1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Çokgen, kritik ağ güvenlik açığı nedeniyle 2 milyon dolar kaybeder

Çokgen, kritik ağ güvenlik açığı nedeniyle 2 milyon dolar kaybeder

guncel coin haberleri

Polygon, Ethereum blok zinciri ağının bir katman 2 ölçeklendirme çözümüdür.Kritik bir ağ güvenlik açığının kullanılması nedeniyle, MATIC belirteçlerinde 2 milyon dolardan fazla kaybetti. Bir blog gönderisine göre, güvenlik açığı düzeltildi ve kalan jetonlar güvende.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Bu kritik güvenlik açığı ilk olarak Aralık ayının başlarında iki beyaz bilgisayar korsanı tarafından keşfedildi. Mevcut fiyatlarla, toplam değeri 23,6 milyar ABD doları olan 9,27 milyardan fazla MATIC tokenini riske attı.

Şirket bir blog yazısında, “Bir grup beyaz şapkalı bilgisayar korsanı, böcek ödül ajansımız Immunefi’yi 3 Aralık’ta Polygon PoS oluşturma sözleşmesindeki bir güvenlik açığından haberdar etti” dedi.

Ağı güncelledikten sonra, Polygon, güvenlik açığının keşfedilmesine yardımcı olan iki beyaz şapkaya toplam yaklaşık 3,46 milyon ABD doları ödül ödedi. Ancak, çabalara rağmen, “kötü niyetli bilgisayar korsanları”, ağ yükseltmesi yürürlüğe girmeden önce 801.601 MATIC’i çalmak için bu güvenlik açığını kullanabildi. Polygon, vakfın hırsızlık masraflarını karşılayacağını belirtti.

Poly Network, tarihin en büyük DeFi hacker saldırısına uğradı

Aralık ayının başlarında, Polygon, yerel MATIC belirtecinin imhasını tanıtmak için EIP-1559’un bir test ağı uygulamasını başlattı. Şirket, bir blog yazısında yükseltmenin sonunda deflasyonist bir etkisi olacağını belirtti.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap