1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. ETH Fiyat Analizi: ETH/USD kilit seviyelere düştükçe Ethereum satışları yoğunlaşıyor

ETH Fiyat Analizi: ETH/USD kilit seviyelere düştükçe Ethereum satışları yoğunlaşıyor

guncel coin haberleri

  • Ethereum 4.000 $ Fiyat Eşiğini Kıramadı ve Üzerinde Tutamadı
  • Eter fiyatı bugün erken saatlerde 3.065$’a düştü.
  • Ethereum vadeli işlemleri son 24 saat içinde 170 milyon dolarlık uzun tasfiyelerle işlem gördü

Ethereum ve çoğu kripto para birimi, büyük yatırımcıların emtialardaki ve gelişen piyasa hisselerindeki yüksek fiyatlara yanıt olarak pozisyonlarını ayarlamaya devam etmesiyle Cuma günü daha da düştü, bu hala risk duyarlılığını artırmanın açık bir işareti. Aralık 2021’de Ethereum, pazarın düştüğünü gösteren 4.000 dolarlık fiyat eşiğini kıramadı ve üzerinde tutamadı. Ethereum’un merkezi olmayan finans pazarındaki payı, Terra, Binance Smart Chain, Avalanche ve Solana gibi rakiplerin hızlı büyümesi nedeniyle geçtiğimiz yıl istikrarlı bir şekilde küçüldü. Bugün erken saatlerde ether fiyatı, önceki gün MA 200’ün üzerine çıktıktan sonra 3.065$’a düştü. Ether’deki satışların 3.000 dolar ve 2.700 dolarlık kilit destek alanlarına doğru yoğunlaşmaya devam etmesi muhtemel. CoinGlass verilerine göre, son 24 saat içinde Ethereum vadeli işlemlerinde uzun pozisyonlar 170 milyon dolardan işlem gördü. Analiz sırasında ETH/USD döviz kuru 3,201 dolardı.

kritik seviye
Direnç: 4.500 $, 4.000 $, 3.500 $
Destek seviyeleri: 3.000 $, 2.500 $, 2.000 $

ETH/USD Günlük Grafik: Aralık

ETH/USD günlük grafik

ETH/USD’ye gelince, ayılar, Ethereum’un fiyatı 4.000 doların altında kalmaya karar verdiğinden, en az direnç yolunun aşağı yönlü olabileceğinden emin. Fiyat bu seviyenin altında kaldığı sürece, Ethereum fiyatının 3.000 $ seviyesinin altına düşme olasılığı ve fiyatın 2.700 $ seviyesine ulaşma olasılığı yüksek.

Bir önceki seansta aşırı satım bölgesinden kısa bir süreliğine çıktıktan sonra, Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satım bölgesine geri döndü. 3.000 $ ‘lık bir sonraki desteğin şimdilik bir miktar satın alma ilgisini sürdürmesi muhtemel. Tutamazlarsa, tüm dikkatler 2.700-2.500 dolarlık özete çevrilecek ve herhangi bir ihlalin daha keskin düşüşlere yol açması bekleniyor.

ETH/USD 4 saatlik grafik: Ayı
video_image-58.jpeg.webp

ETH/USD 4 saatlik grafik

Alt zaman dilimlerinde, ETH/USD, kilit destek seviyesini 3.200$’da kırdıktan sonra düşüş eğilimini koruduğu için daha düşük işlem görmeye devam ediyor. Şimdiye kadar, beklenen toparlanma, güçlü satış ilgisi nedeniyle azaldı. Şu anda 4 saatlik hareketli ortalamanın (MA 50) altındaki düşüş hareketi başka bir satış aşaması olabilir.

Bu nedenle, ayıların Eylül 2021’in en düşük seviyesi olan 2.650$’a ulaşmadan önceki son ana destek seviyesi olan 3.000$’ın en düşük seviyelerine doğru ilerlemesi muhtemel. Bir yükseliş girişimi olması durumunda, hareketli ortalamanın (MA 50) yakınında 3.650 dolar ana direnç görevi görecek. ETH/USD yukarı yönlü bir düzeltme için hazırlanıyor, ancak yukarı yönlü negatif eğilim toparlanma şansını azalttı.

Not: Kryptomoney.com bir finansal danışman değildir. Lütfen görüntülenen herhangi bir finansal varlığa veya ürüne veya faaliyete para yatırmadan önce araştırmanızı yapın.Yatırım sonuçlarınızdan sorumlu değiliz

Resim Kredisi: Shutterstock

Bilgi kaynağı: KRYPTOMONEY’den 0x bilgisiyle derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap