1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ethereum fiyatı bu ay 3.000 dolara düşebilir, tüccarlar bu seviyelere dikkat ediyor

Ethereum fiyatı bu ay 3.000 dolara düşebilir, tüccarlar bu seviyelere dikkat ediyor

guncel coin haberleri

Bitcoin ve Ethereum gibi geleneksel kripto para birimleri sessiz bir trend oluşturmuş gibi görünüyor, bu nedenle hedef yükselmek yerine daha düşük seviyeler. Bitcoin’in fiyatı da uzun bir sakinlik döneminden sonra yaklaşık 46.000 ABD Doları civarında bir eğilim gösterdi ve yakın gelecekte bir atılım belirtisi yok.

BTC’ye çok benzeyen Ethereum’un fiyatı, Noel çöküşünden bu yana çok dar bir aralıkta geziniyor ve 4.000 dolardan fazla seviyeye geri dönemedi.

ETH fiyatlarındaki dar eğilim, esas olarak varlıkların konsolidasyondan çıkmasına izin vermeyen kısa pozisyonlardan kaynaklanıyor gibi görünüyor. ETH fiyat grafiği, yukarıdaki argümanı açıkça destekleyen belirli bir modele tanık oluyor.

Bu nedenle, alıcılar veya boğalar hemen harekete geçmezse, varlık kısa sürede kolayca 3.000$’a geri dönebilir.

  • Grafik, şortların tamamen kontrol altında olduğunu ve alıcıların fiyatı konsolidasyonun üzerine yükseltmesine izin verilmediğini açıkça gösteriyor.
  • 4 saatlik grafikte bir varlık üç önemli yeşil mum yükseldiğinde, kısa pozisyonlar hızla kar elde etmek için devreye girecek ve bir süre daha toparlanmasına izin verecektir.Burada fiyat tekrar başlangıç ​​seviyesine düştü.
  • Arka arkaya üç satın alma dönemi ve ardından önemli satışlardan oluşan aynı model, sağlıklı bir toparlanma için elverişli değil
  • Öte yandan fiyat, fiyatla yakından ilişkili bir çift EMA’dan başka bir şey olmayan 200 günlük DEMA’nın önemli bir direnç seviyesinden az önce reddedildi.
  • İlginç bir şekilde, MACD 31 Aralık’tan bu yana sinyal çizgisinin üzerinde yükseliş işaretleri gösteriyor, ancak endişe verici olan fiyatı etkilemedi.
  • Son olarak, platformdaki satın alma hacmi satış hacminden daha azdır, bu nedenle fiyat daha da konsolide olabilir.

Bilgi kaynağı: COINPEDIA’dan 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Kadir AK’ye aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap