İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma

Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma

Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma

Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma işlemi nasıl yapılır? Atm ve müşteri hizmetlerinden bloke kaldırma yapılır mı? İşte detaylar.

Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma

Garanti Bankası sim kart blokesi nasıl kaldırabilirim? Bankanın sim kartınızı bloke etmesi ne anlama geliyor? Garanti BBVA sim kart bloke kaldırma işlemleri hangi yollarla yapılabilir? Garanti BBVA ATM’sinden sim kart blokesi kaldırabilir miyim?

Garanti BBVA’nın müşteri bilgilerinin gizliliği için sim kartına bloke koyması müşteri güvenliği politikasına dayanmaktadır. Numara değiştirmeniz, operatör değiştirmeniz veya farklı bir hesaptan giriş yapmaya çalışmanız durumunda herhangi bir güvenlik açığına karşı Garanti BBVA, anında sim kartınızı bloke pozisyonuna geçirerek her türlü giriş ve onayları engeller. Bu hemen hemen her müşteriye can sıkıcı gelse de temelde müşterinin hesabını korumak için en önemli adımlardan biri olarak kabul edilir. Garanti BBVA hesabınızı bu şekilde korumaz ise herhangi bir sim kart kayıp ve çalıntı durumunda kart bilgileriniz kolayca üçüncü kişiler tarafından ele geçirilebilir hatta alışveriş ve harcama dahil bütün bankacılık işlemleri sizin haberiniz olmadan yapılabilir.

Garanti BBVA internet bankacılığı ya da mobil bankacılık müşterisi iseniz, tüm girişleriniz için bir onay mesajı alacaksınız ve işlemlerinizi gerçekleştirmek için çevrimiçi olarak giriş yapabileceksiniz. Sim kart değişikliği yaptıysanız, sim kartı başka bir operatöre taşıdıysanız, telefon numaranız banka tarafından bloke edilecektir. Operatör değişikliğinden ya da herhangi bir yolla sim karta bloke konulan kişiler bu işlemi kişisel olarak kaldırmadan her zaman blokeli kullanacaktır. Bu durumdan kurtulmak istiyorsanız çok kolay iki adımı yaparak şubeye gitmeden hızlıca Garanti BBVA sim kart bloke kaldırma işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemde sorun yaşayan kişiler internet bankacılığı kullanamaz, ATM’lerden para yatıramaz ve çekemez ve banka ile ilgili işlemler hakkında kısa mesaj yolu ile bilgilendirilmez. Bu nedenle sim kart blokenizi kaldırmanız gayet önemlidir. Garanti BBVA müşterileri, aşağıda anlatacağımız iki yöntemle de sim kart blokelerini kaldırabilirler.

Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma
Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma

ATM’den Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma

ATM’den sim kart blokesini kaldırmak için kartsız işlemlerden bölümünden Giriş menüsüne tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada sağ alt köşedeki “Mobil Bankacılık İşlemleri” menüsüne tıklayın. Bu pencerede “Mobil Bankacılığa Giriş” sekmesine tıkladıktan sonra müşteri numaranız ya da T.C. kimlik numaranızı girerek hesabınıza giriş yapın. Ardından “SIM Kart Bloke Kaldırma” seçeneğine tıklamanız gerekir. Kısa bir süre bekledikten sonra “Bloke Kaldırma İşleminiz Başarılı” yazısını göreceksiniz. Artık bundan sonra hem kredi kartlarınız hem de banka kartlarınız için mobil bankacılık ya da internet bankacılığı yoluyla her türlü bankacılık işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma
Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma

Müşteri Hizmetlerinden Garanti Sim Kart Bloke Kaldırma

Garanti BBVA sim kartınıza bloke sorunu ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenlerden biri de müşteri temsilciliği aracılığıyla Granti BBVA sim kart bloke kaldırma işlemini yapmaktır. Çağrı merkezini aradıktan sonra hemen durumunuzu açıklamalı ve ardından istenilen bilgileri müşteri hizmetleri temsilcisine vermelisiniz. Müşteri hizmetleri temsilcisinin sizden istemiş olduğu bilgileri ve gerekli onayı verdikten hemen sonra, sim kartınızın yeniden tanımlanma veya operatör değiştirilme durumu kayıt altına alınır. Güvenlikle ilgili bir durum olmadığı anlaşıldığında sim kart blokesi kaldırılır. Garanti BBVA müşteri çözüm merkezine 444 0 333 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz. (1)

Garanti BBVA işlemleri oldukça hızlı yapan bir bankadır. Şubeye gitmeniz halinde işlem süresi daha fazla uzayabilir. Pandemi süreci şartları altında şubeye gitmektense, müşteri hizmetleri yoluyla bu işlemi yapmak son derece kısa sürer.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap