1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Fragma Metaverse: Sonuçta Solana

Fragma Metaverse: Sonuçta Solana

guncel coin haberleri

Uzun bir araştırma, analiz ve karşılaştırma döneminden sonra Fragma Metaverse geliştirme ekibi, platformun Metaverse uygulamasının temeli olarak Solana blok zincirini seçti.

Solana, özellikle ağ ölçeklenebilirliği potansiyeli ve Fragma meta evrenine dahil edilecek yüksek derecede oyunlaştırma nedeniyle çeşitli nedenlerle seçildi.

Solana’nın diğer avantajları arasında büyük bir topluluk, saniyede 59.490 işleme varan yüksek işlem işleme hızı, işlem başına 0,00001 ABD Doları kadar düşük komisyonlar ve işleme ve veri iletiminde gecikme olmamasını sağlayan çok sayıda doğrulayıcı düğüm yer alır.

Geleneksel blok zinciri, blok adı verilen büyük blok işlemleriyle senkronize edilir. Blok bazında senkronizasyon durumunda, “blok süresi” olarak adlandırılan belirli bir süre geçene kadar işlemler gerçekleştirilemez. Solana, PoH veya Geçmiş Kanıtı algoritmasının uygulanmasının, hızlı ve güvenilir senkronizasyon elde etmesine yardımcı olduğunu ve böylece işlem işleme hızını iyileştirdiğini iddia ediyor. Blockchain’leri Proof of Stake (PoS) konsensüs algoritmasına dayanmasına rağmen.

Proof-of-History bir konsensüs mekanizması değildir, ancak veri düzlemi protokolünü geliştirmek ve nihayetinde Solana Proof-of-Stake konsensüsünün performansını iyileştirmek için kullanılır.

Fragma, içerik oluşturuculara sosyal madencilik ve GameFi işlevlerinin yanı sıra NFT pazarı ve DAO yönetişim yapısı sağlayan bir meta-evrendir. Öte yandan, reklamcılar, reklamcılığın etkinliğini artırabilen ve reklam kampanyalarının ve ilgili içeriğin oluşturulmasını ve yayınlanmasını basitleştirebilen AR teknolojisini kullanabilir.

Fragma Metaverse, popüler ve çok kullanışlı Solana blok zincirinde konuşlandırılacak. Solana’nın yüksek düzeyde ölçeklenebilir DApp’ler oluşturma konusundaki açık yeteneği, Fragma Metaverse DAO için çok çeşitli platform özellikleri ve geliştirme fırsatları için yolu açacaktır.

Bilgi Kaynağı: 0x News tarafından TECHBULLION’dan derlenmiştir, telif hakkı yazar Angela Scott-Briggs’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap