1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Hafta sonu toparlanması için en iyi 5 kripto para birimi-Aralık 2021

Hafta sonu toparlanması için en iyi 5 kripto para birimi-Aralık 2021

guncel coin haberleri

Bir haftalık sıkıntıdan sonra, kripto para piyasası toparlanmaya başladı. Son birkaç saat içinde, toplam sınırı %3 artışla 2,4 trilyon ABD doları oldu. Bitcoin (BTC) son 24 saatte %3,3 ve Ethereum (ETH) %2,8 arttı. Bu sıçrama, hafta sonu ve Yeni Yılda büyük bir toparlanmanın habercisi olabilir. Bu olasılık için, hafta sonu toparlanması için en iyi 5 kripto para biriminin bir listesini derledik.

Hafta sonu toparlanması için satın alınabilecek en iyi 5 kripto para birimi

1. Bitcoin (BTC)

BTC’nin fiyatı, son 24 saatte %3,3’lük bir artış olan 47.586 ABD Doları’dır. Ayrıca geçen hafta %6 ve geçen ay %16 düştü.

BTC’nin teknik göstergeleri, kripto para biriminin son birkaç gündür düştüğünü gösteriyor. Göreceli güç endeksi (yukarıdaki resimde mor) birkaç gün önce yaklaşık 20’den 60’a yükseldi. Benzer şekilde, 30 günlük hareketli ortalaması (kırmızı) dibe vurdu ve yakında 200 günlük hareketli ortalamasını (mavi) aşmaya başlayabilir.

Aslında söylenmesine gerek olmasa da piyasa BTC’nin tamamen toparlanmasını bekliyor. Bitcoin yükselişe ve düşüşe öncülük ediyor, bu nedenle piyasanın önümüzdeki birkaç gün içinde tamamen toparlanmasını bekliyorsanız, portföyünüzün çoğunu BTC’ye yatırmalısınız.

Temelleri her zamanki gibi güçlü ve Bitcoin 2021’de iyi performans gösterecek. Tesla’nın yatırımına, El Salvador’un yasal ihale olarak kabul edilmesine tanık oldu ve Türkiye, Venezuela ve Nijerya gibi yerlerde enflasyonla mücadele eden insanlar arasında popülerliğini koruyor. Büyük bankaların ticari ilgisi de artıyor ve 2022’de parlak bir geleceğin temellerini atıyor.

Özetle, bu nedenle BTC, hafta sonu toparlanması ve ötesi için satın aldığımız en iyi 5 kripto para biriminden biridir.

2. Ethereum (ETH)

ETH son 24 saatte %2.8 artarak 3.828 dolara yükseldi. Bu, geçen haftaki %7’lik bir düşüşü ve geçen aydaki %17,5’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Ethereum (ETH) fiyat tablosu-5 hafta sonu toparlanması sırasında satın alınabilecek en iyi kripto para birimleri.

ETH’nin göstergeleri Bitcoin’in göstergelerine çok benzer. RSI, şu anda tanık olduğu dalgalanma nedeniyle son birkaç gündür düşüyor. Benzer şekilde, 30 günlük hareketli ortalaması yükselmeye başladı ve 200 günlük hareketli ortalamasını aşabilir ve bir altın haç oluşturabilir.

BTC gibi, ETH de piyasadaki en umut verici paralardan biri haline gelebilir. 2021’de Londra hard fork’unu piyasaya sürdü ve gelecek yıl içinde Proof of Stake’e geçecek. Bu çatal, işlem ücretlerinin bir kısmını yakmasına ve deflasyonun eşiğine gelmesine neden oldu.

Aynı zamanda, Ethereum, toplam kullanım değeri ve kilitlenme açısından hala en büyük blok zinciri platformudur. Ortaya çıkan ağ etkileri dikkate alındığında, uzun bir süre en büyük kalması muhtemeldir. Özellikle hisse kanıtına geçiş, ölçeklenebilirliğini ve verimliliğini artırdığında.

3. Kozmos (Atom)

ATOM bugün harika bir gün geçirdi, son 24 saatte %15 arttı. 32.35 dolardan geçen hafta %13, son iki haftada %48 ve geçen ay %17 arttı.

Cosmos (ATOM) fiyat tablosu.

ATOM göstergesi çok güçlü bir momentum gösteriyor. RSI 70’e yakın ve 30 günlük ortalaması dün gece geç saatlerde 200 günü aştı.

Genel olarak, ATOM 2021’de çok iyi bir performans sergiledi, ancak şimdi toparlanmasının nedenlerinden biri yerçekimi köprüsünün fırlatılması. Bu, Cosmos “blockchain internet” ile Ethereum arasındaki köprüdür ve Cosmos ekosistemine daha fazla likidite sağlar. Bu, tüccarları heyecanlandırıyor çünkü Cosmos artık daha fazla trafik görecek.

4. Suşi (suşi)

SUSHI hafta boyunca yükseliyor ve bugün de yükselmeye devam ediyor. Son 24 saatte %15, son bir saatte ise %6 arttı. 10,42 ABD Doları da geçen hafta %42 ve son iki haftada %83 arttı.

Suşi (SUSHI) fiyat tablosu.

Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, SUSHI bir haftadan fazla bir süredir büyük bir atılım gerçekleştirdi. Bununla birlikte, token hala Mart ayında belirlenen 23,38 ABD doları ile tarihi zirvesinden %55 daha düşük olduğundan, yükseliş eğilimi bir süre daha devam edebilir.

Ethereum’a dayalı merkezi olmayan bir borsa olan SushiSwap’ın yerel tokeni olan SUSHI, son zamanlarda artan talebe tanık oldu. Ticaret platformunda kilitlenen toplam değer, birkaç hafta önce 4,86 ​​milyar ABD dolarından şimdi 5,2 milyar ABD dolarına yükseldi.

Son servetleri, büyük ölçüde Aralık başındaki beklenmedik düşüşten toparlanmasıyla ilgili. Bu, SushiSwap’ın CTO’su Joseph Delong’un yönetim çatışmaları nedeniyle istifa etmesinden sonra oldu. Ayrılması SUSHI’nin 5.11$’a düşmesine neden oldu.

O zamandan beri, kaçınılmaz toparlanma SUSHI’ye güçlü bir ivme kazandırdı. SushiSwap topluluğunun yönetişim sorunlarını çözmek için birçok olumlu adım atmış olması yardımcı olur.

Ayrıca SushiSwap, Fuse Network gibi yeni entegrasyonları memnuniyetle karşılamaya devam ediyor. Bu nedenle, hafta sonu devam etmek için satın aldığımız en iyi 5 kripto para biriminden biridir.

5. Sandbox (KUM)

SAND son 24 saatte %6 artarak 6.21$’a ulaştı. Bu, geçen hafta %2 düştüğü, ancak son iki haftada %23 arttığı anlamına geliyor. SAND geçen ay %8 düştü ve ayrıca 25 Kasım’da belirlenen tarihi yüksek olan 8.40$’dan da düştü.

Sandbox (SAND) fiyat tablosu.

SAND’ın RSI’si büyüme ivmesi gösteriyor. Aynı zamanda, 30 günlük hareketli ortalaması, 200 günlük hareketli ortalamasını aşmaya çok yakın, bu da kırılmak üzere olabileceğini gösteriyor.

SAND, bu yıl en iyi performans gösteren madeni paralardan biri oldu. Ethereum’a dayalı bir meta-evren ve oyun ekosistemi olan Sandbox platformunun yerel belirtecidir. Kullanıcıların oyunlar ve meta-evren ile ilgili deneyimler geliştirmelerine olanak tanıyarak, onları tüm meta-evren alanıyla aynı anda büyüyen önemli bir konuma yerleştirir. Bu, Kasım ayı başlarında büyük risk sermayesi fonu SoftBank’tan 93 milyon dolar topladığı gerçeği için de geçerlidir.

O zamandan beri, sanal alan büyümeye ve gelişmeye devam etti. Aralık başında 4,3 milyon dolara bir arsa sattı ve yalnızca Kasım ayının son haftasında 86 milyon dolar sattı. Bu, ana rakibi Decentraland dahil olmak üzere diğer meta-evren ile ilgili platformlardan daha fazlasıdır.

Bu, şüphesiz SAND’ı hafta sonu devam ettiğinde satın alınacak en iyi 5 kripto para biriminden biri yapıyor.

Girişim sermayesi

daha fazla oku:

  • Bitcoin nasıl satın alınır
  • Kripto para satın alma rehberi
  • Ethereum nasıl satın alınır

Bilgi kaynağı: INSITEBITCOINS’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazar Simon Chandler’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap