1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Eski Novi mühendisi, blockchain altyapısını başlatmak için 36 milyon dolar topladı

Eski Novi mühendisi, blockchain altyapısını başlatmak için 36 milyon dolar topladı

Eski Novi mühendisi, blockchain altyapısını başlatmak için 36 milyon dolar topladı

CNBC’ye göre, eski bir Novi mühendisi tarafından geliştirilen bir blok zinciri altyapı sağlayıcısı olan Mysten Labs, Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki A Serisi finansmanda 36 milyon dolar topladı. Redpoint, Lightspeed, Coinbase Ventures ve Electric Capital gibi diğer yatırımcılar da bu finansman turuna katıldı. Şirket, desteklenen blok zinciri ağlarının listesini genişletmek için geliri kullanmayı planlıyor.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Mysten Labs CEO’su Evan Cheng, CNBC’ye şunları söyledi: “Uzun zamandır birlikte bir şeyler yapmayı hayal ediyorduk. Altyapı inşa ediyoruz ve önceki araştırmalarımıza göre bu altyapılar birçok sınırlamanın üstesinden gelecek.”

Novi başkanı David Marcus Meta’dan ayrılacak

Mysten Labs, diğer kripto para projelerinin de takip ettiği bir iş modelini takip ediyor. Özellikle şirket, ürün ve hizmetlerden gelir elde etmek yerine kullandığı blok zinciri ağı için token ayırmak istiyor.

“Biz bir hizmet inşa etmiyoruz ve başkalarını kullanmaları için ücret almıyoruz. Ortaklarımız teknolojiyi kullanmaktan faydalanıyor ve ağlarının ortak sahibi oluyoruz. Karşılığında ağ payının bir kısmını geri alıyoruz. Yani bu karşılıklı yarar sağlayan bir ilişki, “Cheng ekledi.

Andreessen Horowitz dünyanın en büyük kripto para fonunu kurdu

Ekim ayının başlarında, blok zinciri altyapı sağlayıcısı Alchemy, yine a16z tarafından yönetilen bir C Serisi finansmanda 250 milyon ABD doları topladı. Girişim ayrıca Coatue, Addition, DFJ ve Pantera gibi diğer yatırımcılardan da fon topladı. Son finansman turu, şirketin değerlemesini 3,5 milyar ABD dolarına çıkardı.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapındaki 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap