İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ne Kadar
  3. Hamilelik Testi Ne Kadar?

Hamilelik Testi Ne Kadar?

Hamilelik Testi Ne Kadar?

Hamilelik Testi Ne Kadar?

Hamilelik testi cinsel ilişki yaşayan yetişkinlerin fiyatlarını merak ettikleri bir konudur. Hamilelik testi eczanelerde satılmaktadır ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Hamilelik testini hazır bir şekilde eczanede alarak hastaneye gitmekten kurtulmaktasınız. Fakat tüm hamilelik testleri %100 doğruluk payı vermemektedir. Ufakta olsa bir hata payları bulunmaktadır.  Erken gebelik şüphesi taşıyan yetişkinler yapmaktadır.

Hamilelik Testi Ne Kadar?

Hamilelik testi fiyatları markasına, özelliğine ve doğruluk payına göre değişkenlik göstermektedir. İdrar testi ile yapılan bu hamilelik testi yetişkinler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Çünkü erken teşhis koymak adına hamilelik testleri son derece önem arz etmektedir. Hamilelik testi ile kadınlar doğum yapacaklarını önceden kolay bir şekilde öğrenmektedir. Doğumdan korunma adına yapan yetişkinler hamilelik testi fiyatlarını merak etmektedir.

Hamilelik Testi Ne Kadar?
Hamilelik Testi Ne Kadar?

Hamilelik Testi Ne Kadar Doğru?

Hamilelik testlerinin hiçbiri %100 doğruluk payı vermemektedir. En iyi sonucu almak için hastanelerden hamilelik sonucunu öğrenmeniz gerekmektedir. Hamilelik testleri genel olarak %97 oranında doğruluk payı verse de kesin sonuç için hastaneler en iyi tercihiniz olmaktadır. %3 hata payı bile sizin hamile olmanıza yetecek bir hata payıdır. Testin doğru bir şekilde uygulanması da ayrı bir konudur.

Karbonatla Hamilelik Testi Ne Kadar Doğru?

Evde Karbonatla yapılan hamilelik testinin doğruluğu tam olarak bilinmemektedir. Geleneksel bir yöntem olan karbonatla hamilelik testini kullanmak yerine eczanelerden hamilelik testini almanız daha faydalı olacaktır. Çünkü eczanelerde ki hamilelik testleri %97 oranında doğruluk payı vermektedir.

Hamilelik Testi Ne Kadar?
Hamilelik Testi Ne Kadar?

Ezcanede Hamilelik Testi Ne Kadar?

Eczande hamilelik testi fiyatları markadan markaya değişiklik göstermektedir. Fakat her eczane de fiyatları aynıdır. Bu bağlamda ucuz eczane diye bir şey yoktur. İşte eczane hamilelik testi fiyatları;

  • Prodoctor Pratik Erken Gebelik Testi 1 Test 6,99 TL
  • Miratech Erken Gebelik Testi 1 Test 7,25 TL
  • Freely Hızlı Gebelik Testi 1 Test 7,90 TL
  • Abon Gebelik Testi 1 Test 7,99 TL
  • Day’s Comfort Erken Gebelik Testi 1 Test 8,44 TL
  • Roll Hızlı Gebelik Testi 1 Test 8,50 TL

Hastanede Yapılan Hamilelik Testi Ne Kadar?

Hastaneden hastaneye değişiklik göstermekle birlikte idrar testi ile yapılan hamilelik testi genel olarak 10-20 TL arası olabiliyorken kan testi ile yapılan hamilelik testi fiyatları 50-100 TL arası değişiklik göstermektedir.

Hamilelik Testi Ne Kadar?
Hamilelik Testi Ne Kadar?

Hamilelik Testi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Hastanede yapılan hamilelik testi süresi 1 haftayı bulmaktadır. Bu rahme yerleşme süresi gibi özel şeyler gözetilerek yapılan bir testtir. Doğru sonucu vermek adına hastanede yapılan testler 5 ila 7 gün sürmektedir. Eczanelerden alınan testlerin ise 1 saatte hamilelik sonucunu gösterdiği bilinmektedir.

İlişkiden Ne Kadar Sonra Hamilelik Testi Yapılır?

İlişkiden sonra beklenen adet haftası dönemi ve rahme yerleşme süresi gibi faktörler gözetilerek en erken 1 hafta sonra yapmanız size doğru sonucu vermektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap