İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ethereum Odasını Solana’ya Kaybetti – JPMorgan Chase

Ethereum Odasını Solana’ya Kaybetti – JPMorgan Chase

guncel coin haberleri

NFT Pazarı: JPMorgan’ın yeni bir raporuna göre, Ethereum (ETH) ağının, takas edilemez token (NFT) pazarındaki hakimiyeti Solana’nın (SOL) tehdidi altında.

Geleneksel yatırım bankasındaki analistler, Solana’nın NFT pazarındaki artan payına dikkat çekti.

Her gün, daha fazla kullanıcı ve geliştirici, ağlarını yeni değiştirilemeyen belirteçleri (NFT’ler) basmak için kullanıyor.

İçindekiler

Ethereum yer kaybediyor

Bir rapora göre, 2021’in başlarında, Ethereum, NFT’leri içeren oluşturma ve işlem hacminin yaklaşık %95’inden sorumludur. Şu anda ağ, segmentin %80’ini oluşturuyor.

Öte yandan, Solana katılımda çok fazla büyüme gördü. Bu genişleme, büyük ölçüde, işlemlerini doğrulamak için tek bir yöntem kullanarak ağının daha sürdürülebilir olmasından kaynaklanmaktadır.

Özellikle, yeni jetonların basılmasının çevresel etkisi, hayranlar ve topluluk tarafından NFT’nin benimsenmesine yönelik ana eleştirilerden biri olmuştur. Bu sayede Solana, bu alanda alternatifler keşfetmek isteyen büyük isimler için daha çekici olmayı başardı.

Ek olarak, blok zinciri, kullanıcılara daha ucuz ücretler sunar. Ethereum, ağ trafiği yüksek olduğunda işlem başına 50 dolardan fazla ücret alır.

JPMorgan için, Ethereum’un NFT pazarındaki yer kaybı, sektör kripto para birimi alanında en hızlı büyüyen sektör olduğu için hem web meraklılarının hem de yatırımcıların dikkatini çekti.

Banka ayrıca, ağın başka bir niş, merkezi olmayan finanstaki (DeFi) rolünü de kaybettiğini vurguladı. Bunun nedeni, özellikle Ethereum’un ağ ölçeklenebilirliği açısından diğer rakipleri geride kalmasıdır.

NFT pazarı: SOL, 2021’de ETH’yi geride bıraktı

2021’in sonunda yaklaşık %400’lük bir değer kazanmasına rağmen, Ethereum bu konuda Solana’nın yerel tokeninin gerisinde kalıyor.

SOL, bu yıl kripto para piyasasındaki en büyük hitlerden biri ve %20.000’in üzerine çıktı. Bununla birlikte, kripto para tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %50 düşerken, ETH tüm zamanların en yüksek seviyesinin %35 altında.

Ek olarak, CoinGecko’ya göre Solana’nın piyasa değerinde Ethereum’u aşmak için uzun bir yolu var.

Ethereum, 376 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en değerli ikinci kripto para projesidir. 7 numaradaki Solana’nın piyasa değeri 43 milyar doların biraz üzerinde.

NFT piyasalarını veya kripto para dünyasındaki herhangi bir şeyi tartışmak ister misiniz? O zaman telegram grubumuza katılın.

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Sitemizdeki bilgilerle ilgili olarak okuyucular tarafından yapılacak herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan 0x bilgi ile derlenmiştir, telif hakkı yazara aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap