1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ethereum’un fiyatı %11 daha da düşerek 3.528 $’a düşebilir-şimdi ETH satıyor mu?

Ethereum’un fiyatı %11 daha da düşerek 3.528 $’a düşebilir-şimdi ETH satıyor mu?

guncel coin haberleri

  • Ethereum Cumartesi günü yükselişe geçti ve boğalar 4.000 dolarlık kilit seviyeyi yeniden kazanmaya kararlı.
  • 4.000 doların üzerine çıkması, ETH’nin düşen paralel kanalın 4.042 dolar olan üst sınırının üzerine çıkmasına neden olabilir ve bu da bir yükseliş atılımını doğrular.
  • 100 günlük SMA desteğini 3,926 dolardan savunmak, yükseliş kırılması için çok önemli.
  • IntoTheBlock’un IOMAP modeli, Ethereum fiyatının büyük bir yukarı dirençle karşı karşıya olduğunu gösteriyor ve bu da kısa vadede 3.528 dolara düzeltilmeye devam edebileceğini gösteriyor.

Ethereum (ETH), 17 Aralık’ta yaklaşık 3.920 ABD Doları ile 100 Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) altına düşerek olası düşüş tahminini yükseltti. Ethereum fiyatı o zamandan beri 100 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmasına rağmen, aşağı yönlü paralel kanal grafiği, Ethereum’un %11 düşebileceğini gösteriyor. Karamsar görünümü geçersiz kılmak için ETH’nin 100 günlük SMA desteğini savunması gerekiyor.

Ethereum Cumartesi günü yükselişe geçti

Bu hafta Perşembe ve Cuma günleri arasında, ETH fiyatı art arda iki düşüş eğiliminde işlem gördü. Bu düşüş dönemleri, 1 Aralık’ta başlayan fiyat düzeltmesini sürdürdü. Bu fiyat hareketi, günlük grafikte aşağı yönlü paralel bir kanal oluşturarak Ethereum fiyatının daha da düşebileceğini gösteriyor.

Bununla birlikte, Ethereum şu anda 3.969 ABD dolarından işlem görüyor ve bu da 4.000 ABD dolarının psikolojik fiyatıyla mücadele ediyor gibi görünüyor. Bu seviyenin üzerinde bir kapanış fiyatı, Ethereum boğalarının fiyatı düşüş trendi kanalının üst sınırında yer alan 4.042 $ direnç seviyesinin üzerine itmesini destekleyebilir.

Ethereum fiyatı yukarıdaki seviyenin üzerinde kapanırsa, belirleyici bir yükseliş kırılması gerçekleşecek ve ardından kanalın üst ucunu 4.768 $ olarak işaretlemek mümkün olacak.

RSI ve MACD’nin yukarı doğru hareket etmeye başladığını ve bu yükseliş görünümünün güvenilirliğini artırdığını unutmayın.

ETH/günlük grafik

Ethereum fiyatı yukarı yönlü dirençle karşı karşıya

Ethereum için yukarıda bahsedilen karamsar görünüm ortaya çıksa bile, ETH fiyatının 4,768 dolara ulaşması için bu engelleri aşması gerekebilir.

Örneğin, Ethereum boğalarının önce 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) sağladığı direnci 4.328 dolardan aşması gerekiyor. Bir sonraki büyük engel 4.400 USD, 4.500 USD ve 4.600 USD psikolojik seviyelerinin yakınında bulunacaktır.

Buna ek olarak, IntoTheBlock’un In/Out of the Money Around Price (IOMAP) modelindeki zincir üstü göstergeler, Ethereum’un hala yukarı yönlü dirençle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Örneğin, aşağıdaki Ethereum IOMAP grafiği, 4.083 USD ve 4.202 USD fiyat aralığında yaklaşık 4.000 USD’lik doğrudan bir direnç bulunduğunu ve bunun yaklaşık 9.8 milyon ETH’sinin daha önce yaklaşık 1.95 milyon adres tarafından satın alındığını gösteriyor.

Bu yatırımcılar, Ethereum fiyatını bu seviyenin üzerine çıkarmaya yönelik herhangi bir girişimi azaltmak için bile kırmak isteyebilirler.

Ethereum IOMAP grafiği

Ethereum IOMAP grafiği

IntoTheBlock’un Ethereum IOMAP tablosu

Aksine, 3.887 USD yakınındaki doğrudan destek 3.844 USD ile 3.959 USD arasındadır ve bunun yaklaşık 3.86 milyonu daha önce 1.41 USD adresinden satın alınmıştır. Bu destek, ETH’yi daha yüksek bir fiyattan alan yatırımcıların getirebileceği herhangi bir satış baskısını absorbe etmek için yeterli değil.

Bu nedenle, IOMAP K-çizgisi grafiğine göre, en az direnç gösteren yol aşağı yönlüdür ve bu da fiyatın yakın gelecekte daha derin bir düzeltme göreceğini gösterir.

3.528 USD yaklaşırken, Ethereum fiyat düzeltmesi devam edebilir

ETH fiyatı, 100 günlük hareketli ortalamada yer alan 3.926 dolarlık destek seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyor. Bu desteği savunamazsa, Ethereum düşebilir ve düşüş trendi kanalının orta sınırında 3.785 dolardan destek bulabilir.

Yukarıdaki seviyenin altındaki bir kırılma, bir satış emrini tetikleyebilir ve bu, Ethereum’un azalan paralel kanalın alt sınırında yer alan ana akım grafik modelinin hedefine 3.528 $’da ulaşması için daha fazla düşmesine neden olabilir. Bu olursa, ETH fiyatı mevcut değerinin yaklaşık %11’ini kaybedecek.

Aşağı eğimli hareketli ortalama ve göreceli güç endeksi (RSI) göstergesinin 44.11’deki konumu, Ethereum’un sıkıca ayıların elinde olduğunu ve bu düşüş görünümünü daha da kötüleştirdiğini gösteriyor.

Ek olarak, Movign Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesinin negatif bölgedeki sıfır çizgisinin altındaki konumu, Ethereum fiyat piyasası duyarlılığının şu anda düşüşte olduğunu gösteriyor.

ETH’nizi şimdi satmak istiyor musunuz?

Yukarıda bahsedilen düşüş eğilimi göz önüne alındığında, ETH satmak istiyorsanız, bunu önde gelen kripto para birimi ticaret platformlarından bazılarında (eToro gibi) yapabilirsiniz. eToro, kopya ticareti gibi benzersiz özellikleri destekler ve yeni tüccarların uzman tüccarlar tarafından kullanılan ticaret stratejilerini kopyalamasına olanak tanır. Ayrıca düşük işlem ücretleri ve komisyonlar talep eder.

Şimdi Ethereum (ETH) satın almak veya takas etmek ister misiniz? eToro’ya yatırım yapın

daha fazla oku:

  • Ethereum kripto para birimi nasıl satın alınır
  • Bitcoin nasıl satın alınır
  • Ethereum’u (ETH) nereden satın alabilirim

Bilgi kaynağı: INSITEBITCOINS’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazar Nancy Lubale’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap