İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Crystal Blockchain: 2011’den beri 12 milyar dolardan fazla kripto para çalındı

Crystal Blockchain: 2011’den beri 12 milyar dolardan fazla kripto para çalındı

Crystal Blockchain: 2011'den beri 12 milyar dolardan fazla kripto para çalındı

Bugünün popüler konuları 18:13 5 5

Blockchain adli tıp şirketi Crystal Blockchain tarafından yürütülen son araştırmaya göre, kripto para piyasası 2011 yılından bu yana engebeli bir yolda ilerliyor.Tüm sektör 120 güvenlik saldırısına ve merkezi olmayan finansa (DeFi) yönelik 70’den fazla saldırıya maruz kaldı. ) Protokol saldırısı .

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Özellikle Amsterdam merkezli şirket, son birkaç yılda kripto para piyasasının DeFi alanının 1,7 milyar dolardan fazla kaybettiğini tespit etti. Şirketin uzmanları, ölçeğin teknolojinin yeniliğinden kaynaklandığını iddia ediyor. Bugüne kadarki en büyük DeFi korsanı, bir veya daha fazla bilgisayar korsanının 614 milyon dolardan fazla token çaldığında (fonların çoğu o zamandan beri iade edildi) hala Poly Network ile ilgili bilgisayar korsanlığıdır.

Crystal Blockchain: 2011'den beri 12 milyar dolardan fazla kripto para çalındı Kristal Blok Zinciri

Şirket, borsa güvenliği ihlallerinin en yaygın olduğu yerlerin Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Güney Kore, Japonya ve Çin olduğuna dikkat çekti. Bu sıralama, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerin kripto para piyasasına Çin’den daha sadık olmasıyla açıklanabilir.

Ayrıca, NFT’nin piyasa değeri 2021’de %1785 artarken, takas edilemeyen tokenlere (NFT) odaklanan dolandırıcılık da trend oluyor. Analistler, artan benimsemenin kaçınılmaz olarak sahada daha fazla kötü aktöre yol açacağını vurguladı.

Ukrayna, kripto para birimi işlemlerini izlemek için Crystal blockchain kullanacak

iHodl’un daha önce bildirdiği gibi, dünyanın en eski savunma ve güvenlik düşünce kuruluşu olan Royal United Services Institute (RUSI), tıpkı kötü adamların fiziksel sanatı kullanmaları gibi, kara para aklayıcıların da NFT’leri aktif olarak kullandıkları konusunda uyardı. RUSI, çoğu NFT’nin kötü niyetli olarak sömürülen kripto para birimi ile satın alındığını tespit etti. Örgüt, KYC/AML gibi finansal kurumlara benzer NFT odaklı pazarlarda daha katı düzenleyici önlemler çağrısında bulundu.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap