1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. GRIID ve IBM, Bitcoin Madenciliği ASIC’leri için Uzun Vadeli Anlaşma İmzaladı

GRIID ve IBM, Bitcoin Madenciliği ASIC’leri için Uzun Vadeli Anlaşma İmzaladı

guncel coin haberleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde üç tesisi bulunan bir kendi kendine madencilik şirketi olan GRIID, yaklaşmakta olan düşük voltajlı, enerji verimli Bitcoin (EXANTE: Bitcoin) madenciliği ASIC için IBM ile uzun vadeli bir anlaşma imzaladı. İlk olarak Tom’s Hardware tarafından bildirilen düzenleyici belgelere göre, Ohio merkezli şirketin Intel ile ek bir ASIC tedarik kaynağı sağlayacak bir tedarik anlaşması var.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri için Telegram kanalımıza abone olun.

İlk siparişler, 2022’de teslim edilecek ekipmanı tedarik edecek ve GRIID, Intel’in gelecekteki üretiminin önemli bir bölümünü alacak. Madenci ayrıca, mevcut tesislerinin yaklaşık %74 karbonsuz elektrik kullandığını ve 2022 yılı sonuna kadar yaklaşık %79, 2019 yılı sonuna kadar ise %90’dan fazla ve 2023 yılı için %90’dan fazla karbonsuz elektrik kullanmayı beklediğini belirtti. .

Bitcoin madenci geliri Ocak ayında 1.21 milyar dolara düştü

Bir IBM sözcüsü, önümüzdeki ay ISSCC’de sunulacak makalede bahsedilen SHA-256 ASIC’lerin şirketin “2018’de başlayan ilk nesil ürün araştırması” olduğunu söyledi.

Sözcü, “Müşterimizin SEC açıklama talebinin bir parçası olarak yayınlanan tedarik anlaşması, ikinci nesil ASIC’leri içeriyor ve kısa süre içinde daha fazla ayrıntı sağlayacağız” dedi.

iHodl daha önce teknoloji devi Intel’in Şubat ayında Bonanza Madeni adlı yeni bir ASIC başlatmayı planladığını bildirmişti. Cihazın tanıtımlarının 19-26 Şubat tarihleri ​​arasında düzenlenecek 2022 IEEE Uluslararası Katı Hal Devreleri Konferansı’nda gerçekleşmesi bekleniyor. Etkinlik planına göre Intel’in performansı 23 Şubat olarak planlanıyor.

Doğrudan EXANTE hesabınızdan Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil 50’den fazla küresel finans piyasasına erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme bilincini geliştirin; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap