İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Kredi çekmek isteyen bireyler dikkat! Birçok bankayı araştıran ve kendi ödeme planlarına uygun bir bankadan kredi çekmek isteyen bireylerin, titizlikle incelemesi gereken noktaları sizler için araştırıp en en uygun düşük faizli taşıt kredisi veren bankaları yazımızda detaylı bir şekilde anlattık.

Taşıt Kredisi Çekmeden Bilinmesi Gerekenler!

Öncelikle taşıt kredilerinin 5 yaşa kadar çıktığı, kredi çekeceklerin önceden bilmesi gereken önemli bir konu. Örnek vermek gerekirse 2019 yılında kredi için başvuracaksanız eğer almayı düşündüğünüz aracın 2013 model olması gerekiyor.

Öte yandan bazı bankalar ikinci el taşıt alımında ise yaş aralığını 10’a kadar çekebiliyor. Yani 10 yaşa kadar ikinci el otomobil kredisi veren bankalar da bulunuyor. Süreç ise şöyle işliyor: arabaların var olan kasko değeri, bankalar tarafından incelemeye alınıyor. Bankalar kredileri, arabaların kasko değerlerinin en az % 70’lik kısmına çıkartıyorlar. Fakat tam da bu noktada yeni yapılan bir kanun düzenlemesi devreye giriyor. Bu düzenlemeyle beraber, 50.000 liraya kadar olan kısmına %70, 50 bin TL ve üzerindeki kısmının da %50’si alınarak toplama yapılıyor. Böylece arabaya ne kadar kredi çıkacağının da hesaplaması yapılmış oluyor. Öte yandan taşıt kredileri üst limit olarak 48 aya kadar vadeyle birlikte gelir.

Düşük Faizli Taşıt Kredisi Çekmenin Püf Noktaları!

Araştırma için ‘dikkat’ kilit noktada yer alırken, çekilecek kredi miktarına göre bankanın faiz oranlarının bilinmesi de bir o kadar önem taşıyor. Bireyler çekecekleri kredi oranlarını ancak bundan sonra belirlemektedirler.

Bankalar, özellikle taşıt kredisi sisteminde bir takım kolaylıklar sağlıyor. Bankaların taşıt kredilerinde güttükleri ortak politikalar da yer alıyor. Birçok banka taşıt kredisi sistemini 0 kilometre ve 2. El taşıt kredisi olarak ikiye ayırıyor. 0 kilometre ve 2.el taşıtların kredilendirilmesi ve faiz oranları da farklılık gösteriyor. Buradaki vade oranını da alınacak miktar belirliyor.

Bireylerin en çok tercih ettiği yer düşük faiz taşıt kredisi veren bankalar olurken, faiz oranlarının haftalık ve hatta günlük olarak değişiklik gösterdiği de unutulmamalıdır. Yani kredi çekmek isteyen kişiler, ihtiyaç duyulduğu anda en uygun faiz oranını sağlayan bankayı araştırıp bulmalılar. Kredi alma konusunda önemli görülen diğer konu ise bilinçli kredi kullanımını sağlayabilmek için müşterilerin kendi bütçelerinin farkında olup buna göre bir ödeme planı çıkartmaları. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde bireyler kredilerini rahatla ve güvenle öderken, aldığı taşıtın da keyfini doyasıya süreceklerdir.

Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Taşıt alçak olan vatandaşlarımızın en çok yönelttikleri sorulardan biri olan hangi bankanın taşıt kredi faiz oranları düşüktür?.Bu soru ile karşılaşan bireylerimize bütün bankaların taşıt kredilerini araştırıp sonuca ulaşmalarını sağladık.Sadece sıfır taşıt için kredi vermiyor bankalar.2 el araçlar içinde kredi imkanı sağlamaktadır.Fakat dikkat etmeniz gereken nokta yaşı çok olan araçları seçmemeniz.Çünkü genellikle bankalar 8 yaşın altında olan araçlara kredi vermektedir.Taşıtların kasko değerlerine göre aracın %80’ine kadar kredi çıkmaktadır.100 liranın altında olan araçlara %80, 100 bin liranın üzerinde olan araçlara ise %50 kredi çıkmaktadır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredi Faiz Oranları 2019

Bankalar arasında müşterilerine en uygun taşıt kredisi imkanı Ziraat Bankası vermektedir.Ziraat Bankası 2018 yılında da taşıt kredisi çekecek vatandaşlara kredi imkanı sağlıyor.Ziraat bankası diğer bankalara nazaran %      0,49 ile olarak taşıt kredi faiz oranında kredi vermektedir.Fakat Ziraat bankasında 5 yaş üstü araçlar için kredi çıkmamaktadır.Taşıt günümüz şartlarına 2013 modelden yukarı olması gerekmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap