1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Goldman Sachs, Bitcoin’in 2021’de tüm sermaye piyasalarından daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor

Goldman Sachs, Bitcoin’in 2021’de tüm sermaye piyasalarından daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor

guncel coin haberleri

Goldman Sachs’tan gelen son veriler, Bitcoin’in birçok yatırımcı için tercih edilen değer deposu olarak konumunu pekiştirdiğini gösteriyor.

Bankanın 2021 getiri puan kartına göre, Bitcoin’in geçen yılki getirisi, küresel endeksler S&P 500 ve Nasdaq’ın yanı sıra FAAMG gibi hisse senetleri de dahil olmak üzere tüm sermaye piyasalarından daha iyi performans gösterdi. Altın, yalnızca %4 getiri oranıyla geleneksel bir değer deposudur ve yatırımcılarla giderek daha az ilgilenmektedir.

Bitcoin 2021’de sağlam ve istikrarlı getiriler elde ederken, altın bir değer deposu olarak hakimiyetini kaybediyor

Geçen yılki piyasa oynaklığı, kripto para birimi endüstrisinde bazı beklenmedik kazananlar üretti ve gelir (bazı durumlarda) yüzde binlerceyi aştığında, yeni emoji madeni para lider konumda. Flokis ve Shibas dünyasında, Bitcoin’in yalnızca yaklaşık %60’lık mütevazı getirisi, çoğu kripto para yatırımcısının aklını neredeyse sildi.

Bununla birlikte, küçülen ve değişen bakış açıları, Bitcoin’in, çoğu şimdi onu tüm sermaye piyasalarından daha iyi performans gösteren bir değerli varlık olarak gören geleneksel yatırımcılar arasında giderek daha popüler hale geldiğini gösteriyor.

Ekran görüntüsü, Goldman Sachs’ın 2021 kıyaslaması ve temalı stok sepeti için geri dönüş puan kartını gösteriyor (Kaynak: Twitter)

Goldman Sachs 2021 getiri puan kartına göre, Bitcoin’in geçen yılki getirisi %60’ı aştı. Bu, Bitcoin’i tüm sermaye piyasalarında en iyiler arasına yerleştirir (kıstaslar ve temalı hisse senedi sepetleri dahil). NAsdw, Russell 1000 ve S&P 500 gibi küresel endekslerin hepsinin getirisi %30’un altında.

FAAMG gibi yüksek değerli bir hisse senedi sepeti bile 2021’de sadece %37’lik bir getiri oranıyla Bitcoin’den çok daha fazla düştü.

Ancak Goldman Sachs puan kartındaki en büyük kaybeden altın. Yatırım getirisi %4 olup, 10 yıllık Hazine tahvilinin yanında sağ alt köşede yer almaktadır. Bu, piyasanın altına yönelik genel duyarlılığı ile tutarlıdır ve giderek daha fazla yatırımcı, bu varlık sınıfını bir değer depolama aracı olarak kullanmaktan vazgeçmiştir.

CryptoSlate bülteni

Kripto para, DeFi, NFT vb. alanlardaki en önemli günlük hikayeleri özetledi.

Kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi kaynağı: NEWCONOMY’den 0x bilgi ile derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap