1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Google’ın NFT için arama hacmi Dogecoin ve Ethereum’u geride bıraktı

Google’ın NFT için arama hacmi Dogecoin ve Ethereum’u geride bıraktı

Google'ın NFT için arama hacmi Dogecoin ve Ethereum 1'i geride bıraktı

Araştırmacılar, insanların Ethereum ve Dogecoin benzeri varlıklarda NFT’leri ve “yeri doldurulamaz jetonları” çok sık aradığını keşfetti.

NFT kavramı, kripto para biriminin kullanımını yeni bir düzeye yükseltiyor ve NFT trendi düşmediği için tarih yaratıyor. Yeni platformlar ve projeler, hizmetlerini günden güne dolaylı veya doğrudan NFT ile ilgili şeylerle bütünleştirir. Ve kripto para birimi olmayan endüstrinin büyük bir bölümünü kripto para birimine çevirmek için çekti.

Google Trend Analizine göre, kripto para birimiyle ilgili diğer terimlerle karşılaştırıldığında, NFT aramalarının sıklığındaki keskin artış hızla artıyor. “Dapper Labs” NBA Top Shot ve Ethereum tabanlı eski moda NFT hakkında çılgın spekülasyonları gördükten sonra, bu keskin yükseliş daha da büyük oldu.

Temmuz ayının sonunda, “NFT” teriminin sıklığı yaklaşık %75 oranında keskin bir şekilde arttı. Şimdi Ekim ayı ile birlikte arama sonuçlarına ilgi yeniden arttı.

24 ayda “NFT” (mavi) ve “karşılıksız tokenler” (kırmızı) için arama hacmi: Google Trendler

Son üç ayda, NFT terimlerindeki keskin artış kabaca iki katına çıktı. NFT ve ilgili terimlerdeki keskin artışın, Ethereum, Defi ve blockchain gibi uzun vadeli arama terimlerini bile geride bıraktığını belirtmekte fayda var.

Garip bir şekilde NFT, bu yılın ikinci çeyreğinde ilk sırada yer alan Dogecoin’i de mağlup etti.

NFT aramak için ana ülkeler/bölgeler Asya’dandır. Bu ülkeler özellikle Çin, Uganda, Singapur, Hong Kong ve Filipinler’dir.

Çin’de kripto para birimi yasaklandı, ancak hala NFT’yi geri almayan bazı Çinli şirketler var. Çoğu şirket, NFT pazarını fiat para birimleriyle kullanıyor ve ayrıca NFT’ler yerine küçük farklı isimler kullanıyor. Garip bir şekilde, anakara Çinli kullanıcılarının gelecek yıldan önce NFT aramayacağını umabiliriz, çünkü Çin 2022’de neredeyse %100 kripto para biriminden arınmış bir ülke olacak. Ve insanlar NFT kavramı yerine NFT’yi unutabilirler.

Ayrıca okuyun: Los Angeles’taki Staples Center Arena, Crypto.com Arena olarak yeniden adlandırılacak

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazar Jitender’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasadışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap