1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım
  3. Güzel Bir Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Güzel Bir Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Güzel Bir Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır
Güzel Bir Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır
Güzel Bir Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Evinizde dekorasyon için kesinlikle bilmeniz gereken birtakım kurallar vardır. Salon, oturma odası, yatak odası veya çocuk odası için ayırdığınız alanın büyüklüğüne uygun olacak yenilikçi ve sıra dışı tasarım önerileri hakkında verdiğimiz ipuçlarına göz atabilirsiniz.

Herkes mobilya stilini, renk şemalarını kendi zevkine göre belirler. Bazı insanlar minimalist tarzı benimserken; bazıları ise parlak nüansları ve karmaşık motifleri tercih eder. Salon veya diğer odaların tasarımında resmin tamamını göz önüne aldığınızda ev dekorasyonu konusunda epey bilgi sahibi olabilir ve kendi yaşam alanlarınızı istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Sadece doğru dekorasyon fikirleri daireyi rahat ve sade bir yer ve her şeyden önce bireysel kullanıma hazır ev haline getirebilir. Ev tekstili, kullanılan resimler ve diğer zevkli dekorasyonlar bu nedenle mobilya döşemelerinde vazgeçilmezdir.

Evdeki Her Alan İçin Dekorasyon Fikirleri

Kendi evinizde çok fazla alan büyüklüğü olmasa bile her zaman kolaylıkla entegre edilebilecek harika ev dekorasyonu fikirlerine ulaşabilirsiniz. Önceden çıplak bir koridor, banyo veya çalışma odası bile özenle seçilmiş mobilya ve detaylarla keyifli bir yaşam alanına dönüşebilir. Oturma odası veya yemek odası için mobilya çeşitliliği diğer odaların dizaynına göre daha fazladır. Yemek masasının tasarımı için istediğiniz stili oluşturduktan sonra tamamlayıcı olması açısından üzerine şık bir çiçek yerleştirebilir ve havayı daha sıcak hale getirebilirsiniz.

Çocuklar için renkli ve heyecan verici çocuk odaları için işlevselliğe çok dikkat edilmelidir. Porselenden yapılmış kırılgan eşyalar yerine ahşap ya da plastik kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun oyuncaklarına tasarım sırasında geniş yer ayırmak bebeğin motor gelişimi için iyi bir fikir olabilir.
Yatak odalarınız için sabahları uyanmayı bir zevk haline getirecek harika tasarım önerilerine dikkat etmelisiniz. Aynalar, rahat kumaşlar, yumuşak halılar veya dekoratif yastıklar iyi bir uykunun nasıl olacağını sizlere anlatabilir.

Bahçe, balkon ya da teras gibi alanlar evinizde yer alıyorsa buralarda ince dokunuşlar yaparak dış dünyayı yaşam alanınıza sığdırabilir ve yeşilin her tonunu kullanabilirsiniz. İyi bir dekorasyon için mevsimleri de göz önüne almalısınız. Bahar ya da kış mevsimi için ruhunuzu aydınlatacak ışıltılar ev dekorasyonu için size fikir verebilir.

Ev dekorasyonu konusunda pratik fikirler için Dekoragaci.com isimli siteye göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap