1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Güney Amerika, Küresel Bitcoin ATM’lerinin %0,2’sine Sahip – CoinDesk

Güney Amerika, Küresel Bitcoin ATM’lerinin %0,2’sine Sahip – CoinDesk

guncel coin haberleri

Güney Amerika ülkesi, kripto para biriminin benimsenmesine ve Bitcoin ATM dağıtımına daha iyi bir eğilim gösteriyor.

Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en büyük küreselleşmiş ülkesidir ve burada gelişmiş kelimesini Amerika Birleşik Devletleri’ni tanımlamak için kullanamayız çünkü çok gelişmiş ve gelişmiştir. Ancak, gelişmiş olsalar bile, kripto para birimini benimseme konusunda hala geride kalan birçok ilgili eyalet ve ülke var.

Güney Amerika ülkelerindeki son faaliyetler, artık finansal sistemi ilerletmek için Bitcoin ve kripto para benzeri yenilikleri benimsemeye açık olduklarını gösteriyor.

Şu anda, dünya çapındaki toplam Bitcoin ATM kabini sayısına kıyasla Güney Amerika’da Bitcoin ATM’lerinin %0,2’si var. Bu açıkça, bu ülkelerin evlat edinme konusunda hala geride olduklarını gösteriyor.

Yakın tarihli bir rapora göre, bir Güney Amerika ülkesi olan Uruguay, ilk Bitcoin ATM’sini kurdu. Bununla birlikte, şu anda Güney Amerika’da toplam 79 Bitcoin ATM’si var.

Raporda, kıyı kenti East Point’in Uruguay’da Bitcoin ATM’lerinin dağıtımını memnuniyetle karşılayan ilk şehir olduğu belirtildi. İlk Bitcoin ATM kiosku, URUBit ve inBierto ile işbirliği içinde kuruldu.

Şu anda BTC, Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD), Ferret Token (FRT) ve Arabic (URUB) gibi sınırlı sayıda kripto varlığı desteklenmektedir. Son ikisi, sırasıyla URUBit ve inBierto tarafından yönetilen ev paralarıdır.

inBierto CEO’su Adolfo Varela, bunun resmi Uruguay hükümetinin bir çabası olduğunu doğruladı. Bu Bitcoin ATM’sinin kurulumu %100 hükümet tarafından finanse edilmektedir.

CoinATMradar’dan elde edilen verilere göre, Kolombiya, Güney Amerika’daki en yüksek 31 Bitcoin ATM kioskuna sahip olarak listenin başında yer alıyor. Brezilya 22 Bitcoin ATM’si ile ikinci, Arjantin ise 11 Bitcoin ATM’si ile ikinci oldu.

Ayrıca okuyun: Cardano kurucusu Hydra’yı mikro dönüşümlerde kullanabileceğinizi söylüyor

Bilgi kaynağı: 0x bilgileriyle BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Jitender’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme bilincini geliştirin; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap