İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma sorunu birçok kişiyi etkiliyor. Tüm bankacılık işlemlerini etkileyen bu durum için kapsamlı bir rehber hazırladık.

Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Gelişen dünyada neredeyse birçok banka müşterisi internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarını kullanmaktadır. Bu uygulamaları kullanırken kuşkusuz en çok karşılaştığımızdan sorunlardan biri de sim kartımızın bloke olması durumudur. Cep telefonu operatör şirketlerinin sunmakta olduğu farklı avantajlı tarifeler sebebiyle operatör değişikliği işlemi günümüzde artık birçok vatandaş tarafından yapılmaktadır. Bankada hesap açarken vermek zorunda olduğumuz cep telefonu numarası ile operatör değişikliği yapmış olabilirsiniz. Ya da operatör değişikliği yapmaksızın mevcut operatör şirketimizden daha iyi ve daha hızlı hizmet alabilmek için sim kartınızı yenilemiş olabilirsiniz. Her iki durumda da sim kart değişikliği yapıldığı için her banka hesabınızın güvenliği için yeni almış olduğunuz cep telefonlarına sim kartı bloke eder. Ayrıca hattınızı kaybettikten sonra yeni sim kart verilmesi veya başka sebeplerle sim kart değişikliği yapılması durumunda bankanız aynısını yapar. Bankanızın sim kart bloke işlemleri sonrasında internet bankacılığı şubesi hesabınıza veya mobil bankacılık uygulamasına erişiminiz mutlak suretle kısıtlanacaktır. Her bankanın olduğu gibi QNB Finansbank’ın da buradaki amacı müşterilerinin güvenliğini ve gizli bilgilerini korumak amacıyla sim karta bloke koyar. Peki Finansbank sim kart blokesi nasıl kaldırılır?

Cep telefonu numaranızın kayıtlı olduğu hesap sim karta bloke konulması ile karşı karşıya kaldıysa burada ilk yapmanız gereken işlem sim kart bloke kaldırma işlemlerini yapmaktır. Maalesef müşteriler QNB Finansbank şubelerine talepleri için gittiklerinde sonu gelmek bilmeyen sıralar bekleyebilmektedir. Bir de içinde bulunduğumuz pandemi koşullarını düşünürsek bu işlem neredeyse bir eziyete dönüşmektedir. İşte şube ile vakit kaybetmeden çağrı merkezi yoluyla hızlı ve kolay bir şekilde sim kartı bloke kaldırma nasıl yapılır sorusunun cevabını sizler için derledik.

Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma
Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

ATM’den Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Dilediğiniz herhangi bir ATM den sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. ATM aracılığıyla hesabınıza giriş yaparak sim kart bloke kaldırma butonu ile sim kart blokenizi kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Böylece dijital akıllı şifreniz telefon numaranıza hızlı bir şekilde gönderilebilir, ardından internet bankacılığı yöntemi ya da mobil bankacılığı kullanarak bütün bankacılık işlemlerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Herhangi bir Finansbank ATM’sini kullanarak sim kartınızın blokesini kaldırmak için kartınızı takıp şifresini girdikten sonra sağ en altta “Ayarlar” sekmesine tıklamalısınız. Çıkan ekranda sol tarafta yer alan Cep Telefonu İşlemleri” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bir sonraki ekranda ise yine sol bölmedeki “SIM Kart Bloke İşlemleri” sekmesine tıklamalısınız. Kısa bir zaman bekledikten sonra ekranda çıkan “Bloke Kaldırma İşleminiz Başarılı” ibaresini gördüğünüzde sim kart blokesi kaldırılmış demektir.

Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma
Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Müşteri Hizmetlerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

QNB Finansbank sim kart bloke açma işlemi müşteri hizmetleri üzerinden de yapılmaktadır. Çağrı merkezi aracılığıyla müşteri bilgilerini, kredi kartı ya da banka kartı bilgilerini girerek ve diğer güvenlik adımlarını tamamladıktan sonra sim kartı bloke durumundan kolayca kaldırabilirsiniz. QNB Finansbank telefon bankacılığı için 0850 222 0900 numaralı telefonu tuşlamanız yeterlidir.(1)

Bu işlem bazı durumlarda İnternet Bankacılığı kullanmanızı engellediği için Finansbank ATM’leri ve Finansbank şubeleri işlemler için en kolay çözüm olarak görülmektedir. Bu iki yöntemi kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde sim kartınızın blokesini açabilir ve işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Sim kart bloke kardırma işleminin çözümü yapılmadan herhangi bir bilgi, doğrulama kodu ya da akıllı şifre alamazsınız.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap