İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Bankalar
 3. Garanti Pos Destek Hattı Numarası Nedir?

Garanti Pos Destek Hattı Numarası Nedir?

Garanti Pos Destek Hattı

Garanti Pos Destek Çözümleri nelerdir? Garanti Pos Destek numarası nedir? Müşteri hizmetlerine nasıl bağlanılır? Gün sonu nasıl alınır? Anlaşmalı bankalar hangileri? Garanti Pos ile ilgili bir şey mi merak ediyorsunuz, o zaman doğru yerdesiniz. Merak ettiğiniz her şey burada..

 

 

Garanti Pos Destek Hattı Numarası Nedir?

Garanti pos destek hattı, müşterilerin genel problemlerini çözmek amacıyla kurulmuştur. Kafanıza takılan her türlü soruyu veya komisyon oranlarını detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, destek hattı numarasını bizzat aramanız gerekmektedir. Garanti pos destek hattına ulaşmak için 444 0 339 numaralı hattı aramanız gerekiyor.

Bunun dışında, garanti pos hizmetlerini sanal ve normal olmak üzere iki şekilde kullanıcılarına sunuyor. Yani eğer sanal bir iş yeriniz varsa da (e-ticaret sitesi gibi) pos hizmeti alabiliyorsunuz. Fark ettiğiniz üzere, E-Ticaret sitelerinin en önemli kısımlarından birisi tahsilat yapmaktır. Tahsilatı yapabilmek için çeşitli alternatiflere sahip olsanız da, en güvenilir olanı kredi kartı ile yapılan tahsilattır. Kredi kartı ile site üzerinden tahsilat yapabilmek için ihtiyacınız olan en doğru şey bir sanal postur. İşte garanti pos, bize bu sanal posu belli şartlar karşılığında oluşturmamızda yardımcı oluyor. Eğer yazımızda aradığınız sorunun cevabına ulaşamazsanız, 7/24 açık olan garanti pos destek hattı numarasını arayarak sorununuzu detaylı bir şekilde anlatabilirsiniz.

 

Garanti Pos Destek Hattı
Garanti Pos Destek Hattı Numarası

 

 

Garanti Pos Anlaşmalı Bankalar Nelerdir?

Garanti pos hizmetinin hangi bankalarla anlaşmalı olduğunu ve ne gibi hizmetler verdiklerini, aşağıdaki maddelerde inceleyebilirsiniz.

 • Mastercard, Visa, American Express Card ve Diners Club kartlara satış gerçekleştirebilirsiniz.
 • Flexi, Miles&Smiles, Bonus ve American Express Card sahiplerine de, taksitli ödeme imkanlarıyla yardımcı olabilirsiniz.

Garantinin verdiği hizmetler, oluşturduğumuz sanal veya normal poslarımız, anlaşmalı bankalar haricindeki bankalardan tahsilat yapamadığı için, bu konuda kullanıcılarınızı uyarmalısınız.

 

 

Garanti Pos Ücretleri Ne Kadar?

Garanti pos ücretleri, aldığınız posun limitli mi limitsiz mi olduğuna göre değişkenlik göstermektedir. Komisyon kesme karşılığında ücretsiz olarak da verilebilir.

Eğer E-ticaret siteniz yeniyse ve çok fazla para vermek istemiyorsanız, limitsiz pos almak yerine, başlangıç niteliğinde Garanti sanal pos alabilirsiniz. Bu posların limitlerini yazmak gerekirse,

 • Start-up Paketi aylık 3.000 TL ile,
 • Medium Paketi, aylık 5.000 TL ile,
 • Pro Paketi ise aylık 10.000 TL ile

limitlidir.

Paketlerin ücretiyle birlikte, sanal pos hizmeti verilen işyerlerinizden yıllık 350 TL gibi miktarların tahsil edileceğini unutmayın. Limitli veya limitsiz sanal pos almak istiyorsanız, buraya=https://www.kisa.link/NcMx tıklayarak gidebileceğiniz sitede anlatılanları uyguladıktan sonra, bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Eğer kafanız karıştıysa veya detaylı bir soru sormak istiyorsanız, sitenin alt kısmında belirtilmiş olan numaraya ulaşabilirsiniz. Başvurunuzu yapmadan önce burada belirtilmiş olan başvuru değerlendirme kriterlerini okumanızı öneriyoruz.

Normal pos almak istediğiniz takdirde, öncelikle bir pos cihazı temin etmelisiniz. Eğer garanti bankasıyla çalışacaksınız, garanti bankasının desteklediği yeni nesil yazarkasa pos (ökc) modellerden almanız gerekiyor. Bankanızın yazılımını destekleyen posların tam listesi için buradaki siteye girmeniz yeterli olacaktır.

 

Garanti Pos Destek Hattı
Garanti Pos Destek Hattı

 

 

Garanti Pos Komisyon Oranları Ne Kadar?

Komisyon oranlarının; seçtiğiniz limitli ya da limitsiz sanal pos hizmetine veya satın aldığınız pos makinesine göre değişiklik göstereceğini belirtelim. Bunlarla beraber, pos makinenizin desteklediği bankalar nedeniyle komisyon oranları etkilenebilir. Siteniz için yapılan anlaşmada komisyon oranınızı öğrenecek olsanız da, ön bilgi olması açısından oranların %1 ila %5 arasında değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Daha gerçekçi bir örnekle, 12 ay taahhütlü 20.000 TL’lik işlemlerde %1.80 oranında komisyonlar alınabiliyor. Bunların genel rakamlar olduğunun, bankayla olan anlaşmanıza göre değiştiğinin altını çizelim.

 

 

Garanti Pos Destek Rulo Talebi Nasıl Yapılır?

Öncelikle normal pos cihazlarında kullanılan ruloların ÖKC (Ödeme Kaydedici Cihaz) için kullanılmaması gerektiğini belirtelim. Rulo talebi oluşturmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • Garantili İşler sitesine giriyoruz. Ayrıca, bu siteden üye işyeri başvurularınızı da gönderebileceğinizin altını çizelim.
 • Sağ üstten üye girişi seçeneğine tıklıyoruz ve girişimizi yapıyoruz.
 • Eğer üye değilseniz karşınıza çıkan formun altında bulunan ilk kez parola almak istiyorum yazısına tıklamanız gerekiyor. Ardından T.C. kimlik bilgileriniz yardımıyla parolanızı alabilirsiniz.

Eğer siteye girişinizi sağladıysanız, talepler bölümünden iletmek istediğiniz tüm talepleri iletebilirsiniz.

 

Garanti Pos Destek Hattı
Garanti Pos Destek Hattı

 

 

Garanti Pos İptali Nasıl Yapılır?

Eğer verilen hizmetten memnun kalmadıysanız veya pos hizmeti almaktan vazgeçmeye karar verdiyseniz, pos hizmetini iptal etme hakkınız bulunuyor. Eğer başvuru yapmışsanız, iptal ettirebilmek için direkt olarak banka ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Bankanıza ait destek hattını arayarak, ön bilgi edinebilme seçeneğine de sahipsiniz. Tüm bu işlemlerin sanal pos hizmetleri için de geçerli olduğunu unutmayın.

Eğer iptal etmek değil de arıza bildirimi yapmak veya iade etmek istiyorsanız, direkt olarak garanti pos destek hattıyla görüşerek teknik servis isteyebilirsiniz. Eğer isterseniz, pos makinenizin iadesini talep edebilirsiniz.

 

 

Garanti Pos Cihazı Nasıl Kullanılır?

Pos cihazları kendi içlerinde genelde 3 türe ayrılırlar. Bunlar,

 • Çip üzerinden,
 • Manyetik okuyucu ile
 • Temassız özelliği ile okuma ve işlem yapan

olarak 3’e ayrılırlar.

Ancak hepsinde mantık aynıdır. Şimdi cihazı kullanma aşamalarına gelelim.

 

Garanti Pos Destek Hattı
Garanti Pos Destek Hattı

 

 

 

 

Tüm işlemlerden önce, pos makinesini kullanmak için işletmenizde internet bağlantısı olmasının şart olduğunu belirtelim.

 • Kartı pos cihazınızın desteklediği şekilde okutun.
 • Satış miktarını girdikten sonra giriş tuşuna veya yeşil renkteki butona basın.
 • Giriş yapıldıktan sonra pos makinesi kart sahibinin şifresini isteyecektir.
 • Müşteri isterse pos makinesinden isterse de pos makinesine bağlı bir cihazdan şifresini girerek tekrar giriş tuşuna basar. Eğer bir sorunla karşılaşılmazsa ödeme tamamlanır.
 • Makine işlem sonucu olarak işlem özetini bir belge şeklinde çıkartır. Bu belgenin işletme tarafından saklanılması zorunludur.
 • Eğer belgeyi aldıysanız tekrar giriş butonuna basın ve ikinci nüshayı da müşteriye vererek işlemi tamamlayın. İkinci nüshayı istemeseniz de müşteriye vermek zorunda olduğunuzun altını çizelim.

Eğer işlemler başarısız olursa (kartta yeterli para olmaması gibi) pos makinesi hataya dair bilgilendirme yapan bir belge çıkartır.

 

Garanti Pos Destek Hattı
Garanti Pos Destek Hattı

 

 

Garanti Pos Gün Sonu Nasıl Alınır?

Öncelikle her günün sonunda saat 23:59’u geçmeden gün sonu raporu alınmasının şart olduğunun bilinmesi gerekiyor. Gün sonu raporu çıkartmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 • Pos cihazınızda bulunan F tuşuna tıklayın.
 • Karşınıza gelecek seçeneklerden gün sonu seçeneğini bulun.
 • Eğer gün sonu seçeneği yoksa aşağı yukarı tuşları yardımıyla menüyü aşağı kaydırırsanız seçeneği bulabilirsiniz.
 • Seçeneği seçtikten sonra işyeri şifrenizi girip yeşil tuşa veya giriş tuşuna basmalısınız.
 • Bu işlemlerden sonra biraz beklemenin ardından gün sonu raporumuz pos cihazından çıkacaktır.

 

 

Garanti Pos Parametre Yükleme Nedir?

Birçok iş yerinin karşılaştığı parametre hatasının çözümü parametre yüklemekten geçiyor. Bu hatayı düzeltmeden satış yapamayacağınızın farkında olmanız gerekiyor. Parametre yok hatasını düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Pos cihazınızda bulunan F tuşuna tıklayın.
 • Çıkan menüden parametre yükleme seçeneğine tıklıyoruz.
 • Bu işlemden sonra karşımıza genelde iki seçenek gelir. Part parametre seçeneğini seçerek yeşil tuşa veya giriş tuşuna basıyoruz.

Bu işlemlerden sonra biraz bekledikten sonra işlem tamamlanıyor ve parametre hataları düzelmiş oluyor.

 

 

Garanti Pos Hata Kodları

Önce sanal pos hata kodlarıyla ilgili ne yapmanız gerektiğini açıklayalım. Destek hattı bu konuda yardım sağlıyor fakat hata kodlarının tam olarak ne anlama geldiklerini anlamalısınız veya ekranda gözüken hatanın kodunu öğrenmelisiniz. Buraya=https://www.kisa.link/NcRc tıklayarak hataları ve kodlarını detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Pos makineleri için ise en sık karşılaşılan iki hatayı ve çözümlerini anlatmaya çalışacağız.

 

Key Hatası veya H51 Reddedildi Hatası

Pos makinenizde işlem yapmaya çalıştığınızda karşınıza gelen bu hataları düzeltmek için makinenizin BIOS pilinin değişmesi gerekiyor. Ayrıca, bununla beraber RKL uygulaması ile cihaza bankaların anahtarları (keyleri) yüklenmesi gerekiyor. Bunu tek başınıza yapamayacağınızı ve servisle iletişime geçmeniz gerektiğini belirtelim.

 

H31: Ekü Hafıza Yok

Pos makinesini açtığınızda karşınıza çıkabilen sık hatalardan birisi de ekü hafıza yok hatasıdır. H31 hata koduyla karşımıza çıkan bu sorunu, pos makinenizin yan kısmında bulunan hafıza kartına benzer olan elektronik kayıt ünitesini (ekü) çıkartıp tekrar takarak çözebilirsiniz. Eğer pos makinenizin eküsü görünürde yoksa veya çıkartamıyorsanız yuvayı zorlamadan servisle iletişime geçmenizde fayda var.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap