1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. FTX kripto para borsası 1,5 milyar dolar daha artırmayı hedefliyor

FTX kripto para borsası 1,5 milyar dolar daha artırmayı hedefliyor

guncel coin haberleri

  • İsminin açıklanmamasını isteyen birkaç kaynağa göre, FTX CEO’su daha fazla fon toplamayı planlıyor
  • Şirket, dünya çapında ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bağlı kuruluş platformları için toplam 1,5 milyar ABD Doları tutarında fon sağlamayı planlıyor.
  • Bankman-Fried, FTX’in küresel ayak izini genişletmek için bir dizi satın alma ve işbirliği yapmayı planladığını belirtti

FTX, en popüler kripto para türev ticaret platformlarından biridir. Borsanın gelişmiş platformu, çeşitli yatırım seçenekleri içerir. Uzmanlara göre, platform kripto para piyasasının hem acemileri hem de gazileri için inanılmaz. Son zamanlarda, borsa CEO’su Sam Bankman-Fried, daha fazla fon toplama planlarını açıkladı. Rapor, popüler bir haber medyası olan Coindesk tarafından Cuma günü açıklandı. Medya, FTX bilgisine sahip isimsiz bir kaynağın planın rapor edildiğini söylediğini aktardı.

FTX, değerlemesini artırmaya çalışıyor

FTX Crypto Asset Exchange CEO’su Sam Bankman-Fried, platformu için para toplamayı planlıyor. Kaynaklara göre şirket, dünya çapında ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bağlı kuruluş platformları için toplam 1,5 milyar ABD Doları tutarında fon sağlamayı planlıyor. Bankman-Fried, yatırımcıların ABD’deki iştirak platformunda hisse satın almalarını gerektireceğinden, bu fonların bir tur finansmanla toplanacağını belirtmekte fayda var.

– reklamını yap-

Devamını oku: Değerlendirmeye göre, FTX 25 milyara ulaştı

Kaynaklar, yaklaşmakta olan finansman turunun ticaret platformunun değerlemesini 32 milyar ABD dolarına ulaştıracağına inanabilir. Buna karşılık, bu fonlar FTX.US platformunun değerini de 8 milyar ABD Dolarına yükseltecek.

En son plan, B-1 finansman turunu takip ediyor

FTX kripto para türevleri ticaret platformunun 42,069 ABD Doları tutarında bir B-1 finansman turunu tamamladığını belirtmekte fayda var. Aslında, bu finansman turu altı haftadan kısa bir süre önce sona erdi. Son turda 69 yatırımcı ve girişim sermayesi şirketi platforma ilgi göstererek yatırım yaptı. Bu tür yatırımcılar arasında BlackRock ve Tiger Global de yer alıyor. O zaman, yatırımcılar borsaya 25 milyar dolar değer biçti.

Devamını oku: FTX, ABD kripto para birimi düzenlemelerini değiştirmeyi teklif ediyor

Bu değerleme, kripto para birimi sektörü tarihindeki en büyük risk sermayesi turunda 900 milyon dolara yükseldiği Temmuz ayında B serisi liste fiyatına kıyasla %39’dan fazla arttı. Şimdi borsa tekrar fon toplamayı planlıyor.

Bir dizi satın alma ve işbirliği

FTX fon toplamaya devam ederken, Sam Bankman-Fried şirketin planlarını çoktan vurguladı. O sırada Bankman-Fried, FTX’in küresel ayak izini genişletmek için bir dizi satın alma ve işbirliği yapma planını aktardı. Aslında, satın almalar ve işbirliği, şirketin daha fazla ülkeye girmesine yardımcı olacak. Sonuçta şirket, daha fazla ülke/bölgeye yayılacağı ve çok sayıda kullanıcıya tanık olacağı için kullanıcı tabanını genişletmeyi planlıyor.

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten derlenen 0x bilgi.Telif hakkı yazar Ahtesham Anis’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap