1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. ETH fiyat analizi: Düşüş eğilimi devam ederken, Ethereum yaklaşık 3.700 USD geri aramasını durdurdu.

ETH fiyat analizi: Düşüş eğilimi devam ederken, Ethereum yaklaşık 3.700 USD geri aramasını durdurdu.

guncel coin haberleri

  • Bugün bir miktar toparlanmaya rağmen, ETH fiyatı düştü ve gün içi en düşük 3.700 dolara ulaştı.
  • ETH/USD bir sonraki kilit destek seviyesine düşüyor ve aynı zamanda Cuma günü düşüyor
  • Ethereum Avantaj Endeksi, Bitcoin’den daha fazla “bölge” kazanarak %21,2’ye yükseldi

Ethereum fiyatı son zamanlarda 4.200 ABD Doları ile 3.700 ABD Doları arasında konsolide edildikten sonra kırılmayı başaramadı. Sonuç olarak, ETH/USD bir sonraki kilit destek seviyesine düşüyor ve aynı zamanda Cuma günü düşüyor. Yeni koronavirüs dalgasının yayılmaları frenlemek için ciddi kısıtlamalara yol açabileceğine dair korkular nedeniyle, ether ve kripto para piyasalarındaki duyarlılık kötüleşti. Enflasyonist söylem nedeniyle piyasa ilk kez yükseldikten sonra, şimdi virüsün yayılmasının tüm kripto para piyasası için ne anlama gelebileceğine dair endişeler görüyoruz. Bugün biraz toparlanmaya rağmen, ETH fiyatı düştü ve gün içi en düşük 3.700 dolara ulaştı. Bu analizi yazarken, ETH/USD 3.900 $’da gezindiğinden, kripto para birimi korku ve açgözlülük endeksi hala 23 puanlık aşırı korku bölgesinde. Ethereum baskınlık endeksi, Bitcoin’den daha fazla “bölge” kazanan %21,2’ye yükseldi ve pazar payı 2021’de %40,6’ya düştü. Yılın başında BTC’nin piyasa değeri %71.86 iken ETH’nin piyasa değeri %10.63 idi.

kritik seviye
Direnç seviyeleri: 4.500 ABD Doları, 4.250 ABD Doları, 4.000 ABD Doları
Destek seviyeleri: 3.700 ABD Doları, 3.500 ABD Doları, 3.270 ABD Doları

ETH/USD günlük grafiği: aralık
ETH/USD günlük grafik

ETH/USD, 1 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.861 ABD Doları’na dönmeye çalıştı, ancak çabaları sonuçsuz kaldı ve fiyat 3.575 ABD Doları yakınına düştü ve toparlandı. Düşüşten bu yana ETH, düşüş baskısını dengelemeye çalışıyor. Düşüş, hareketli ortalamanın (MA 200) üzerinde bitiyor gibi görünse de, döviz çifti, belirlenen aralık içinde yatay olarak işlem görüyor.

Bu ayın başında günlük göreli güç endeksinin (RSI) piyasanın tersi yönünde olduğunu ve daha düşük bir seviye belirlediğini belirtmekte fayda var. Boğaların yakıtının bittiğine dair bir uyarı olan düşüş eğilimini andırıyor. Bununla birlikte, döviz çifti 4.000 dolar civarında bir tutunma noktası elde etmeyi başarırsa, boğalar yükselmeye çalışabilir.

ETH/USD 4 Saatlik Grafik: Aralık
ETH/USD 4 saatlik grafik

ETH/USD için mevcut kısa vadeli görünüm bulutlu görünüyor. Fiyat 4.000 doların ve 4 saatlik hareketli ortalamanın (MA 50) üzerinde düzelmediği sürece, satıcılar üstünlük sağlayabilir. Aynı zamanda döviz çifti, bir sonraki en yakın destek seviyesi olan 3.500 USD’ye dokunmadan 3.700 USD destek seviyesinde tutulabilir.

Satıcılar aşağı itmek için çok çalıştı ve alıcılar 3.700 doları aşmaya çalıştı, bu da hissiyatın iyileşebileceğini gösteriyor. Karışık görünüm nedeniyle, fiyat eğilimi hala 3.575$’ın en düşük seviyesi üzerinde konsolidasyon aralığında ve daha net bir yön sinyali yok. ETH, 14 gün önce yaşanan flaş çöküşte desteklenmiş olsa da, en iyi durumunu tekrar bulmayı umduğu için ETH için kilit bir seviye olabilir.

Not: Kryptomoney.com bir finansal danışman değildir. Lütfen fonlarınızı herhangi bir finansal varlığa veya sergilenen ürünlere veya faaliyetlere yatırmadan önce araştırma yapın.Yatırım sonuçlarınızdan sorumlu değiliz

Görsel kaynağı: Shutterstock

Bilgi kaynağı: KRYPTOMONEY’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap