1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. El Salvador Başkanı, Bitcoin’in 2022 yılına kadar 100.000 dolara ulaşacağına inanıyor

El Salvador Başkanı, Bitcoin’in 2022 yılına kadar 100.000 dolara ulaşacağına inanıyor

guncel coin haberleri

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele (Nayib Bukele), 2022 yılına kadar referans kripto para biriminin fiyatının 100.000 dolara yükseleceğini belirtti.

Buna ek olarak, gelecekte iki ülkenin daha Bitcoin’i yasal ihale olarak tanıyacağını, dijital altının ABD Temsilciler Meclisi seçimlerinde kilit konulardan biri haline geleceğini, Bitcoin şehirlerinin inşasının başlayacağını ve aboneliğin başlayacağını öngördü. kripto para tahvilleri (volkan tahvilleri) piyasa arzını aşacak.

Diğer şeylerin yanı sıra, El Salvador Başkanı, 6-9 Nisan tarihleri ​​arasında Miami’deki 2022 Bitcoin Konferansında “büyük bir sürpriz” getirme sözü verdi.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Eylül ayında Bitcoin’in yasallaştırılmasından sonra, Salvador hükümeti, para birimini elde etmek için kurulan bir fon aracılığıyla 550 BTC’yi satın aldı. Ülke daha sonra 150 BTC daha alırken, para birimi 45.000 USD’ye düştü.

Ekim ayında, ülkenin yetkilileri Bitcoin varlıklarını 420 BTC artırmak için bir kez daha varlık fiyat ayarlamalarını kullandı. Kasım ayında Ulusal Fon 100 BTC aldı. El Salvador hükümeti de yakın zamanda “21. yüzyılın son 21 gününü” kutlamak için 21 BTC satın aldı.

El Salvador ayrıca kripto para madenciliği yapmak için jeotermal volkanik enerji kullanmaya başladı. Ancak bazı uzmanlar volkanik enerji madenciliğinin karlılığını sorguluyor.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap