1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. GBP/USD fiyatı: 1.31 USD destek seviyesini koruyun, fiyat tersine dönebilir-0xinformation

GBP/USD fiyatı: 1.31 USD destek seviyesini koruyun, fiyat tersine dönebilir-0xinformation

guncel coin haberleri

GBPUSD Fiyat Analizi-Aralık 16

Boğalar momentumu artırırsa, fiyat 1,33 $ seviyesine yükselecek ve bu da fiyatı 1,34 $ ve 1,35 $ fiyat seviyelerini test etmeye zorlayacaktır. Ayılar 1,33$ direnç seviyesini tutarsa, fiyat 1,31$ destek seviyesinin altına düşebilir ve 1,30$ ve 1,28$ fiyat seviyelerine düşecektir.

Pound’dan dolar piyasasına

Anahtar seviye:

Direnç seviyeleri: 1.33$, 1.34$, 1.35$

Destek seviyeleri: 1.31$, 1.30$, 1.28$

GBPUSD uzun vadeli trend: düşüş

GBP/USD günlük grafikte düşüş gösteriyor. Daha fazla düşüş mumunun ortaya çıkmasıyla birlikte GBP/USD kısa baskı oluşturmaya devam ediyor. Ayılar üzerindeki baskı giderek azalıyor gibi görünüyor; fiyat 1,31 dolarda destek buldu ve destek seviyesi ayıların baskısına direniyor. Bugün boğalar daha fazla ivme kazandı ve piyasaya hakimler. Fiyat 1,31 dolar destek seviyesinden toparlandı.

GBPUSD günlük grafik, 16 Aralık

Fiyatlar, alıcıların piyasaya hakim olduğunu gösteren 9 dönemlik EMA ve 21 dönemlik EMA’nın üzerinde işlem görüyor. RSI periyodu 14, 50 seviyesindedir ve sinyal çizgisi yukarı doğru bir satın alma sinyalini gösterir. Boğalar momentumu artırırsa, fiyat 1,33 $ seviyesine yükselecek ve bu da fiyatı 1,34 $ ve 1,35 $ fiyat seviyelerini test etmeye zorlayacaktır. Ayılar 1,33$ direnç seviyesini tutarsa, fiyat 1,31$ destek seviyesinin altına düşebilir ve 1,30$ ve 1,28$ fiyat seviyelerine düşecektir.

Sterlin, dolar orta vadeli eğilimine karşı: yükseliş

Pound’un dolar karşısında orta vadeli görünümü yukarı yönlü. Kısa momentum 1,31 dolar destek seviyesinde tükendi. Fiyat, günlerdir yukarıdaki seviyede konsolide oldu. Bugün boğalar GBP/USD piyasasının aralığını sonlandırdı. 1,31 dolar seviyesinde kalırsa düşüş eğilimi yakalanabilir.

GBP/USD 4 saatlik grafik, 16 Aralık

Fiyat, yükseliş piyasasının bir işareti olarak 9 dönemlik EMA ve 21 dönemlik EMA’nın üzerinde işlem görüyor. Göreceli Güç Endeksi Döngüsü 14, bir satın alma sinyalini gösteren 70 seviyesinde.

Bilgi kaynağı: CRYPTOVIBES’ten derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazar Azeez M. Mustafa’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap