1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Güney Kore, 2017 ICO yasağını yeniden gözden geçirecek

Güney Kore, 2017 ICO yasağını yeniden gözden geçirecek

Güney Kore, 2017 ICO yasağını yeniden gözden geçirecek

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), 2017’de uygulamaya koyduğu ilk madeni para arzı (ICO) yasağını yeniden gözden geçirebilir. Money Today’den bir rapora göre, FSC başkan yardımcısı Do Gyu-sang, ICO’lar yapmak isteyen şirketlerin finansal raporlarına yönelik gereksinimlerin değiştirilmesinin dikkate alınmasını önerdi.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

“ICO’yu artık geciktiremeyiz. ICO’nun Sermaye Piyasası Kanunu’na dahil edilmesi gerekiyor. Bu amaçla, bazı maddeleri yeniden incelememiz ve Sanal Endüstri Haklar Bildirgesi’nin veya özel kanunların yayımlanmasıyla olan ilişkisini kontrol etmemiz gerekiyor. Bazı faturaları tartışır ve birlikte değiştiririz, Çok daha iyi,” dedi Keishang.

FSC tarafından sunulan taslağa göre, ICO’nun yasallaştırılması, şirketlerin ayrıntılı teknik incelemeler, token türleri veya kripto para birimleri, kamu fonları kullanım planları, temel teknolojiler ve proje uygulamasıyla ilgili riskler yayınlamasını gerektirecek.

SEC Komiseri, ICO’nun “Güvenli Limanı”nı Ciddiye Aldı

Ayrıca ihraççının ve ilgili tarafların sanal varlık varlıklarını, işlem risklerini (kayıp olasılığı vb.), ücretleri, vergileri, listeleme değerlendirmelerini ve önemli yönetim konularını da içermelidir. İhraççı, elinde bulundurduğu finansal bilgileri de “Dış Denetim Kanunu” uyarınca açıklamakla yükümlüdür.

Hareket, FSC’nin 2022’den başlayarak, karşılıksız token (NFT) işlemlerini vergilendireceğini açıklamasından kısa bir süre sonra gerçekleşti. Do Gyu-sang’a göre, NFT jetonları mevcut kripto para birimi vergilendirme kurallarına göre vergilendirilecek.

Güney Kore’nin FCS’si Eylül 2017’de ICO’ları yasakladı ve ihlallere “ağır cezalar” uygulama sözü verdi. Düzenleyici, kripto para birimi işlemlerini sıkı bir şekilde kontrol etme ve izleme ihtiyacı nedeniyle çeşitli ICO’ların yasaklandığını belirtti.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap