1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. DOEX, Cardano’daki ilk DEX olacağından, heyecan artıyor

DOEX, Cardano’daki ilk DEX olacağından, heyecan artıyor

DOEX, Cardano'daki ilk DEX olacağından, heyecan artıyor

En iyi performans gösteren blok zinciri ağlarından biri olmasına rağmen, Cardano henüz diğer blok zinciri ağları gibi yerel bir merkezi olmayan borsaya (DEX) sahip değil. Şu anda, Cardano blok zincirine dayalı proje belirteç işlemlerinin listesi yoktur. Bu yakında geçmişte kalacak ve şimdi DOEX ekibi proje geliştirmelerinde önemli ilerlemeler kaydediyor. DOEX, Cardano blok zincirine dayalı ilk DEX olacak ve yol haritasına göre DOEX DEX’in bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi planlanıyor.

DEX nedir?

Merkezi olmayan bir borsa veya DEX (DEX), bir dizi akıllı sözleşme aracılığıyla erişilebilen ve geleneksel olarak merkezi bir varlık tarafından merkezi olmayan bir şekilde taşınan finansal hizmetleri kolaylaştırmayı amaçlayan blok zinciri tabanlı bir uygulamadır.

DEX kullanarak, güvenilir olmayan taraflar, finansal işlemleri yürütmek için yalnızca akıllı sözleşmelerin kendi kendini yürütme yeteneklerine güvenebilir. Finansal hizmetlere ademi merkeziyetçi erişimin yanı sıra finansal hizmetlerin kârlarının ademi merkeziyetçi olmasını da sağlar. Merkezi olmayan borsaları kolaylaştırmak için likidite sağlayan borsalar, takaslar ve diğer türdeki işlemlere katılanlar, pasif kişisel gelir yaratma aracı olarak az miktarda ödül alacaklardır.

DOEX, web sitesinde vizyonunun ilk Cardano tabanlı DEX olmak olduğunu açıkça belirtti:

“Vizyonumuz, zincirler arası birlikte çalışabilirliği sağlayan ve kusursuz bir köprü veya dönüştürücünün Cardano blok zinciri ve Ethereum gibi diğer blok zincirlerinde kullanılmasına izin veren ilk Cardano tabanlı DEX olmaktır. Sorunsuz jeton alışverişi. Bu, genişletilmiş projemizin bir parçasıdır. iş ve genişleme fırsatlarını genişletmek için sağlam bir arka plan oluşturma vizyonu. Uzun vadeli hedefimiz, taahhütler ve varlık Yönetimi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Cardano blok zincirinde DeFi hizmetleri için tek durak noktası olmaktır.”

Bununla birlikte, Cardano blok zincirinin ölçeklenebilirliğine ve işlevselliğine rağmen, DEX günlük cüzdan faaliyetleri açısından ilk üç blok zincirinin çok gerisinde kalıyor. En son DappRadar verilerine göre, aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi, bariz kazananlar Ethereum (3447), TRON (1665) ve EOS (750’nin üzerinde):

Cardano üstün teknolojiye, bastırılmış talebe ve vizyoner liderliğe sahip olsa da, hala telafi edecek, hatta yetişmeye yakın çok şey var. Kripto para birimlerinde olduğu gibi, bekleyip görmemiz gerekecek.

diğer yandan:

  • Ethereum hala DeFi, NFT ve DEX’in ustası.
  • En son DappRadar verileri, DEX Ethereum’un ana protokol olduğunu ve günlük toplam aktif benzersiz cüzdan etkinliklerinin %64’ünü oluşturduğunu gösteriyor.
  • 2019’dan 2020’ye kadar, Ethereum’da günlük olarak aktif olan benzersiz cüzdanların sayısı %48 arttı – herhangi bir rakibin Ethereum’u geçmesi zor olacak – imkansız değil, kesin değil.

Neden ilgilenmelisiniz:

DeFi Pulse, çeşitli DeFi anlaşmalarında yaklaşık 95,4 milyar doların kilitli olduğunu gösterirken, DeFi’ye olan ilgi artmaya devam ediyor. Bu boğa piyasası döngüsü sona erdiğinde, kârların, kaçınılmaz ayı piyasasına “dayanmaya” yardımcı olmak için güvenli bir liman olarak DeFi’ye akması bekleniyor. Beklenen büyüme göz önüne alındığında, bir dizi DEX ve blok zinciri yeterli alana sahip olabilir.

DOEX, Cardano’daki merkezi olmayan borsayı değiştiriyor.Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edin veya sales@do.exchange adresinden ekibe bir e-posta gönderin.

Twitter | Telgraf | Anlaşmazlık | Reddit.com

Bilgi Kaynağı: 0x News tarafından TECHBULLION’dan derlenmiştir, telif hakkı yazar Zexprwire’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap