1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Coinbase, DeFi gelir hizmetini başlattı, ancak Americans-News için geçerli değil

Coinbase, DeFi gelir hizmetini başlattı, ancak Americans-News için geçerli değil

guncel coin haberleri

ABD kripto para borsası devi Coinbase, hizmetlerini yeni merkezi olmayan finans (DeFi) ürünleriyle genişletiyor, ancak Kuzey Amerika müşterileri bu ürünleri kullanamayacak.

9 Aralık’taki bir duyuruda Coinbase, 70’den fazla ülkede/bölgede “uygun müşterilere” yeni bir DeFi hizmeti sunacağını belirtti.

DeFi gelir ürünleri şu anda yalnızca MakerDAO’nun DAI sabit parasında mevcuttur. Şirket, uygun kişilerin DAI avantajlarını doğrudan Coinbase uygulaması ve web sitesinden alabileceklerini söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Eylül ayı başlarında şirketin önerdiği Lend hizmetine karşı yasal işlem başlatmakla tehdit ettiğinde, Coinbase’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki DeFi programını boğdu. Borç verme, yatırımcıların USDC stabil coinlerine ilgi duymasını sağlayacak, ancak düzenleyiciler o sırada kırmızı bayraklar salladılar.

Bu haftaki kongre ifadesinde Coinbase Finans Direktörü Alesia Haas şunları söyledi: “Ürünlerimizin neden ilerlemesine izin verilmediğini hala bilmiyoruz.”

Compound’un DeFi faydaları

Coinbase, DAI geliri elde etmek için bir DeFi kredi anlaşması olan Compound Finance’i kullanacak. Yıllık getiri, Bileşik faiz oranına bağlı olarak değişecektir. Coinbase, Ekim ayında DAI tedariki için APY’nin %2.83 ile %5.39 arasında dalgalandığını belirtti. Yazma sırasında, Bileşik %3.33’lük bir DAI depozitosu sunuyor.

Coinbase’in bu gelirlerden ne kadar ücret veya komisyon alacağından bahsedilmiyor, ancak doğal gaz için ödeme yapacağını belirtiyor. Ancak şirket, potansiyel kayıplar olabileceği konusunda uyardı, ancak bunun aşırı rehinlere yol açması pek mümkün değil.

DeFi gelirleri İngiltere, Almanya, İspanya ve daha fazla ülkedeki kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Coinbase’in hedefi, DeFi ürünlerini bu faaliyetlerin kısıtlanmadığı veya düzenlenmediği alanlarda genişletmek olduğunu belirterek,

Bugünkü sürüm sadece bir başlangıç ​​- müşterilerimizin daha geniş bir varlık yelpazesi ve daha fazla DeFi protokolü kullanmasına izin vermenin yollarını keşfetmeye devam ediyoruz.

DAI arzı keskin bir şekilde arttı

CoinGecko’nun verilerine göre, DAI şu anda 8,91 milyar ABD doları piyasa değeriyle piyasa değerine göre dördüncü en büyük stablecoin konumunda.

2021’in başından bu yana, DAI arzı %2300 arttı ve bu hafta başında 9 milyar ABD dolarının hemen altında rekor bir seviyeye ulaştı.

DAI, merkezi olmayan ve MakerDAO protokolündeki kripto para birimi taahhütleri tarafından desteklendiği için Tether, USDC ve BUSD gibi diğer sabit para birimlerinden farklıdır.

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle yayınlanır ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla kullanılır. Okuyucular tarafından web sitemizdeki bilgiler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan derlenen 0x bilgi, telif hakkı yazara aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap