1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Coinbase, ABD kripto para birimlerini düzenlemek için tek bir düzenleyiciyi zorluyor

Coinbase, ABD kripto para birimlerini düzenlemek için tek bir düzenleyiciyi zorluyor

Coinbase, ABD kripto para birimlerini düzenlemek için tek bir düzenleyiciyi zorluyor

  • Coinbase CEO’su Brian Armstrong, sektörü denetleyen tek bir düzenleyici olması gerektiğini öne sürüyor.
  • CEO ayrıca, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde, endüstrinin tüm yönlerini düzenlemekten sorumlu 53 düzenleyici kurum olduğuna dikkat çekti ve entegrasyon ihtiyacını vurguladı, bu da kendisini şaşırttı.

Düzenleme, kripto para tüccarlarının ve meraklılarının hayatlarının en karmaşık kısmıdır ve bazı insanlar, düzenleyiciler tarafından belirlenen karmaşık dillerin ve yapıların sert fırtınasında dolaşırlar. Aynı zamanda, bazıları bir bölümde birden fazla düzenleyici tarafından oluşturulan çeşitli parçalara nüfuz etmiştir.

Coinbase borsasıyla ilgili yakın tarihli bir kazanç konferansı çağrısında CEO Brian Armstrong, şirketin çeşitli düzenleyici kurumlarla bir araya geldiğini ve son zamanlarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler’in (Gary Gensler) verimli olduğunu kanıtladığını belirtti.

– reklamını yap-

CEO, meseleleri gereksiz yere karmaşıklaştıracak çok fazla düzenleyici kurum olduğu gerekçesiyle tek bir düzenleyici kurumun kurulmasını teşvik etti. CEO, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) veya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi çeşitli düzenleyici kurumlara ve tabii ki para transfer lisanslarını ve kredi lisanslarını doğrulayan eyalet düzenleyicilerine atıfta bulundu.

Coinbase 100’den fazla ülkeye/bölgeye hizmet sağladığı için Brain Armstrong, Amerika Birleşik Devletleri’nin aynı sektörü denetleyen 53 düzenleyici kuruma sahip tek ülke olduğunu belirtti. Bu ünlü borsanın CEO’su, Ekim ayında coinbase tarafından hazırlanan ve yayınlanan kripto para birimi düzenleme teklifinden bahsetmeye devam etti. CEO tarafından desteklenen Dijital Varlık Politikası Önerisi (DAPP), Amerika Birleşik Devletleri’nde federal bir düzenleyici kuruma sahip olmak anlamına gelir.

Brian, mevcut bir varlığın altında yer alabileceğinden yeni bir varlık oluşturmaya gerek olmadığını açıkladı. Ancak, departmanda daha fazla yenilik elde etmek için sistem biraz entegre edilmelidir. Brian Armstrong ayrıca, bir sektördeki çok fazla düzenleyicinin bu alanda start-up’ların gelişimini engelleyeceğini belirtti.

Ayrıca okuma-Blockchain tabanlı NFT halk arasında yankı buluyor

Coinbase’in Finans Direktörü (CFO) Alesia Haas, şirketin amacının düzenleyicileri yapıcı alanlarda kripto para birimlerine odaklamak olduğunu belirtti. Ayrıca Brian’ın niyetlerini yineledi ve teknolojiyi anlayan ve finansal düzenlemeye yeni ilkeler getirmeye yardımcı olan tek bir denetleme kurumuna sahip olmanın harika olacağını söyledi.

ABD’nin kripto para birimleri konusunda nasıl daha fazla adım attığını görmek ilginç olacak.Çerçeveyi bütünleştirip her şeyi tek bir organizasyon altında mı toplayacak, yoksa daha fazla parçaya bölünüp çeşitli sorunları çözerek süreci daha sıkıcı ve karmaşık hale mi getirecek. sektörü kavrar.

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten derlenen 0x bilgi.Telif hakkı yazar Steve Anderrson’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap