1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Gri tonlamalı rapor, Bitcoin yatırımcılarının %91’inin diğer açıklamalardan kâr ettiğini gösteriyor

Gri tonlamalı rapor, Bitcoin yatırımcılarının %91’inin diğer açıklamalardan kâr ettiğini gösteriyor

Boğa: En son gri tonlamalı rapor, kurumsal yatırımcıların Bitcoin'e milyonlarca dolar yatırım yaptığını gösteriyor

Boğa: En son gri tonlamalı rapor, kurumsal yatırımcıların Bitcoin'e milyonlarca dolar yatırım yaptığını gösteriyor

  • Dijital bir yatırım şirketi olan Grayscale, ABD Bitcoin yatırım eğilimleri hakkında bir rapor yayınladı.
  • Rapor, Amerikalıların Bitcoin’e olan ilgisinin geçen yıl arttığını gösteriyor ve kadınların bu varlık sınıfına yatırım yapma olasılığının daha yüksek olduğuna dikkat çekiyor.
  • Rapor, yatırımcıların Bitcoin’in astronomik değer kazanması nedeniyle uzun yıllar geçmiş rekorundan derinden etkilendiğine dikkat çekti.

Grayscale, arka arkaya üçüncü yıl için Bitcoin araştırması yaptı ve sonuçlar Bitcoin’i destekliyor. Ülke enflasyonun etkileriyle başa çıkmaya çalışırken, ABD’li yatırımcılar arasındaki en büyük kripto para biriminin konumu yükseldi.

3. Yıllık Bitcoin Yatırımcı Araştırması

Grayscale’in son raporu, yatırım yapılabilir varlıklarda en az 10.000 ABD Doları olan, yaşları 25 ile 64 arasında değişen 1000 Amerikalı tüketiciyi araştırmak için bir araştırma metodolojisi kullanıyor. Rapor, çok sayıda yatırımcının eToro ve Coinbase gibi platformlara yatırım yapmayı seçmesi nedeniyle Bitcoin sahiplerinin bir önceki yıldaki %23’ten 2021’de %26’ya yükseldiğine dikkat çekti. 2021’deki büyük sıçramadan önce, yatırımcılar genel ticaret platformları yerine genellikle Bitcoin borsalarını tercih ediyorlardı.

Bitcoin’in bir değer saklama aracı mı yoksa bir ödeme yöntemi olarak mı değerlendirildiği konusunda bazı tarihsel tartışmalar olsa da, Amerikalı yatırımcılar bir değer saklama aracı olarak varlığı tercih etme eğilimindedir. Grayscale, 2020’de durumun böyle olmadığına ancak yükselen enflasyon oranının yatırımcı eğilimlerini tersine çevirdiğine dikkat çekti.

Raporda şunlar yazıyor: “Yatırımcıların Bitcoin’i giderek daha fazla riskten korunma amaçlı bir varlık olarak gördüğünün bir başka işareti de, birçok insanın pozisyonlarını satmamayı tercih etmesidir.” “Bu grupta çoğu yatırımcı bugün pozisyonlarını korumaya devam ediyor. Bitcoin’in uzun vadeli bir yatırım olarak görüldüğü teorisi.”

Grayscale’in raporu, Bitcoin’in “tamamen bin yıllık bir fenomen” olduğu ifadesinin artık doğru olmadığını gösteriyor. Bunun nedeni, 55-64 yaş arasındaki yaşlı yatırımcıların geçen yıla göre %16’lık bir artışla kripto paralara yakınlık göstermesidir. Bitcoin’in kadınlar tarafından benimsenmesi artıyor, aynı göstergeler 2021’de nispeten sabit kalıyor ve üniversite diploması olmayan erkek ve kadın yatırımcılarda önemli bir artış oldu.

Advertising&nbsp &nbsp &nbsp Bitcoin yatırımcısı kazandı

Grayscale’in raporu, HODLing mantrasını takip etmemesine rağmen, çoğu varlık satıcısının kar elde ettiğini gösteriyor. Raporda şunlar belirtildi: “On Bitcoin yatırımcısından altısı dijital varlıklarının en azından bir kısmını sattı ve bunların %91’i bunu kar için yaptı.” Ankete katılanlar, Bitcoin spot ETF’lerinin piyasaya sürülmesinin kripto para biriminin yerel olarak daha fazla kullanılmasına izin vereceğini ortaya koydu.

Bitcoin yatırımcılarının %42’si, yeni varlık sınıflarını anlamak için daha yüksek düzeyde Bitcoin bilgisi arıyor. Daha yaşlı yatırımcılar, Bitcoin’e yatırım yapmanın risklerini anlamaya daha fazla ilgi duyduklarını ifade ettiler ve 25-34 yaş arasındaki genç yatırımcılar arasında risklerle ilgili tartışmalar yaygın değil.

Bitcoin’e ek olarak, ankete katılanların yarısından fazlası, listenin başında Dogecoin ve Ethereum ile birlikte diğer kripto para birimleri hakkında biraz bilgi sahibi olduklarını söyledi. İnsanların dörtte biri Litecoin, Tether ve Cardano’yu duymuştur.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile ZYCRYPTO’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap