1. Ana Sayfa
 2. Kredi Kartları
 3. FastPay Nedir? Nasıl Çalışır? Fastpay İle Hangi İşlemler Yapılır? Güvenilir mi?

FastPay Nedir? Nasıl Çalışır? Fastpay İle Hangi İşlemler Yapılır? Güvenilir mi?

FastPay Nedir - Fastpay Nasıl Çalışır

FastPay Nedir? Nasıl Çalışır? Güvenilir mi? Hangi marketlerde geçer? Para gönderme yapılır mı? Limitleri ne kadar? Fastpay ile ilgili merak ettiğiniz her şey burada.

 

FastPay Nedir?

FastPay, DenizBank tarafından sunulmuş olan cepten cebe para gönderilmesine olanak sağlayan internet bankacılığı uygulamasıdır. Hem Play Store hem de Appstore mağazalarından yüklenilebilen bu uygulama, işlemlerinizin daha hızlı hale gelmesini ve günün 24 saati boyunca hizmet verebilmeyi hedeflemektedir.

 

FastPay Nedir - Fastpay Nasıl Çalışır
FastPay Nedir – Fastpay Nasıl Çalışır

 

FastPay Güvenilir Mi?

FastPay, Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan DenizBank tarafından vatandaşların kullanımına 2012 yılında sunulmuştur. Bu tarihten itibaren sürekli hizmet vermeye devam etmiştir. Yani fastPay’in sizi dolandırmak gibi bir amacı olmadığını söyleyebiliriz. Fakat, her kredi kartı gibi fastPay’de de işlemlerinizi yaparken komisyon oranları ve işletim ücretleri gibi detayları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

 

FastPay Nasıl Çalışır?

Fastpay, cep telefon numaranız ile harcamalarınızı yapabilmenizi sağlıyor. Dolayısıyla, akıllı telefonunuza indirdiğiniz fastPay uygulaması ile bankacılık işlemleriniz cebinize gelmiş oluyor. Bu uygulamayı kullanmak için genelde bir rehbere ihtiyacınız olmasa da kafanızın karıştığı durumlarda uygulama içi yardımlar alabiliyorsunuz. Ek olarak sorularınıza cevap bulamadığınız durumlarda ise 0850 222 0 800 çağrı numaralı müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz.

 

FastPay Anlaşmalı Kurumlar Nelerdir?

DenizBank müşterisi olup olmamanız farketmeksizin bütün bankalardaki kredi kartlarınızı fastPay uygulamanıza ekleyerek işlemlerinizi cep telefonunuza taşıyabiliyorsunuz. Yani, fastPay üyesi olmak için DenizBank’a başvurmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken akıllı telefonunuza uygulamayı indirmek ve sahip olduğunuz banka kartınızı eklemek.

 

FastPay Nedir - Fastpay Nasıl Çalışır
FastPay Nedir – Fastpay Nasıl Çalışır

 

FastPay Geçen Marketler Var Mı?

Bir marketten fastPay uygulamanız ile alışveriş yapmak istiyorsanız, alışveriş yapacağınız marketin pos makinesi fastPay hizmetini destekliyor olması gerekmektedir. Yani, market eğer DenizBank’tan fastPay kullanabilmek için pos makinesi almışsa o markette cep telefonunuzdan harcama yapabilirsiniz. A101 ve Migros gibi büyük marketlerde fastPay geçtiğinin bilgisini de vermiş olalım.

Yakınlarınızdaki fastPay destekleyen market veya alışveriş yerlerini görüntülemek için yine uygulamadan yardım alabilirsiniz.

 

FastPay Nasıl Para Yüklenir?

FastPay hesabınıza para yüklemenin birçok yolu vardır. Örneğin, bir başka arkadaşınız size para atabilir. Fakat siz bizzat kendiniz para yüklemek istiyorsanız, desteklenen ATM’leri kullanarak kartsız bir şekilde fastPay hesabınıza para yükleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, Türkiye’de bulunan tüm bankalardan fastPay hesabınıza EFT yaptırabilirsiniz.

 

FastPay Nedir - Fastpay Nasıl Çalışır
FastPay Nedir – Fastpay Nasıl Çalışır

 

FastPay İle Para Gönderme Yapılır mı?

FastPay uygulamasından para göndermek istediğiniz kişinin IBAN numarasını yazarak istediğiniz kişiye para gönderebilirsiniz. Ayrıca isterseniz cep telefon numarası yardımıyla da para gönderimi yapılabilmektedir. Para gönderdiğinizde sizden hiçbir ek ücret kesilmediğinin altını çizmemizde fayda var.

 

FastPay İle Hangi İşlemler Yapılır?

FastPay’in tüm avantajlarını ve neler yapabildiğini aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz.

 • Ulaşım kartlarınıza (İstanbul Kart gibi) fastPay’den sıra beklemeden anında bakiye yükleyebilirsiniz.
 • Uygulamanın içinden dijital kod satın alarak oynadığınız oyunlara veya oyun platformlarına bakiye yükleyebilirsiniz.
 • Cep telefonunuza TL veya paket yükleyebilirsiniz.
 • Uygulama içinden harcama yapacağınız iş yerini seçtikten sonra alışverişinizin sonunda telefonunuzdaki kare kodu okutarak hızlıca ödeme yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirsiniz.
 • Site adı, blok ve daire numarası ile site aidatlarınızı ödeyebilirsiniz.
 • Rehberinizdeki kayıtlı bir kullanıcıya veya bir cep telefon numarasına para gönderebilirsiniz.
 • Cep telefon numarası yerine, IBAN numarası ile alıcının banka hesabına para gönderebilirsiniz.
 • Uygulama içinden size en yakın fastNokta’yı bularak hızla ve güvenle para gönderebilirsiniz.
 • Arkadaşlarınızdan size göndermeleri için para talep edebilirsiniz. Tabii para, arkadaşlarınız kabul edip göndermek istediği zaman hesabınıza geçer.
 • Size en yakın fastNokta’ya gittikten sonra cep telefonunuzdan para çekme şifresi oluşturarak çekmek istediğiniz miktarı yazdıktan sonra şifrenizi fastNokta’ya yazarak kartsız şekilde paranızı çekebilirsiniz. Şifre oluşturmadan önce işlem yapacağınız fastNokta’ya yakın olmanız gerektiğini belirtelim.

Daha birçok özellikle beraber sürekli yenilenen ve güncel tutulan kampanyalara da uygulama içinden veya web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

FastPay Nedir - Fastpay Nasıl Çalışır
FastPay Nedir – Fastpay Nasıl Çalışır

 

FastPay Limitleri Ne Kadar Oluyor?

FastPay’in belirlediği limitler birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Uygulama DenizBank tarafından yapıldığı için haliyle DenizBank müşterileri bu tür durumlarda daha avantajlı oluyor. Fakat fastPay kullanan tüm müşteriler düşünülerek limitler esnek tutulmaya çalışılıyor. Yani, DenizBank müşterisi olmamanız, sizin için çok büyük bir eksi değil.

Denizbank müşterileri için Fastpay işlem limiti, her işlem başına 2 bin TL’dir.
Denizbank müşterisi olmayanlar için Fastpay işlem limiti, işlem başına 1500 TL’dir.

Bütün fastPay limitlerini öğrenmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap