İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Tarım ve hayvancılık işleriyle uğraşan çiftçiler, oluşan masrafları karşılamak için bankalardan kredi veya devlet destekli kredileri kullanmayı tercih ediyor. Çiftçiler IPARD-2 ile birlikte hazırlayacakları projeler sayesinde %80’ne kadar hibe desteği almak mümkün.

KOSGEB, Ziraat Bankası, Tarım İl Müdürlükleri gibi kurumlar bazı kriterler aramaktadır. Bu kriterleri yerine getiriyorsanız hayvancılık kredisi alabilirsiniz. Kredi belli kısmı size hibe olarak verilmektedir. Faizsiz kredi seçeneği de bulunuyor.

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Veren Kurumlar

Bu kurumlar kredi ve hibe olarak çiftçilere destek vermektedir. Devlet bankaları ve devlete bağlı kurumları tercih etmelisiniz.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, %80’e kadar hibe desteği sunuyor.

Tarım il ve ilçe müdürlükleri hibe ve kredi imkanı sunuyor. %100 tamamı hibe, küçükbaş ve büyükbaş hayvan desteği imkanı da olabiliyor.

Ticari bir faaliyet gösteriyorsanız, KOSGEB’den kredi kullanabilirsiniz. %60 oranında destek alabilirsiniz. Ticari bir faaliyet göstermiyor, şirketiniz bulunmuyor ve istenilen şartları karşılamıyorsanız KOSGEB’den destek alamazsınız.

Ziraat Bankası çiftçiler için sıfır faizsiz kredi imkanı sunuyor. Taksit erteleme ve farklı ödeme imkanları bulunuyor.

TKDK %80 Geri Ödemesiz Havancılık Kredisi

Türkiye’de belirlenen 42 ilde hayvancılık ile uğraşan çiftçilere kredi imkanı sağlıyor. %75’i AB ve %25’i devletin fonundan karşılanmaktadır. Yaptığınız proje ilde yer alıyorsa, başvuru yapınız.

Birinci uygulama döneminde yer alan iller; Çorum, Balıkesir, Afyon, Amasya, Erzurum, Hatay, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Kars, Isparta, Malatya, Ordu, Konya, Şanlıurfa, Sivas, Samsun, Trabzon, Tokat, Van, Yozgat

İkinci uygulama döneminde yer alan iller; Ardahan, Ağrı, Aksaray, Ankara, Burdur, Bursa, Aydın, Çankırı, Denizli, Çanakkale, Erzincan, Giresun, Elazığ, Kastamonu, Kütahya, Karaman, Mardin, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Muş

Büyükbaş Hayvancılık

10 ile 50 adet büyükbaş hayvan alınabilir. Barınak yapımı ve diğer makineler için de krediden faydalanabilirsiniz.

Küçükbaş Hayvancılık

50 adet koyun, 25 adet keçi alabilirsiniz ancak işletme kurma şartı aranıyor. Barınak yapımı, diğer makineler ile giderler için kredi kullanabilirsiniz.

Kanatlı Sektör

Piliç yetiştiriciliğinde 10.000 adet, yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 7.500 adet, kaz, ördek ve bıldırcın yetiştiriciliğinde 2.500 adet, deve kuşu yetiştiriciliğinde 50 adet alım yaparsanız krediden faydalanmak mümkün oluyor.

Arıcılık

Arıcılık kayıt sistemine kayıtlı olmalısınız. 50 adet arılı kovan ile başlayarak kredi alabilirsiniz. Alacağınız kredi ile arıcılık yapmak için diğer masrafları da ödeyebilirsiniz.

Şekerbank Hayvancılık Kredisi

Süt sığırcılığı ve besiciliği için kredi fırsatından faydalanabilirsiniz. Krediyi uzun vade de ödeme imkanı sunuluyor. Meydana çıkacak diğer giderleri de bu krediden ödeyebilirsiniz. Yapılan masrafların %75’ine kadar kredi alınabilir.

Yılda bir ödeme ve 60 ay vade imkanı bulunuyor. Hayvan alımlarında alınacak kredi için 18 ay vade imkanı uygulanıyor.

QNB Finansbank Hayvancılık Kredisi

Büyükbaş hayvancılık ve süt hayvancılığı ile uğraşan çiftçilere kredi desteği sağlıyor. Süt hayvancılığında işletme maliyetinde %85’ine kadar kredi veriyor. 24 ay vade imkanının yanında, 1, 3 ve 6 ay da bir ödeme fırsatı bulunuyor.

Süt hayvancılığı için kredi kullanacaksanız bazı şartlar aranıyor;

Çiftçi belgesi, nüfuz cüzdanı fotokopisi, damızlık birliği süt üreticileri birliği üyelik belgesi, hayvan varlığı listesi, işletme izin belgesi gerekiyor. Her ihtimale karşı bu belgelerin asıllarını da yanınızda bulundurun.

Besicilik yatırımı yapmak istiyorsanız, hayvan alımı ve diğer giderler için kredi kullanabilirsiniz. 120 ay vade imkanı ve 6 ya da 12 ay da bir ödeme fırsatı bulunuyor. Krediyi kullanmak için istenen belgeler;

Çiftçilik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, işletme tescil belgesi, hayvanların pasaportları, yer seçim raporu, kuruluş izni, çalışma izin belgeleri gerekiyor.

Vakıfbank Hayvancılık Kredisi

Küçükbaş, büyükbaş ve kümes havyacılığı için kredi veriyor. İşletme malzemeleri ve diğer giderleri de bu krediden karşılayabilirsiniz. Uzun vade sayesinde krediyi geri ödeyebilirsiniz. Krediyi kullanmak için istenen belgeler;

Faaliyet türüne göre kayıt belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah belgesi, tapu fotokopisi, kira sözleşmesi belgeleri isteniyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap