1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. CoinMarketCap-News’de nasıl listelenir

CoinMarketCap-News’de nasıl listelenir

CoinMarketCap-News'de nasıl listelenir

Yeni bir kripto para birimi projesine başlarken, keşfedilebilirlik anahtardır. Bu durumda, keşfedilebilirlik, simgenizin kripto para birimi tüketicilerinin güvendiği saygın ve ilgili bir platformda listelenmesi ve tartışılması anlamına gelir. Sonuçta, jetonunuz iyi bilinen herhangi bir kripto para web sitesinde listelenmiyorsa, tüketicilerin ona güvenmeleri ve ödeme yapmaları pek olası değildir.

Bu sitelerin en önemli ve ünlülerinden biri CoinMarketCap’tir. Site, çeşitli jetonlar için bir fiyat kehaneti ve listeleme platformu olarak hizmet vermektedir. Bir kişi tokenin değerini, geçmişini ve önemli istatistiklerini bilmek isterse, bunu yapmak için CoinMarketCap’i ziyaret edebilir. Buna ek olarak, Binance gibi büyük borsalar fiyat referans platformu olarak CoinMarketCap kullanıyor.Söylemeye gerek yok, üzerinde listeleme yalnızca tokenlarınız için güvenilirlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda fizibiliteyi de artırır.

CoinMarketCap listeleme gereksinimleri

Kripto para girişimcileri için iyi haber şu ki, CoinMarketCap’te listeleme süreci gizemli değil, web siteleri aracılığıyla herkese açık. Başvuru süreci beş adıma bölünmüştür.İlk adım, çevrimiçi başvuru formunu doldurup göndermektir.

Listelenmek isteyen kripto para birimleri için, dağıtılmış defter teknolojisini bir değer deposu ve bir değişim aracı olarak kullanmak gibi belirli standartları karşılamaları gerekir. Kripto para biriminin ayrıca işlevsel bir web sitesine ve web sitesinin dikkate alması için blok gezginine sahip olması gerekir. Jetonlar ayrıca borsada listelenmeli ve CoinMarketCap’te takip edilip listelenmeli ve iletişim kanallarını sürdürmek ve projeyle ilgili soruları yanıtlamak için siteye temsilciler gönderilmelidir.

Gönderildikten sonra CoinMarketCap, token ekibi, işlem hacmi, piyasa çifti ve benzersizliği hakkında birden fazla değerlendirme yapacak. Ancak tüm bunlar bile CoinMarketCap’te takip listelemeyi garantilemek için yeterli değil.

CoinMarketCap’te etkin olmayan, doğrulanmamış ve izlenmeyen listeler dahil olmak üzere çeşitli listeleme kategorileri vardır. Ancak, hedeflemeniz gereken listeleme kategorisi, jetonunuzun CoinMarketCap’te listeleme durumunu takip eden en az bir kripto para borsasında listeleme dahil olmak üzere tüm kriterleri karşılamasını gerektirecek olan parça listelemedir.

Bu, birçok kripto para projesinin karşılaştığı bir engeldir, çünkü bu büyük veya listelenmiş borsalardan birinde listelenmek uzun ve karmaşık bir mesele olabilir. Ek olarak, kripto para projelerinin listelendiği borsalar ne kadar fazlaysa o kadar iyidir. Bu, kripto para girişimcilerinin aynı anda borsalarda birden fazla token listesi arayacakları anlamına gelir ve bu sıkıcı olabilir.

Neden kendi borsanıza sahip olmalısınız?

CoinMarketCap’te bu listeleme sorununu çözmenin bir yolu, kendi borsanızı başlatmaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, üçüncü taraf bir borsada listelenmek çok zaman ve para alabilir, ancak kendi borsanıza sahip olmak süreci basitleştirebilir.

İlk olarak, lansman tarihinden borsa kullanıcılarına terfi etmek için kullanılabilecek ticaret çiftlerine kadar, jetonlarınızın borsada nasıl başlatılacağı üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Herhangi bir şeyden memnun değilseniz, borsa destek personeli ile ileri geri gitmenin tam tersidir.

Kendi borsanıza sahip olmak ayrıca jetonlarınız için daha fazla görünürlük sağlar ve bunları halka satmak için daha uygun bir yol sağlar. Genel web siteleriyle karşılaştırıldığında, kripto para yatırımcıları genellikle borsalardan jeton satın almaya daha isteklidir ve bir borsaya sahip olmak, daha fazla jeton satabileceğiniz anlamına gelir.

Son olarak, kendi borsanıza sahip olmak, özellikle CoinMarketCap gibi platformlarda listelemeye çalışırken projeniz için daha fazla güvenilirlik yaratabilir.

Kendi borsanızı başlatın

Kendi işlemlerini başlatmanın birçok faydası olmasına rağmen, birçok kripto para girişimcisi, bunu yapmak için çok fazla teknik bilgiye ihtiyaç duyduklarını düşündükleri için bu yola gitmekten korkuyorlar. Ancak durum böyle değil. Modern dünya, insanların teknik bilgi olmadan her türlü web sitesini başlatmasını mümkün kılmıştır.

WordPress ve Shopify gibi web siteleri ile herhangi bir kodlama veya teknik bilgisi olmayan herkes blog, çevrimiçi mağaza vb. yayınlayabilir. Kripto para dünyası, HollaEx ve diğer beyaz etiketli değişim web siteleriyle aynı muameleyi gördü.

Bu siteler, kullanıcılarının birkaç dakika içinde bir kripto para birimi alışverişini özelleştirmesine ve oluşturmasına ve bunları harici bir borsada liste ararken harcayabilmeleri için genel olarak daha düşük bir fiyattan başlatmasına olanak tanır. HollaEx örneğinde, kullanıcılar bir borsayı tamamen tasarlayabilirler, ancak çevrimiçi olmaya hazır olmadan önce bir ücret ödemeye gerek yoktur, bu da deneme için çok fazla alan sağlar.

Bu beyaz etiket ticaret yazılımını kullanarak, kripto para girişimcileri yalnızca CoinMarketCap gibi platformlarda listelenmeyi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda token basımı ve günlük işlemleri üzerinde tam kontrole sahip olur.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap