1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Global Fast Track 2021 Dünya çapında 300’den fazla fintech şirketi Hong Kong’da büyüyor

Global Fast Track 2021 Dünya çapında 300’den fazla fintech şirketi Hong Kong’da büyüyor

guncel coin haberleri

Dünyanın dört bir yanındaki 49 ekonomiden 300’den fazla fintech şirketi, 2021’de Hong Kong Fintech Haftası için iş odaklı bir plan olan Global Fast Track 2021’den destek aldı. Ardından, programdan daha fazla yararlanmak için 89 önde gelen finansal teknoloji şirketi seçildi.

Plan, dünyanın her yerinden Hong Kong ve Asya fintech şirketlerine yardım etmeyi amaçlıyor.Program, fintech şirketleri ile şirketler ve yatırımcılar arasında iş eşleştirmesi, satış konuşması yarışmaları, süpervizör ve mentor toplantıları ve planlı ortaklar tarafından sağlanan çeşitli yumuşak iniş planlarını içeriyor. . Global Fast Track, Hong Kong Yatırım Teşvik Ajansı (InvestHK) tarafından yönetiliyor ve FINNOVASIA tarafından sağlanıyor.

“Global Fast Track, Hong Kong’un büyüyen bir finansal teknoloji merkezi olarak sağladığı değeri gerçekten yansıtıyor. Bu yıl, geçen yıla göre yaklaşık 1,5 kat artışla 90’dan fazla kurumsal ve yatırımcı şampiyonu programa katıldı. Sektöre yoğun ilgi .

Dünyanın dört bir yanındaki Fintech şirketleri, bağlantılar kurmak ve iş başarılarını hızla takip etmek için bu tek noktadan hızlandırıcı programına erişebilir. Invest Hong Kong, güçlü destekleri için kamu sektörü ve iş dünyasındaki tüm liderlere minnettardır. Yakında daha fazla başarı hikayesi duymayı dört gözle bekliyoruz ve stadyum oyununun kazananlarını ve finalistlerini tebrik ediyoruz.”

InvestHK Finansal Teknoloji Direktörü Bay King Leung, şunları söyledi:

2021’de Global Fast Tack, 90’dan fazla yerel ve bölgesel kurumsal ve yatırımcı şampiyonu işe aldı ve finansal teknoloji şirketlerinden 300’den fazla başvuru aldı. 89 üst düzey fintech şirketi, çeşitli kurumsal ve yatırımcı şampiyonlarından oluşan bir jüriye terfi etmeleri için davet edildi.

Plan ayrıca fintech şirketleri, şirketler ve yatırımcılar arasında 250’den fazla bire bir iş eşleştirme toplantısını da kolaylaştırdı. Dört Hong Kong düzenleyici kurumu – Hong Kong Para Otoritesi, Sigorta Düzenleme Kurumu, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu ve Gümrük, bire bir istişareler yoluyla finansal teknoloji şirketlerine destek sağlar.

Bu yılın planı, birden fazla Hong Kong yumuşak iniş destek planını tek bir küresel hızlı genişleme ürününe entegre eden, bugüne kadarki en kapsamlı plandır.

Bunlar arasında Alibaba Girişimci Fonu’nun JUMPSTARTER 2022’si; Hong Kong Bilim ve Teknoloji Parkları Kurumu’nun (HKSTP) bankacılık, finansal hizmetler ve sigorta hızlandırıcıları, asansör ihalesi yarışmaları ve hızlı yol ve KPMG China Greater Bay Area Fintech Uçan Balık Projesi yer alıyor. Fintech şirketleri ayrıca Hong Kong ve Asya pazarlarına nasıl girilecekleri ve tanıtım ve pazarlama planlarını nasıl geliştirecekleri gibi konularda başka mentorluk oturumlarına da katıldı.

Küresel Finalistler

Perakende ve ticari bankacılık, sigorta teknolojisi, düzenleyici teknoloji ve ödeme sektörlerinden 11 fintech şirketi 1 Kasım’da küresel finallere girdi ve 14 saygın jüri üyesinden oluşan bir panele sunuldu. İki gün sonra, yarışmanın galibi Hong Kong Fintech Week’te Hong Kong’dan Fano Labs’in bu onuru eve getireceğini yerinde duyurdu. Fano Labs, şirketlerin müşteri hizmetleri, uyumluluk ve diğer iş kollarını sağlamasına yardımcı olabilecek yapay zeka doğal dil işleme (NLP) teknolojisinde önde gelen şirketlerden biridir.

Fano Labs CEO’su Dr. Miles Wen söyledi.

Diğer finalistler şunları içerir:

Singapur InsurTech

Cammillion, Singapur (Hong Kong Bilim ve Teknoloji Parkı Ortaklık Programı adayı)

Camilleon

Yeni Zelanda Sermaye Tercihi (ESG)

Sermaye tercihi

ChocoUP, Hong Kong (Ödeme)

çikolata

FQX, İsviçre (dijital varlıklar)

FQX

Mitigram, İsveç (Ticari Banka)

eldiven

ONBORD, Birleşik Krallık (Hong Kong Bilim ve Teknoloji Parkı Ortaklık Programı Adayı)

karaya

OpenCBS, Hong Kong (Bireysel Bankacılık)

opencbs

Squirro, İsviçre (Yatırım, Varlık Teknolojisi ve Sermaye Piyasaları)

şiro

Teyk, Hong Kong (Kişisel Finans)

Tek

Bilgi kaynağı: FINTECHNEWS(HK)’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazar Fintech News Hong Kong’a aittir ve izinsiz olarak yeniden basılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap