1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Flipside Crypto’nun Akış Topluluk Konsolu – TokenPost

Flipside Crypto’nun Akış Topluluk Konsolu – TokenPost

guncel coin haberleri

NFT’ler, 2021’in ilk yarısında 2,5 milyar doları aşan satışlardaki artışa yansıyan büyük bir popülerlik kazandı. Flow, kripto para birimleri, NFT’ler ve oyun alanındaki en popüler uygulamalardan bazılarına güç sağlayan Dapper Labs tarafından başlatılan bir blok zinciridir. 2017’de Dapper Lab’ın CryptoKitties’i oldukça popülerdi ve tıkanıklığı düşünülemez seviyelere çıkararak tüm Ethereum blok zincirini durma noktasına getirerek FLOW’u destekleyen ilk NFT projelerinden biriydi. Blok zincirler ana akım benimseme ve ölçeklenebilirlik bulacaksa, PoW yerine PoS konsensüsüne geçmesi gerekecektir.

Dapper bir fırsat gördü ve dApp’ini başka bir blok zincirine taşımak veya bir Ethereum ölçeklendirme çözümünün ortaya çıkmasını beklemek yerine harekete geçmeye karar verdi. İlk elden deneyim, Dapper’ın mevcut blok zinciri ağlarının artan talebi karşılamak için gereken yeteneklere sahip olmadığını belirlemesine yardımcı oldu.

Ve böylece Flow doğdu.

Mevcut ağların karmaşıklığını azaltmak ve hızlı ve düşük maliyetli işlemler sağlamak için tasarlanan Flow, özellikle uygulamalar, oyunlar ve diğer dijital varlıklar için hazırlanmış geliştirici odaklı bir blok zinciridir. Parçalama teknikleri kullanmadan kapsamlı ölçekleme sağlar.

Flipside Crypto’nun Akış Topluluk Konsolu

Flipside Crypto için Flow Topluluk Konsolu, Flow blok zinciri için gerçek zamanlı bir ölçüm panosudur. Flow kullanıcılarının ve gözlemcilerinin çeşitli zincir üstü veri noktaları ve görsel temsiller aracılığıyla Flow ekosistemini ve paydaşlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

ekosistem
Akışta Ekosistem, yerel takas edilebilir jeton FLOW ile ilgili tüm bilgileri ifade eder. Belirteç arzı, belirteç transferleri, kullanıcı hesapları ve sözleşme etkinliği ile ilgili tüm verileri sağlar. İşlemler, hacim ve hesaplar gibi büyüme için en kritik metrikler zamanla değişir ve Topluluk Konsolu bilgi sağlayabilir. Birlikte, bu metrikler ağın sağlığını temsil eder.

Paydaşlar
Akış paydaşları, dünyanın her yerinden herhangi bir kişi veya grup olabilir. Bu analiz, FLOW token ekosistemindeki büyük oyuncuları ve en etkili grupları gösterir. Farklı FLOW kullanıcı tabanı etkinliklerinin üst düzey sahipler, borsalar, vakıflar ve küçük cüzdanlar (kullanıcılar) ile etkileşiminin bir analizini sağlar.

Veri görüntüleme için varsayılan tarih seçimi 90 gündür. Kullanıcılar, son 7, 30, 90, 180 güne ait verileri veya herhangi bir özel tarih seçimini seçebilir.

Panolar ve veri analitiği hakkında bilgi edinin

1. İşlemler – Bu, Akış ağı etkinliğinin temel bir göstergesidir. Pano, işlem sayısını ve işlem türünü gösterir. Biraz daha derine inelim.

0*38FD72pGsMcVoAip.png.webp

Son 180 gün ve son 90 gün için ortalama günlük hacmin karşılaştırılması, 150 bin’den 112 bin’e düşüş gösteriyor.

0*3J2uArgouQEhwUNa.png.webp

İşlem sayısında son zirve, işlem sayısının 395K’ya yükseldiği 16 Ekim 2021’de gerçekleşti.

İşlemler ayrıca türe göre listelenir – satın alma, çekme, para yatırma, darphane, liste vb. İşlemleri türüne göre karşılaştıralım.

0*8SM-cw1P1LLTF9Rq.png.webp0*9tC3IRKGj0P8RRpn.png.webp

Bu farklı işlem türlerini karşılaştırmak aşağıdaki bilgileri ortaya çıkarır –

  • Para çekme sayısı mevduat sayısını aşıyor.
  • Artış, NFT’lerde bir düşüşle aynı zamana denk geliyor (15 Ekim’de NBA’deki en iyi atış).
  • 16 Ekim’de Flow tokenlerinin kilidinin açılması, önceki aylara kıyasla para çekme ve yatırma işlemlerinde artışa neden oldu.

2. Hesaplar – Benzersiz kullanıcı sayısına ilişkin veriler, blok zincirinin ve onun altında yatan teknolojinin benimsenmesini izlemeye yardımcı olur. Toplam, aktif ve yeni hesapların bir kombinasyonunu kullanarak verileri analiz edelim. Kullanıcı büyümesini ve aktif katılımı daha iyi temsil etmeye yardımcı olacaktır. Günlük, haftalık ve aylık veriler seçilebilir.

0*-nfMO5JsOcsgRTGC.png.webp0*_-6l3KWYsBy94b_7.png.webp0*3XEz3JaxNW7G5TgT.png.webp

  • Flow blok zincirinde en az bir işlem gerçekleştiren toplam benzersiz hesap sayısı 2,36 milyondur. İşlem sayısı 1,65 milyondan (Mayıs) 2,37 milyona (şimdi) yükseldi.
  • Aktif hesapların sayısı, bu yılın boğa döngüsünün başlangıcından bu yana düşüyor.
  • Oluşturulan yeni hesapların sayısı da düşüyor.

Boğa döngüsünün başlangıcından bu yana hem aktif katılım hem de yeni hesap sayısı azaldı.

3. İşlemler ücretleri içerir – Bu, ağı güvence altına almak ve desteklemek için doğrulayıcılar tarafından alınan kümülatif işlem ücretlerini ve günlük işlem ücretlerini gösterir. İşlem ücretleri, ana ağda yeni açıldı ve etkinleştirildi. Ağa gönderilen her işlem için 0,00001 AKIŞ sabit ücret uygulanır.

1*ifBiXhotdAb4qZor5J-8_w.png.webp

Şimdiye kadar toplanan kümülatif ücretler 544 AKIŞ, 16 Ekim’de 393 AKIŞ ve 17 Ekim’de 151’dir.

4. NFT’ler – Bu, FLOW ağındaki benzersiz, toplam, listelenen/satın alınan ve en çok satan NFT’lerin sayısını gösterir. Ayrıca kullanımın zaman içinde nasıl değiştiğini anlamaya da yardımcı olur.

1*lNOLKxbSrfk0DnkzJJUnjw.png.webp1*UuMJxxeBhuLqnpGqmj9mkw.png.webp

Flow’daki benzersiz NFT sayısı 17,8 milyon civarındadır. Listelenen ve satın alınan NFT’lerin oranı çok sağlıklı, listelenen NFT’lerin çoğu aynı gün tükeniyor.

1*7-Ukbtl7yjwHU_fd1QSpsg.png.webp

Tabloda gösterilen Flow’daki ilk 10 NFT satışının tümü TopShot’tır.

5. Tedarik – Akış blok zinciri, 15 Mayıs 2020’de Beta ana ağında başlatıldı ve oluşum sırasında 1,25 milyar AKIŞ oluşturuldu. Token bakiyeleri kullanıcı grupları arasında aktarılırken önemli değişikliklere odaklanarak toplam FLOW token arzını gösterir.

1*KiZdVAMvksOeVLqWrAw1DQ.png.webp

En iyi sahipleri 228.2 Milyon AKIŞ, daha küçük hesaplar 30,4 Milyon, borsa 94,6 Milyon (71.9 Milyon madeni para listesi) ve 4,8 Milyon node düğümüne sahip ve seçilen zaman aralığında toplam 358 Milyon bakiyeye sahip.

Token sahipleri hakkında daha fazla bilgi konsolun Paydaşlar bölümünde bulunabilir.

1*HqJxlDs3QvA8Le1rvv9ptA.png.webp

Flipside Crypto, bu konsol aracılığıyla Flow topluluğunu destekler; bu, tüm katılımcıların yararlı gösterge tabloları oluşturmak için kullanılacak zincir üstü verileri doğru bir şekilde almasına yardımcı olur.

Sonuç olarak

Dijital koleksiyonları ve blok zinciri destekli oyunları desteklemek için tasarlanan Flow blok zinciri, NFT’lerin başarısı nedeniyle katlanarak büyümesi gereken bir kitleye hitap etmeye hazırlanıyor. Flow, yeni etkileşimli üçüncü taraf projelerini cezbetmek üzere konumlandığından geliştiriciler için idealdir ve özgün tasarımı ve çok düğümlü mimarisi, parçalama ve yan zincirlere ölçeklendirme alternatifi sağlar. Ultimate Fighting Championship (UFC), CNN, Samsung, oyun yayıncısı Ubisoft ve Warner Music Group gibi ağır sıkletlerle olan ortaklıkları başarısının bir kanıtıdır.

NFT oyun pazarı sıçramalar ve sınırlarla büyüyor ve Flow, benzersiz mimarisi ve geliştirici dostu özellikleriyle bu pazardan en çok yararlanan kişi olabilir. Flow’un NFT’ler için daha iyi kullanım senaryoları oluşturması gerekir, böylece kullanıcılar aktif kalmak için teşviklere ve fırsatlara sahip olur ve likidite zincirde kalır.

sosyal iletişim

Alt yığın, Döngü, Torum, Odysee, Twitter, Youtube, Publish0x, Ön Arama, Orta

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile GLOBALCOINRESEARCH’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap