1. Ana Sayfa
 2. Kripto Para
 3. Getiri Guild Games Güneydoğu Asya nedir?

Getiri Guild Games Güneydoğu Asya nedir?

guncel coin haberleri

Para kazandıran oyunlar oynamak, popülaritesinin artmaya devam ettiği Güneydoğu Asya başta olmak üzere tüm dünyada yüksek bir noktaya ulaştı.

Bu hızla artan talebi karşılamak için oyun loncası platformu, daha fazla oyuncunun güvenlik, gelişmiş oyun ve en önemlisi kârlılık dahil olmak üzere blok zincir oyunlarının avantajlarını deneyimlemesine olanak tanıyan alt merkezi olmayan özerk bir organizasyon veya alt DAO oluşturdu.

içerik

 • arka fon
 • Getiri Guild Games Güneydoğu Asya (YGG SEA) nedir?
  • YGG SEA’nın Güneydoğu Asya planı
 • YGG gezileri
 • YGG SEA, Asyalı şirketleri için 15 milyon ABD doları topladı
 • YGG DENİZ ortağı
  • YGG SEA, Kollect ile işbirliği yapıyor
  • YGG SEA, GamePad ile işbirliği yapıyor
 • Sonuç olarak

arka fon

YGG SEA’nın CEO’su ve kurucu ortağı olan Evan Spytma, Electronic Arts (EA) ve Unity Technologies dahil olmak üzere dünyanın en prestijli oyun stüdyolarından bazılarında yirmi yıldan fazla deneyime sahiptir.

Yanında, Riot Games’in Çin’deki lider ve işletme deneyiminde sağlam bir oyun geçmişine sahip kurucu ortağı Dan Wang ve Endonezyalı bir oyun risk sermayesi şirketi olan Discovery Nusantara Capital’den Irene Umar var.

Getiri Guild Games Güneydoğu Asya (YGG SEA) nedir?

Yield Guild Games Güneydoğu Asya, Asya’da blok zincir oyunlarının artan popülaritesinden yararlanmak için kurulan, kullandığın kadar oyna (P2E) oyun loncası olan YGG’nin ilk subDAO’su.

Derneğin alt DAO YGG SEA, yetersiz hizmet alan Güneydoğu Asya ülkelerinde oyun oynamanın ve para kazanmanın faydalarını tanıtmayı ve büyüyen blok zincir teknolojisi uygulamasına ayak uydurmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Alt DAO aracılığıyla, lonca üyeleri, yüksek değerli ve pahalı NFT varlıklarına ve oyun gelir payının %70’ine kadar doğrudan erişime sahip olacaklar.

YGG SEA’nın Güneydoğu Asya planı

YGG SEA, bölgedeki merkezi olmayan oyunların benimsenme oranını daha da artırmak için Tayca, Endonezyaca ve Tagalogca gibi yerel dillerde blockchain oyunlarını destekleyecek.

En önemlisi, YGG SEA, çeşitli oyuncular için tasarlanmış bir dizi yeni oyunda hisse satın aldı, bu da işini Güneydoğu Asya’da daha fazla oyuncuya genişletmeye hazırlandığı anlamına geliyor.

YGG SEA, önce Singapur, Endonezya, Tayland ve Vietnam’a ayak basmayı ve ardından bölgedeki diğer ülkelere yayılmayı planlıyor.

subDAO, 11 ülkeden 700 milyondan fazla insanın yeni teknolojilere açık olduğu Güneydoğu Asya’da teknolojinin benimsenmesini teşvik etme konusunda uzun vadeli ve kapsamlı bilgiye sahip bir ekiple donatıldığından, Asya’daki genişlemesine gerçekten hazır.

YGG gezileri

Yield Guild Games (YGG), YGG SEA’dan doğan ana DAO’dur.Oyunlardan para kazanan bir oyun loncasıdır.Çeşitli blockchain oyunlarından değerli varlıkları satın alır ve loncalara veya akademisyenlere ödünç verir.

Bu mekanizma, akademisyenlerin yüksek sermaye harcamadan yüksek değerli NFT oyun varlıklarından faydalanmalarını ve bunlardan kar etmelerini sağlar.

Şu anda 5.000’den az akademisyene hizmet veriyor ve daha fazla oyuncunun pahalı NFT varlıklarından yararlanmasına ve bunlardan kar etmesine izin verdiği için blok zinciri oyun endüstrisinde potansiyel bir oyun değiştirici.

YGG SEA, Asyalı şirketleri için 15 milyon ABD doları topladı

Son zamanlarda, YGG SEA, iki tur finansman yoluyla 15 milyon ABD Doları’nı başarıyla topladığını duyurdu.

YGG SEA’nın ilk finansman turu Infinity Ventures Crypto tarafından desteklendi ve ikinci finansman turuna Animoca Brands, Crypto.com Capital ve Polygon gibi risk sermayesindeki büyük isimler katıldı.

BRI Ventures’ın bir yan kuruluşu olan Sembrani Kiganis de YGG SEA’yı destekleyen risk sermayesi şirketlerinden biridir. Endonezya Halk Bankası tarafından desteklenen Endonezyalı bir girişim sermayesi şirketi olan BRI Ventures, iki şirket arasındaki işbirliği Endonezya’yı blockchain oyunları dünyasına daha da açacak.

YGG SEA tarafından toplanan fonlar, bölgede yerel olarak yayınlanan kendi kendini finanse eden oyunları finanse etmek, geliştirmek ve desteklemek için ve ayrıca Güneydoğu Asya’daki etkisini daha da güçlendirmek için oyun varlıkları elde etmek için kullanılacak.

YGG DENİZ ortağı

YGG SEA, Kollect ile işbirliği yapıyor

YGG SEA, Güneydoğu Asya’da güçlü bir etki oluşturmak ve Asyalıların blok zinciri oyunlarına erişmesini kolaylaştırmak için blok zinciri tabanlı bir oyun kartı toplama platformu olan Kollect ile işbirliği yapıyor.

Kollect ve YGG SEA, iki topluluğun etkileşime girmesine ve oyuncuların oyunu kazanma stratejilerini tartışmasına izin vermek için güçlerini birleştirdi. Her ikisi de merkezi olmayan platformlar olduğu için sinerjileri ayrıca gelir, işlem ve diğer DeFi işlemlerini de sağlar.

YGG SEA, GamePad ile işbirliği yapıyor

YGG SEA, oyun kazandıran oyunu ve kripto para oyun platformunun ekosistemini geliştirmek için GamePad ile bir yatırım ortaklığı yoluyla bir anlaşma imzaladı.

Ek olarak, bu işlem GamePad’in Güneydoğu Asya’da genişlemek için YGG SEA’nın devasa ağ ve oyun oyuncu tabanından yararlanmasını sağlayarak oyun platformunun görünürlüğünü ve popülaritesini daha da artıracak.

Sonuç olarak

Blockchain oyunlarının oyun endüstrisinin geleceği olacağına şüphe yok, ancak çoğu özellikle Güneydoğu Asyalı oyuncular için oyuncular için çok pahalı olabilir.

Ancak YGG SEA’nın yardımıyla, bölgedeki daha fazla oyuncu nihayet çeşitli merkezi olmayan oyunlara erişebilir ve bunlardan faydalanabilir, onlara çok ihtiyaç duyulan bir gelir kaynağı sağlayabilir ve bu oyunların diğer avantajlarından yararlanmalarını sağlayabilir.

Bilgi kaynağı: ASIACRYPTOTODAY’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazar Sam Lee’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap