1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Gümüş (XAGUSD) Fiyatı: 21 USD’den yükseliş eğilimi başladı

Gümüş (XAGUSD) Fiyatı: 21 USD’den yükseliş eğilimi başladı

guncel coin haberleri

GÜMÜŞ Haftalık Fiyat Analizi – 2 Ocak

23$ fiyat seviyesinin kırılmaması, fiyatın 22$, 21$ ve 20$ seviyelerine düşmesine neden olabilir. Boğalar, 23 dolar fiyat seviyesini kırma motivasyonlarını artırabilir, bu da 24 dolar ve 25 dolar fiyat seviyelerine yükselebilir.

XAGUSD piyasası

Anahtar seviye:

Direnç seviyeleri: 23 USD, 24 USD, 25 USD

Destek seviyesi: 22 USD, 21 USD, 20 USD

XAGUSD uzun vadeli trend: yükseliş

Uzun vadeli görünümden XAGUSD (Gümüş) yükseliş eğiliminde. 21 dolarlık destek seviyesi 15 Aralık’ta test edildi. Bu, fiyatların yukarıdaki seviyeleri ikinci kez test etmesidir; ilki 29 Eylül, ikincisi ise 15 Aralık idi. Beyaz metal, az önce bahsedilen seviyede oluşan yükseliş mum modeline uyar. Tüccarlara alıcıların piyasadan daha iyi performans göstermeye hazır olduğunu gösteren bir boğa yutan mum oluşturuldu. Fiyat tersine döndü ve geçen hafta 22 $ fiyat seviyesini kırdı.

Gümüş ticaretinin fiyatı 9 dönemlik EMA ve 21 dönemlik EMA’nın üzerinde olduğundan, yükseliş momentumu arttı. Göreceli güç endeksi döngüsü 14, 60 seviyesindedir ve sinyal çizgisi yukarıyı göstererek bir satın alma sinyali önerir. 23$ fiyat seviyesinin kırılmaması, fiyatın 22$, 21$ ve 20$ seviyelerine düşmesine neden olabilir. Boğalar, 23 dolar fiyat seviyesini kırma motivasyonlarını artırabilir, bu da 24 dolar ve 25 dolar fiyat seviyelerine yükselebilir.

XAGUSD orta vadeli trend: yükseliş

XAGUSD 4 saatlik grafikte yükseliş gösteriyor. Fiyat hareketi çift dipli bir grafik deseni oluşturdu; bu, fiyatın kuzeye doğru yükselebileceğini gösteren bir yükseliş grafiği desenidir. Gümüş fiyatları 15 Aralık’ta 21$ seviyesinden toparlandı. Haftalık piyasa kapanmadan önce fiyat 23$ direnç seviyesine yükselir. Önümüzdeki hafta daha da yükselebilir.

202020103-44.png

Gümüşün fiyatı 9 dönemlik EMA ve 21 dönemlik EMA’nın üzerinde işlem görüyor. RSI döngüsü 14, 60 seviyesinin üzerindedir ve yukarı doğru olan sinyal çizgisi bir satın alma sinyalini gösterir.

Bilgi kaynağı: CRYPTOVIBES’ten derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazar Azeez M. Mustafa’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap