1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Flickto — medya projeleri için fon toplamak için benzersiz bir Başlatma Paneli

Flickto — medya projeleri için fon toplamak için benzersiz bir Başlatma Paneli

Parmak şıklatmak

Flickto, yeni başlatılan Cardano odaklı topluluk medyası Launchpad’dir. Film yapımcıları, TV ve akışlı içerik yaratıcıları için finansman sağlar.

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca sanatçı, bir sonraki akış hissi, gişe kazası veya Emmy ödüllü TV şovunu yaratmaya can atıyor. İçerik oluşturmak hiçbir zaman kolay bir iş olmadı, çünkü finansman her zaman bir engeldir. Flickto bunu değiştirmek için çok çalışıyor.

Flickto, Flickto topluluğu tarafından seçilen ve oylanan projeleri finanse ederek uluslararası sanatçıları destekleyecektir. Medya tarihinde ilk kez sıradan insanlar, hangi medya projelerinin fon alacağını belirleyebiliyor ve ödülleri toplayıp dağıtarak başarılarından kar elde edebiliyor. Bir projeye yardım eden tüketiciler, medya devlerinin kendilerini geliştirmesine izin vermek yerine doğrudan ödüllendirilecek.

Flickto’nun yerel simgesi FLICK’tir. Başarılı projelerin dağıtım telif ücretlerinin bir kısmı, FLICK’e medya projelerine oy verme sözü veren kullanıcılara ödenecektir. Başlangıçta, ADA sahipleri Flickto projesinin madencilik havuzlarından birini stake ederek FLICK kazanabilirler.

FLICK jetonları, kapsamlı jeton dağıtımı ve kullanıcı katılımı sağlamak için CEX/DEX’te de işlem görecektir. Topluluk ayrıca ek harcamalar için FLICK jetonlarını taahhüt edebilir.

Flickto ayrıca içerik üreticilerinin projelerini, platform kullanıcıları arasında eşit olarak dağıtılan sınırlı sayıda NFT’ler ve fragmanlar aracılığıyla tanıtmalarına izin verecek.

Flickto, Cardano dağıtılmış defterinin yetki yönetimini sağlamak için güvenilir bir medya öğesi içerik dağıtıcısı olarak da çalışabilir. Flickto’nun büyük hedefleri var, ancak net bir vizyonu var. Flickto, içerik oluşturucular için projelere sponsor olmayı amaçlamaktadır.

Geçmişte ISPO, Cardano projesi için fon toplamak için başarıyla kullanıldı. Flickto’da, önerilen proje için fon toplamak için ISPO modelini kullanacak ve Flickto topluluğunun Launchpad tarafından finanse edilen medya projelerini kullanmayı seçmesine sponsor olacak. Ayrıca ISPO modeli, blockchain projeleri için kanıtlanmış ve sürdürülebilir bir finansman yöntemidir.

Flickto ISPO madencilik havuzlarından birine katılmak, Flickto’nun işbirliği yaptığı ilk medya projesi için yatırımcıları FLICK jetonları ve NFT airdrop’ları ile ödüllendirecek. Flickto’nun ISPO’sunda 600.000’den fazla ADA taahhüt edildi ve topluluk, lansmanından sonraki bir hafta içinde önemli ölçüde büyüdü.

Flickto, projeleri finanse etmek ve Flickto topluluğu tarafından oylanan medya projelerine sponsor olmak için mekanizmalar sağlamak için Cardano başlangıç ​​sermaye havuzunu kullanacak. Kullanıcılar, Flickto Cardano Stake Havuzlarından birinde Cardano ADA’yı stake edebilir ve FLICK jetonlarını geniş çapta dağıtmak için ADA harcaması yerine FLICK jetonlarını alabilir.

Favori medya projelerine oy veren kullanıcılar, medya projesi tarafından oluşturulan NFT airdrop’unu proje hatıraları koleksiyonu olarak almaya hak kazanacak ve pasif gelir için ikincil NFT pazarında satılabilecek. Kullanıcılar ayrıca milyarlarca dolarlık bir endüstrinin parçası olmak için eşsiz bir fırsata sahiptir. İçerik oluşturucular ayrıca proje teklifleri hakkında topluluk görüşleri alabilir.

Yol haritasına göre, ilk stratejik ittifak önümüzdeki Aralık ayında açıklanacak. Flickto, Ben Morris ve Geraint Harvard Jones gibi vizyoner isimlerle işbirliklerini duyurmuş olsa da, hepsi medya endüstrisinde çalışmış ve yönetmen ve yapımcı rollerinde bulunmuşlardır. Onlarca yıllık deneyime sahiptir.

Bu yenilikçi ve benzersiz platformun hedefleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Aşağıda şirketin yol haritasını bulun:

Kaynak: Flickto teknik incelemesi

Flickto, Cardano ekosistemindeki benzersiz bir konsepte dayanmaktadır ve nispeten yenidir, bu nedenle önümüzdeki yıl için çok iddialı ve aktif planları vardır.Proje, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılardan ve kullanıcılardan büyük ilgi görmüş görünüyor çünkü bugün Cardano ekosisteminin tamamında bu konsepte benzer bir şey yok.

Bilgi kaynağı: 0x News tarafından TECHBULLION’dan derlenmiştir, telif hakkı yazar Angela Scott-Briggs’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap