1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Epic Ethereum Short Squeeze, Ralliyi Yeni ATH’ye İtiyor

Epic Ethereum Short Squeeze, Ralliyi Yeni ATH’ye İtiyor

Epic Ethereum Short Squeeze Pushes Rally To New ATH

Son birkaç gündür Ethereum, yatırımcılar için inanılmaz getiri sağlıyor. CoinMarketCap’e göre, Pazartesi günü ETH,% 16’nın üzerinde bir artışla madeni parayı 3.450 doların biraz üzerinde yeni bir rekora itti. Yazı yazılırken, kripto para, son 24 saatte% 9,43 artışla 3,470 $ civarında işlem görüyordu.

Ralliden Ethereum Short Squeeze Sorumlu

Kısa bir sıkışma, vadeli işlemler piyasasındaki kısa satış emirlerinin kısa bir süre içinde tasfiye edilmesi anlamına gelir. Şortlar tasfiye edildiğinde, kısa satıcılar pozisyonlarını geri almak zorunda kalacaklar. Bu, otomatik olarak piyasada alıcı talebinin artmasına neden olur.

Bu nedenle, şort sayısı hızla azalır ve uzun sözleşmeler veya satın alma siparişleri piyasaya hakim olmaya başlar.

Ethereum söz konusu olduğunda, son 24 saat, tüm türev borsalarında tüm zamanların en yüksek kısa likidasyonlarına tanık oldu. Kripto analiz firması CryptoQuant’a göre, kripto para likidasyonları çıkış kaldıraçlı uzun pozisyonlarda yaklaşık 55 milyon dolara ulaştı ve fiyatın yeni bir rekor seviyeye yükselmesine neden oldu.

Kaynak: CryptoQuant

Artan oynaklığın bir sonucu olarak, Ethereum (ETH) piyasa değerinin neredeyse 400 milyar dolara yükseldiğini gördü. CoinGecko tarafından sağlanan ölçümlere göre, günlük ortalama işlem hacmi yaklaşık 72,7 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Grafiğe göre, ayıları uzak tutmak ve boğaların sırasıyla 3.500 $ ve 4.000 $ ‘ın üzerindeki fiyat seviyelerine odaklanmasına izin vermek için daha yüksek destek gerekiyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), Ethereum’un kesin olarak boğaların elinde olduğunu gösteriyor.

ETH / USD son birkaç gündür yükseliyor. Kaynak: Tradingview.com

İlgili makale | 150 Milyon Dolarlık Kısa Sıkıştırmada Bitcoin 53.000 Doların Üzerinde Ölçeklenirken Tasfiye Edildi

Ethereum Kabul Görmeye Devam Ediyor

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci dijital varlık olan Ethereum, devasa DeFi üstünlüğü sayesinde kurumsal yatırımcılardan sıcak bir karşılama aldı. Tesadüfen, Ethereum, Bitcoin’in pazar payını tüketmeye başladı ve ikincisi, ETH için% 16,7’ye karşı yaklaşık yüzde 44,6’ya sahipti. Ortalama ETH gazı miktarı 39 gwei’dir.

İki haftalık bir konsolidasyon döneminden sonra, kripto para birimi boğaları, Ethereum fiyatındaki bir artışla yeniden canlandırıldı. Ancak kripto para piyasası bir süper döngü içinde. Önde gelen bir kripto para birimi analisti olan Dan Held’e göre ve önümüzdeki aylarda yükselmeye devam edecek.

“Para yazıcıları Brrrr’a gidiyor … Bitcoin, kötü merkez bankacılığı politikasına bir panzehir olarak 2008 mali krizi sırasında yerleştirildi, ancak bir makro boğa koşusu sırasında büyüdü (büyük ölçüde 2008-2020 arasında durgunluk veya depresyon yok),” kayıt edilmiş.

Ayrıca şunları ekledi:

“Bitcoin’in mevcut 4 yıllık mikro döngüleri, Bitcoin’i potansiyel bir Süper Döngüye sokan daha uzun makro ~ 10 yıllık döngülerle çakışıyor. Bu, Ray Dalio’nun kısa ve uzun vadeli borç döngüleri gözlemine benzer, ancak hızlandırılmış bir zaman çizelgesiyle. “

Çoğu merkezi olmayan finansal ağ için, Ethereum ekosistemi akıllı sözleşme pazarında bir öncü olarak kabul edilir. Uniswap DEX gibi DeFi ağları, Ethereum ekosistemine dayanır ve günlük kripto para birimi işlemlerinin çoğunu yönetir.

Sergey Nazarov, “Binlerce geliştirici, geleneksel finansal ürünleri Ethereum’un üzerinde merkezi olmayan yollarla yeniden yaratan uygulamalar geliştiriyor ve giderek daha fazla kullanıcı bu uygulamalarla etkileşime girdikçe, herhangi bir işlemi gerçekleştirmek için ETH’ye (eter) ihtiyaç duyuyorlar,” dedi Sergey Nazarov, akıllı sözleşme şirketi Chainlink’in kurucu ortağı.

İkincisi, paydaşlar halka açık ağdan yararlanmanın yollarını araştırdıkça, halka açık Ethereum blok zincirine artan kurumsal ilgi var gibi görünüyor.

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in, onu dünyanın en genç kripto para birimi milyarderlerinin listesi yaptığını belirtmek de ilginç. 27 yaşındaki programcının kripto tutması, Ethereum fiyatı yeni rekor seviyelere çıkarken daha yüksek seviyelere yükseldi.

Halka açık Ether cüzdanında 333.520.81+ bakiyesi olan Buterin, bu kripto para birimi 3.000 dolara ulaştığında milyar doları geçti. Etherscan verilerine göre, 8 Eylül 2015’ten bu yana 0xAb5801a7D398351b8bE11C439e05C5B3259aeC9B adresinde saklayın, Buterin’in ABD doları cinsinden en düşük değeri o yıl 19 Kasım’da 0,12 dolardı ve bugün 1.044.090.315,14 dolar seviyesinde duruyor.

İlgili makale | Ethereum Rallisi 3,400 Doların Üzerinde Uzadı, Neden Düşüşler Çekici Kaldı?

Featured image from Pixabay, Charts from Tradingview.com and CryptoQuant.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap