1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Cream Finance inanılmaz bir fiyat düşüşü görüyor

Cream Finance inanılmaz bir fiyat düşüşü görüyor

Cream Finance inanılmaz bir fiyat düşüşü görüyor

  • Büyük ölçekli kullanımın ardından bir ay içinde Cream Finance iki keskin düşüşle karşı karşıya kaldı.
  • Cream’in ekibi toplu saldırıların kurbanlarını tazmin etmeyi planlıyor
  • Takım hazinede kalan jetonları kullanacak ve kalan jeton dağıtımını transfer edecek

Cream Finance, merkezi olmayan finansa (DeFi) dayalı bir protokoldür. Yıl Finans ekosisteminin bir parçası olarak proje, sektördeki bireyler, kurumlar ve diğer anlaşmalar için finansal hizmetler sunmaktadır. Geçen ay, DeFi protokolü yıldırım kredisi saldırısıyla karşı karşıya kaldı ve bilgisayar korsanları 130 milyon ABD dolarından fazla değerinde kripto para varlıklarını çaldı. CREAM, yıkıcı bir saldırının hedefi haline geldikten sonra, kripto para birimi tokenlerinin fiyatı daha büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Protokolün arkasındaki beynin son zamanlarda saldırı kurbanlarını tazmin ederken token arzını artırmayı planladığını belirtmekte fayda var. Ancak nezaketleri bir kez daha kripto para birimlerinin fiyatının keskin bir şekilde düşmesine neden oldu. CREAM’in fiyatı sadece bir ayda iki kez üst üste düştü.

Cream Finance kullanımının fiyatlar üzerinde büyük etkisi var.

DeFi, ana bankaların katili olarak kabul edilebilir. Ancak, merkezi olmayan yapısı nedeniyle sektör hala sıcak ve risklidir. Geçen ayın sonunda DeFi döviz piyasası Cream Finance, kötü niyetli saldırıların hedefi haline geldi. Kötü niyetli aktörler anlaşmadan 260 milyon dolardan fazla fon çekti. Sektör uzmanlarına göre, bu saldırı şimdiye kadarki en büyük ikinci istismarlardan biri olabilir.

– reklamını yap-

Saldırıdan sonra, eter tabanlı madencilik havuzlarının çoğu boşaltıldı. Ancak, CREAM madencilik havuzunda sadece 40 milyon USD kaldı. Buna karşılık, güvenlik açığından yalnızca dört gün önce Cream Finance, Ethereum pazarında 300 milyon dolar değerindeydi.

Kaynak: CoinMarketCap

Bilgisayar korsanları bir flash kredi saldırısında 130 milyon dolardan fazla kazandıkça, CREAM’in fiyatı keskin bir şekilde düştü. Sömürülmeden önce, kripto para biriminin alım satım fiyatı 152 dolardan fazla fiyat seviyesine yakındı. Ancak güvenlik açığından yararlanıldıktan sonra fiyat 99$ civarına düştü.

CREAM ekibi kurbanları telafi etmeyi planlıyor

Cumartesi günü, DeFi anlaşmasının arkasındaki beyin bir tazminat planı önerdi. Resmi medya bloguna göre, Cream Finance, ana güvenlik açığının kurbanlarına 1.453.415 CREAM tokeni dağıtmayı planlıyor. Takım, tazminat olarak hazinede kalan jetonları kullanacak ve kalan jeton dağıtımını transfer edecek. Ayrıca takıma artık atanmayacağı da vurgulandı.

Aslında, kurbanlar kendi resmi platformları aracılığıyla belirteçleri talep edebilirler. Ancak, talep süreci sadece bir yıl için geçerlidir.

Kaynak: CoinMarketCap

En son tazminat duyurusundan sonra, CREAM tokenlerinin fiyatı bir kez daha büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı. CoinMarketCap verilerine göre, anlaşmanın bekleyen 9 milyon tokeninden sadece 150.000’i şu anda dolaşımda. Dolaşımdaki madeni para arzındaki bu kadar hızlı bir artışın talebi büyük ölçüde etkilediğini belirtmekte fayda var. Aslında, sadece 24 saat içinde, CREAM’in fiyatı 87 dolardan 51 doların altına düştü.

Bir ayda iki ardışık düşüş

Krem Finans çok zor bir dönemden geçiyor. Geçen ay, DeFi anlaşması arka arkaya iki kez düştü. Güvenlik açığından yararlanılmadan önce tokenin işlem fiyatı 152 doları aşmıştı. Ancak, yayın tarihi itibariyle CREAM’in işlem fiyatı 54.84 dolardı.

Kaynak: CoinMarketCap

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten derlenen 0x bilgi.Telif hakkı yazar Ahtesham Anis’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap