1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. ETH/USD, Ethereum Arrow Glacier yükseltmesi sırasında 4000 USD aralığında kaldı

ETH/USD, Ethereum Arrow Glacier yükseltmesi sırasında 4000 USD aralığında kaldı

ETH/USD, Ethereum Arrow Glacier yükseltmesi sırasında 4000 USD aralığında kaldı

  • ETH holdingleri biraz değişti
  • ETH/USD çifti yaklaşık 4.000 USD’de kalıyor
  • Ethereum ağı, Arrow Glacier yükseltmesini etkinleştirir

Ethereum’un fiyatı 10 Kasım’da 4.867 ABD doları ile yeni bir zirveye ulaştıktan sonra, insanların Ethereum ekosistemine olan ilgisi arttı, ancak piyasayı bozan küresel viral ticaret hacminin geri dönüşü nedeniyle artış kısa sürdü. Piyasa bu hafta şoktan toparlanma belirtileri gösterdiğinden, genel kripto para piyasası riskten kaçınma direnciyle karşı karşıya görünüyor. Ancak ETH’nin konumu biraz değişti ve bu hafta istikrarlı bir genel yükselişle sona erebilir. ETH/USD döviz çifti, destek tabanı aracılığıyla yükseliş eğiliminin çoğunu koruyarak 4.000 USD yakınında kaldı. Bu analiz sırasında, Ether fiyatı Cuma gününün gün içi en yüksek seviyesi olan 4.232 ABD Doları’nda reddedildi ve mevcut işlem fiyatı yaklaşık 4.015 ABD Doları. 9 Aralık’ta Ethereum ağı Arrow Glacier yükseltmesini başlattı. Ethereum protokolü geliştiricilerinin koordinatörü Tim Beiko’ya göre, yükseltme, sözde “zorluk bombası” nı Haziran 2022’ye erteliyor ve bu da Ethereum madenciliğini yavaşlatabilir veya dondurabilir.

kritik seviye
Direnç seviyeleri: 5.000 USD, 4.800 USD, 4.500 USD
Destek seviyeleri: 4.000 ABD Doları, 3.700 ABD Doları, 3.500 ABD Doları

ETH/USD günlük grafiği: aralık
ETH/USD günlük grafik

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.867$’dan dört hafta düştükten sonra, ETH/USD bir kez daha 4.000$’lık kilit desteği güvence altına aldı. Daha istikrarlı hareketli ortalamalar (50 ve 200 hareketli ortalama), yakın gelecekte daha yatay bir piyasayı destekler. Alıcı 4.000 $ aralığında bir çekiş yaratırsa, yukarı yönlü sürtünme 4.250 $ ‘lık üst seviye engelden başlayabilir.

Başka bir deyişle, düşen bağıl güç endeksi (RSI), negatif kuvvetin zayıflamadığını ve osilatörün yönlü momentumlu karışık sinyaller gönderdiğini gösterir. Bu güvenilir negatif sipariş çifti henüz onaylanmadı. Mevcut gidişat devam ederse, aşağı yönlü sınır, 18 Kasım’dan bu yana satıcıları zor durumda bırakan 4.000 dolardan gelebilir.

ETH/USD 4 Saatlik Grafik: Aralık
ETH/USD 4 saatlik grafik

Alt zaman diliminde, ETH/USD trendinin konumu biraz değişiyor. Döviz çifti esas olarak 4.500 USD direnç seviyesi ile 4.000 USD destek seviyesi arasında kalıyor. 4.000 doların altına düşerse, döviz çiftinin düşmesi muhtemeldir. Bu noktanın altındaki bir kırılma, 3.500 USD işaretine ve sonraki 3.200 USD işaretine kadar destek sağlamayacaktır.

İki 4 saatlik hareketli ortalamanın (50 ve 200) üzerinde, bir sonraki yakın direnç 4.500$’lık yatay seviye ve 1 Aralık’ın yükseği 4.800$’a yakın. Genel olarak, fiyat 3.900 dolar ve 4.000 dolar arasındaki orta vadeli konsolidasyon aralığının üzerinde kalırsa, ETH/USD hala yukarı yönlü eğilim gösteriyor. 4.000 doların altına düşüş, döviz çifti için aşağı yönlü endişeleri tetikleyebilir.

Not: Kryptomoney.com bir finansal danışman değildir. Lütfen fonlarınızı herhangi bir finansal varlığa veya sergilenen ürünlere veya faaliyetlere yatırmadan önce araştırma yapın.Yatırım sonuçlarınızdan sorumlu değiliz

Görsel kaynağı: Shutterstock

Bilgi kaynağı: KRYPTOMONEY’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap