptocurrency alanında, HOLD stratejisi en yaygın olanıdır.En önemlisi ticaret bilgisi olmayan veya bu “iş”i yapmak istemeyen kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır.

Yaptığınız şey, bir veya daha fazla kripto para birimini (yani jetonları) satın almak veya madencilik yapmaktır.Cüzdanda süresiz olarak, genellikle altı ay veya daha uzun süre saklanırlar.Normal durum, kripto paraları elinde bulunduranların kripto paralarını birkaç yıl elinde tutmaları ve yeniden değerlenmelerini beklemeleridir.

Bitcoin’de 8,47 Euro kazanmak istiyorsanız, 84,73 Euro’nun üzerinde bir fiyatla satın alır veya satarsanız, lütfen Coinbase’e kaydolmak için bu bağlantıyı kullanın.

Holding, ticaret yapmaktan çok daha basittir ve çok daha az zaman alır.Bu yüzden birçok insan bu stratejiyi seçiyor.HOLD yapan insanlar genellikle uzun vadeli yatırım stratejileri gibidir.Genellikle, tasarrufların bir kısmı, emeklilik planlarından veya banka yatırımlarından daha yüksek getiri elde etmek için kripto para birimlerine yatırılır.

Tüm birikimlerinizi asla kripto para birimlerine yatırmayın.Tavsiye, kısa veya orta vadede ne zaman ihtiyacınız olursa olsun, tasarruflarınızın %25’ine kadardır.

HODL nedir (bunun hakkında konuşalım)

Elbette çoğu durumda kendinizi sadece bir kişi değil, HODL yazarken bulacaksınız.Herkesin bir dilbilgisi hatası için yarıştığını düşünseniz bile, durum böyle değil.

2013 yılıydı ve Bitcoin birkaç inek ve programcının işiydi ve hala çok bilinmiyordu.Fiyat, Port Aventura’daki Dragon Khan hız trenini çok andırıyor.NSKullanıcı GameKyuubi konu BitcoinTalk yazdıÜç sihirli kelime: “HODLING’İM”

GamerKyuubi, fiyat sıfıra düşse bile bitcoinlerini tutacağını söyledi.Mesajında, bu pozisyonu alma kararının nedenlerini açıkladı.Ayrıca mesajda HOLD yerine HODL yazarken gramer hatası yaptığını açıkladı.Sonra sonunda “hata” bir felsefe haline geldi.

Hatayla ilgili emoji kısa süre sonra ortaya çıktı ve toplulukta büyük bir kahkaha patlattı.Ama sonunda bu kahkahalar Bitcoin’in mantrası haline geldi.

HODL şimdi özetleniyor ve Bitcoin sahipleri arasında çok yaygın olan sebat etmek için can atıyor olarak ifade ediliyor.En yakın İspanyolca çeviri “hayat için tut”.Fiyat düşse bile, ne pahasına olursa olsun buna katlanmak zorundasınız.

FUD nedir, sahibinin en büyük düşmanı

İngilizce’de Fear, Uncertainty ve Doubt (FUD; Fear, Uncertainty, and Doubt) kelimelerinin kısaltmalarıdır.Bitcoin (esas olarak) ve diğer kripto para birimleri saldırıya uğradığında, topluluk bu kısaltmaları yayınlayacaktır.

FUD, basit bir şekilde kripto para sahibi okuyucular arasında paniğe yol açmaya çalışan haberler olarak yorumlanır.Bu pazar segmentinde hareket etmeye alışkın olmayanlar arasında korku yaratacaklar.Bu, para ve/veya kar kaybetme korkusuyla hızla satış yapmalarına yol açar.

Uzun yıllardır Bitcoin ve kripto para dünyasında olanlar onları görmezden gelmeyi öğrendi.Genellikle doğru olmayan veya taraflı bilgilerdir.Amaç, kripto para birimine yeni girenlerin çoğunun korkmuş hissetmelerini ve onlara “yakın” olmamalarını sağlamaktır.

Başlangıçta, FUD, 17. yüzyılda Hollanda lale krizine kıyasla oluşturuldu.Ayrıca piramit şemaları veya suçlular tarafından saldırıya uğrarlar.Son zamanlarda, tartışma, çalışma kanıtına dayalı olarak Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin yüksek tüketimine döndü.

En önemli şey panik yapmamaktır.En kötü durumda, yapabileceğimiz tek şey yatırımımızı kaybetmek.Hiçbir kripto para biriminin negatif sayı olamayacağını ve minimum değerin her zaman sıfır olacağını belirtir.

tutucu nedir

Basit ve basit bir şekilde yatırımcı olduğunu söyleyebiliriz.Bu tanım, geleneksel yatırımcılardan devralınmıştır ve kripto para birimi ile uyumlu değildir.O kadar genişledi ki, farklı tutucu türleri var:

  • Müminler: Sahip değil, sahibi olacaklardır.Küçük miktarlarda kripto para depolayan ve bunları uzun yıllar satmayı planlamayan kişilerdir.Ayrıca, bu kişiler “istifleme” varlıklarının bir veya daha fazla öğesini savunurlar.
  • Bireysel yatırımcılar: Uzun vadeli yatırımları artırmak için birikimlerinin bir kısmını kripto para birimlerine yatıran kişiler
  • Balinalar: Büyük miktarlarda sermayeye sahip büyük yatırımcılardır ve kripto para satın alabilirler.Bazı örnekler Winklevoss Twins veya Elon Musk’tır.
  • Kurumsal Yatırımcı: Kripto para birimini yatırım olarak alan özel bir şirket veya kuruluş.Bazı örnekler Tesla veya JPMorgan Chase’dir.
  • Değişim: Değişim platformları, diğer büyük kripto para birimi sahipleridir.Özellikle düşüş dönemlerinde, büyük miktarlarda varlıklarını artırma eğilimindedirler.

Balinaların, kurumsal yatırımcıların ve borsaların piyasayı manipüle edebileceğini vurgulayın.Büyük miktarlarda kripto para alıp satabilirler, böylece fiyatı etkilerler.

make-hodl-kripto para birimleri

Holdear nedir?

Kripto para biriktirme sürecinin iki ana yönü vardır:

  • Projeye güven: Holdear süreci, birinin projeye olan güveninin yüksek olduğu anlamına gelebilir.Desteğinizi kanıtlamak için kripto para birimini veya jetonu satın almaya bu şekilde karar verirsiniz.Projeye sadece spekülasyon değil, inananlar sadece düşen fiyatlara direnecekler.
  • Spekülasyon: Balinalar ve kurumsal yatırımcılar kripto para birimlerini yalnızca para kazanmak için satın alıyor.Bazı insanlar bunu projeye duydukları güvenden dolayı yapabilir, ancak en az onlar.

JP Morgan Chase’in şu anki CEO’su Jamie Dimon, spekülatörün açık bir örneğidir.2016’da Bitcoin’e ciddi bir şekilde saldırdı ve buna bir piramit şeması dedi.Hatta çalışanlarından herhangi birinin Bitcoin alması veya sahibi olması durumunda derhal kovulacağını bile belirtti.Son zamanlarda, JPMorgan Chase yatırım olarak farklı kripto para birimleri satın aldı.

Winklevoss ikizleri farklıdır.Bitcoin’e yatırım yaptılar ve farklı projeleri desteklediler.Ayrıca Gemini gibi farklı ödeme sistemlerine kripto para birimleri ve borsalar aracılığıyla yatırım yaptılar.

HOLD ve İstifleme arasındaki fark nedir

Muhtemelen herkes, Ethereum 2.0’ın benimseyeceği mekanizma olan Proof-of-Stake’e aşinadır.Bu süreç, belirli bir miktarda kripto para biriminin “kullanılmasını” içerir.Yeni bloklar oluşturmamıza ve ödüller kazanmamıza izin veren bir şey.

Ethereum’u istiflemek için en az 33 Ether gerekir

Kripto para birimlerini belirli bir şekilde satın almanın, madencilik yapmanın veya edinmenin ne olduğunu zaten biliyoruz ve daha yüksek değer kazanmalarına izin veriyoruz.Bunları portföyümüzde tutuyoruz ve fiyatın yükselmesini beklemek için hiçbir şey yapmıyoruz.Örneğin, 1.000 Euro’luk Bitcoin’imiz varsa ve %20 artarsa, karşılığında 200 Euro alacağız.

HOLD tutmak için bunu yapabiliriz, örneğin istediğimiz kripto para biriminde 100 Euro kullanın

Bu nedenle, istiflemenin, ödül almak için çok sayıda jeton kullanılması olduğunu anlıyoruz.HOLD, belirli bir miktarda kripto para (daha yüksek veya daha düşük) kullanmak ve fiyatın yükselmesini beklemektir.

Özkaynak kanıtının bir HOLD yöntemi olduğunu söyleyebiliriz.Burada varlık fiyatlarındaki artışı artıran ek fonlar elde ettik.

eşitlik kanıtı

Beğenilmeyenleri tutmak ve önlemek için ipuçları

Şimdi size çok faydalı bir dizi öneri sunacağız.Son olarak, öğretmen zamanın sonucudur ve hepimiz başlangıçta hata yaparız.

İyi pratik yapana kadar yatırım yapmayın

Yatırım yapmadan önce neye yatırım yaptığınızı bilmelisiniz.Projeyi araştırın, güncellemeleri alın, yol haritasını gözden geçirin, projenin arkasında kimin olduğunu, güvenilir şeylere sahip olup olmadığını araştırın vb.

Bitcoin veya Ethereum’a yatırım yapmak kolaydır, ancak daha fazla risk arıyorsanız dikkatli olmalısınız.Projeyi arayın, teklifi okuyun, arkasında kim var görün ve en önemlisi forumda araştırın.Birçok kişi yeni projeleri analiz eder ve genellikle ALDATMACALAR bulur.

Ayrıca yatırımın hızlı geri dönüşünün ALDATMACA’nın performansı olduğunu da bilmelisiniz.Aylar, haftalar veya günler içinde yatırımınızın iki katına veya daha fazlasına çıkacağını size vaat edenler sizi aldatmaya çalışıyorlar.

Şahsen şunu söylemeliyim ki, birkaç kişi beni haftalık %20 getiri ile Xifra adlı bir şeye yatırım yapmam için satmaya çalıştı.Çok çalıştıktan sonra, daha fazlasını okuyun ve bir kez ısırın, aldatmacayı görebilirsiniz.İsterseniz, YouTube’da Xifra’yı çok güçlü bir şekilde parçalayan ve dolandırıcılığı tespit etmeyi öğrenmenize olanak tanıyan birçok video var.

Ödeyebileceğiniz kayıplara yatırım yapın

İki günde zengin olmak istiyorsanız, pek iyi değiliz.Bu bir oyun değil, çok şey kazanabilirsin ya da her şeyini kaybedebilirsin.Bu nedenle çok dikkatli olmanızı öneririz.

Genel uygulama, tasarrufların %10-25’ini yatırmaktır.Bu makul bir miktar ve hala çeşitli harcamalar için paranız var.Holdear’ın, oradaki fonları mümkün olduğunca uzun süre “unutmak” anlamına geldiğini hatırlamalısınız.Bu nedenle, tüm birikimlerinizi yatırmak büyük bir hata olabilir.

Bir düşüş piyasası durumu olabilir (Bitcoin fiyatı birkaç gün içinde %20 düşer).Bu, yatırımınızın %20 oranında değer kaybedeceği anlamına gelir.1000 Euro yatırım yaptıysanız ve acil bir durumda ihtiyacınız varsa, elinizde sadece 800 Euro kalır.

Kripto para almak için her şeyi satmak veya krediye başvurmak da mantıklı bir fikir değil.Bunu yapmak büyük bir risk ve ailelerimiz ve yükümlülüklerimiz varsa bu bir felaket olabilir.Bu nedenle tutarlı olmalısınız.

Sadece ihtiyaç duyabileceğiniz veya kaybetmek istemediğiniz şeylere yatırım yapmayın.

Kimse kârınızı garanti edemez

Uzun vadede elde tutmanın kesin bir kâr olduğunu okuyabilirsiniz.Bitcoin ve/veya Ethereum’a yapılan yatırımların hiçbiri karlılığı garanti edemez.Herhangi bir kripto para birimi herhangi bir zamanda sıfıra sıfırlanabilir.

Güncelleme hataları, hizmet reddi saldırıları veya %51 saldırıları bir projeyi sonlandırabilir.Ayrıca bir dolandırıcılığa yatırım yapmış olabiliriz ve içerik oluşturucu fonlarla birlikte ortadan kaybolmuş olabilir.Sonra DAO’muz var, bu akıllı sözleşme Ethereum’un yeniden düzenlenmesini sağladı ve Ethereum Classic’in çatallanmasına yol açtı.

Her şeyi ya da neredeyse her şeyi kaybedebileceğinizi daima aklınızda tutmalısınız.

Kripto para birimine yatırım yapın

FUD’a dikkat edin

Acemi iseniz, bazı bilgiler sizi tedirgin edebilir.Olumlu olan şey, birden fazla kaynağı takip etmek, kendinizi tam olarak anlamak ve Twitter’daki etkili kişilerin düşüncelerini kontrol etmektir.En önemlisi, FUD en önemli iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’a odaklanır.

Tüm kripto para birimlerinin zararda olduğunu gördüğünüzde çıldırıp satmayın.Tüm zamanların en yüksek seviyesinden (yeni en yüksek; tüm zamanların en yüksek seviyesi) sonra, genellikle önemli bir düzeltme olduğunu bilmelisiniz.Örneğin, Bitcoin 2016 sonunda 20.000 USD’ye ulaştı, ancak 2017’de 5.000 USD’ye düştü.Sonbaharda bile, Ağustos 2016’dan daha pahalıdır.

Bitcoin’de 8.47 Euro kazanmak istiyorsanız, 84.73 Euro’nun üzerinde bir fiyatla satın alır veya satarsanız, lütfen Coinbase’e kaydolmak için bu bağlantıyı kullanın.

Yanlış kararlara yol açabilecek bir diğer faktör, yükseliş rallisi sırasında piyasaya girmektir.Bunun ne olduğunu bilmeyenler için bu, fiyatı kısa sürede keskin bir şekilde yükselen bir kripto para birimidir.Birçok kişi 2016 yılında Bitcoin’e 18.000 $ fiyatla girdi ve iki ay sonra fiyatın yarı yarıya düştüğünü gördü.Her şeyi yükselişe geçirmek büyük bir felaket olabilir.

Usta kazandı, sen yapmadın

Ayrıca Telegram sinyal grubundan çok şüpheleniyor.Bunların çoğu, yalnızca kâr amacı güden insanlar tarafından yönetiliyor.Belirli bir zamanda kripto para birimi satın almanız gerektiğini söyleyenler veya sizi uyaranlar sizi aldatmaktadır.

Bu insanlar, son birkaç gün içinde bu kripto para birimlerinin birçoğundaki varlıklarını artırdı.Başlangıç ​​fiyatının iki veya üç katı bir satış pozisyonu oluşturmuşlardır.Olan şey, içeri giren son kişinin yakalanmasıydı.Birçok insan ne zaman satacağını bilmiyor ve bekleme süresi çok uzun.

Kazananlar, yatırımlarını sorunsuz bir şekilde ikiye veya üçe katlayan bu ustalar veya uzmanlardır.

Sakla ve unut

Alabileceğiniz en iyi ipuçlarından biri satın alıp unutmaktır.Kripto para birimini elinizde tutup sürekli kontrol ettiğinizde, muhtemelen önceden satmış olursunuz.

Bir projeye takıntılı olmak ve onu sürekli okumak sağlıksızdır.Her beş dakikada bir fiyatları kontrol etmek sağlıklı değil.

Satın alma tarihini, yatırım tutarını ve satın alma fiyatını bir Excel dosyasına yazmanız önerilir.Yatırım ilerlememizi her ay gözden geçirebiliriz ama çıldırmayacağız.Düşerse düşer.Yükselirse yükselir.Öğe bir aldatmaca değilse veya birlikte paketlenmedikçe satmak zorunda değilsiniz.

Ethereum’un blok zinciri, DAO’nun akıllı sözleşmesinin başarısız olması nedeniyle tersine çevrildi.Blok zincirinin değişmezliği ilkesini ihlal eden bir şey.Buna rağmen, Ethereum çalışmaya devam ediyor ve bugün en önemli ikinci blok zinciri.

Kripto para tutmakla ilgili son söz

Kripto para birimine yatırım yapmanın mevcut süreci çok basittir.Projeyi anlamazsak, kripto para tutmak iki ucu keskin bir kılıçtır.Birikimlerimizi riskli olabilecek yatırımlar için kullanmadan önce çok çalışmalıyız.

Bu yazıda kripto para birimlerinin ne olduğunu ve nasıl çalıştıklarını anlattık.

Tutarken en basit kurallardan biri akılsızca yatırım yapmamaktır.Tüm birikimlerinizi yatırmayın, bu çok ciddi bir hatadır ve size birçok soruna neden olabilir.Ayrıca, faturaları ödemek için ihtiyacınız olan parayı yatırmayın.

En iyi yol saklamak ve unutmak.Belirli bir kripto para biriminiz olduğunu unutun.Haberleri takip edebilirsiniz, ancak buna müsamaha göstermek olumsuzdur.Ayrıca her zaman fiyatı bilmemelisiniz, çünkü çok fazla sorun yaratır.

Herhangi bir zamanda Bitcoin, Ethereum veya diğer kripto para birimlerini elinde tutmaya karar verirseniz, lütfen bize kişisel deneyiminizi anlatın?

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki içerik PROFESIONALREVIEW’den derlenmiş olup, çalışmanın telif hakları orijinal yazarına aittir.Tüm içerik bilgi aktarma amaçlıdır.Bu sitenin görüşlerini kabul ettiği ve herhangi bir yatırım amacı taşımadığı anlamına gelmez. rehberlik.Döviz çemberinde riskler var, yatırım temkinli olmalı

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap